• خانه
  • اخبار
  • پتنت های شیائومی با گوشی ثبت شد تا از گذر ستاره ها در آسمان شب عکس بگیرد.

پتنت های شیائومی با گوشی ثبت شد تا از گذر ستاره ها در آسمان شب عکس بگیرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پتنت های شیائومی با گوشی ثبت شد تا از گذر ستاره ها در آسمان شب عکس بگیرد.

وقتی محفظه های پیشرو به نقطه اشباع رسیدند، باید ابتکار عمل کرد. در آخرین مورد، شیائومی حق ثبت اختراع برای ثبت گذر ستاره ها را به ثبت رسانده است! امروزه تشخیص عکسی که با شیائومی 12 پرو می گیرید از عکسی که مثلاً با وان پلاس 10 پرو می گیرید دشوار است. زیرا به طور عینی عکس های گرفته شده در هر دو گوشی همچنان با تمام جزئیات ثبت می شوند و حداقل نویز آن خوب به نظر می رسد.

همین توضیحات را می توان برای iPhone 13 Pro Max، Samsung Galaxy S22 Ultra و Oppo Find X5 Pro اعمال کرد. اما چگونه باید خاص بود؟! بله، با ابتکارات کوچک اما منحصر به فرد. با ترنجی همراه باشید تا به بررسی پتنت جدید شیائومی برای ستاره های در حال سقوط در آسمان شب بپردازیم.

در سال 2022، سازندگان گوشی های هوشمند به انعطاف پذیری دوربین و گزینه های خلاقانه برای کاربران خود روی آورده اند. مانند اپل که سبک های خاصی از عکاسی را در سری آیفون 13 خود ارائه می دهد.گوگل همچنین حالت عکاسی نجومی را در پیکسل های خود ارائه می دهد. یا حتی شرکت چینی و رقیب شیائومی، ویوو نیز در جدیدترین دستگاه های سری X خود پرتره هایی به سبک زایس ارائه می دهد.همچنین سامسونگ قصد دارد با برنامه دوربین Expert RAW ویژگی های خاصی را به پرچمداران خود بدهد.

به همین ترتیب، شیائومی ممکن است سازنده بعدی باشد که به دنبال گزینه های خلاقانه در دوربین خود است. این شرکت اخیرا پتنت خود را برای یک ویژگی نرم افزاری ویژه و خودکار به نام «عکاسی از ستارگان در آسمان شب در طول زمان» در چین دریافت کرده است. این ویژگی به گوشی های شیائومی (احتمالاً فقط پرچمداران) اجازه می دهد تا در صورت مهیا بودن شرایط، از آسمان شب و گذر ستاره ها عکس های خاصی بگیرند.

پتنت های شیائومی با گوشی ثبت شد تا از گذر ستاره ها در آسمان شب عکس بگیرد.

تصاویر این خبر صرفا جهت اطلاع شما کاربران عزیز ترنجی می باشد و توسط شیائومی گرفته نشده است.

پرچمدار بعدی شیائومی با قابلیت تصویربرداری از گذر ستاره ها در آسمان شب ارائه می شود.

پتنت شیائومی جزئیاتی از الگوریتم نرم افزار دوربین اصلی با حالت عکاسی با فاصله زمانی ستاره ای را نشان می دهد. ابتدا وقتی کاربر حالت Star Trails را در اپلیکیشن دوربین فعال می کند، دوربین به طور خودکار روی آسمان شب فوکوس می کند و مناسب ترین تنظیمات مانند ISO، تعادل رنگ سفید و تعادل نور را برای صحنه تنظیم می کند.

سپس دوربین باید در طول بازه زمانی در همان موقعیت باقی بماند تا آسمان پرستاره شب را از چندین بازه متوالی شب ثبت کند. سپس الگوریتم این تصاویر را ذخیره می کند تا داده ها و رنگ ها و نمادهای پشت هر تصویر را تفسیر کند. با استفاده از داده های تفسیر شده، الگوریتم سپس تمام تصاویر را با هم جمع می کند. سپس تصاویر را در یک ویدیوی کوتاه پردازش می کند که حرکت ستارگان در حال شکل گیری روی صفحه را نشان می دهد.

کاربران همچنین می‌توانند از این الگوریتم برای انواع دیگر ویدیوهای متحرک ستاره‌ها، مانند مسیرهای ستاره‌ای بی‌نهایت گرد، یا حتی نمایش همان مسیرهای ستاره‌ای در حال چرخش در آسمان شب استفاده کنند.

این پتنت اخیرا تایید و منتشر شده است. بنابراین انتظار داریم شیائومی به زودی این حالت Star Trails را در پرچمدار بعدی متمرکز بر دوربین خود معرفی کند. این دستگاه ممکن است همان شیائومی 12 اولترا باشد که در شایعات اخیر حضور پررنگی دارد. منابع مدعی هستند که این دستگاه دارای دوربین قدرتمند لایکا خواهد بود. همچنین در چین با کوالکام اسنپدراگون 8 نسل پلاس 1 رونمایی خواهد شد که هنوز رونمایی نشده است. هم منابع زمان معرفی بهترین پرچمدار سال با محوریت دوربین شیائومی فرا رسیده است ماه آینده تصور کنید.

به نظر شما توانایی ثبت ستاره های در حال عبور در گوشی های آینده شیائومی جذاب است؟ البته برای اطلاع شما باید بگویم که قبل از اینکه بخواهید این ویژگی را امتحان کنید، احتمالاً به محیطی تاریک مانند کویر و حوصله قابل توجهی نیاز دارید! زیرا در حرکت طبیعی گردش ستارگان در شب ساعت ها طول می کشد.