• خانه
  • اخبار
  • پتنت های جدید هوآوی شامل ماشین نورد و طراحی بهبود یافته تراشه است

پتنت های جدید هوآوی شامل ماشین نورد و طراحی بهبود یافته تراشه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پتنت های جدید هوآوی شامل ماشین نورد و طراحی بهبود یافته تراشه است

اگرچه هواوی با تحریم های سنگین و شکننده آمریکا دست و پنجه نرم می کند، اما همچنان پتنت های زیادی دارد که نشان از عرضه محصولات نوآورانه دارد. بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی، پتنت های جدید هواوی شامل پیشرفت هایی در طراحی دستگاه نورد و تراشه است. اس ترنجی با من باش.

پتنت های جدید هواوی شامل چه مواردی می شود؟

غول تولیدی چینی هوآوی همچنان در این صنعت بسیار خوب عمل می کند. از آنجایی که هواوی یک شرکت چندملیتی است، تحریم های ایالات متحده تأثیر زیادی بر عملکرد آن نداشته است. البته این تحریم ها تجارت گوشی های هوشمند و تبلت ها را فلج کرد. اما این تنها کاری است که تحریم‌ها انجام می‌دهند و هواوی از جنبه‌های دیگر همچنان در حال پیشرفت است. این امر از آخرین اختراعاتی که فناوری این شرکت را آشکار می کند مشهود است. اخیراً دو پتنت هوآوی در معرض دید عموم قرار گرفته است که یکی حق ثبت اختراع دستگاه اسکرول مشابه ورق های بامبو و دیگری حق ثبت اختراع طراحی و ساخت تراشه است.

پتنت هواوی برای ماشین های نورد جدید

با معرفی گوشی مفهومی Oppo X 2021 که به صفحه نمایش اسکرول مجهز شده است، سازندگان تلفن همراه علاقه زیادی به طراحی دستگاه های اسکرول اسکرین از خود نشان دادند. شیائومی قبلا پتنت هایی را برای صفحه اسکرول به ثبت رسانده بود و حالا هوآوی نیز از این روش پیروی کرده است.

پتنت های جدید هواوی

به گفته اداره مالکیت معنوی، در 6 می، Huawei Technologies پتنت جدیدی برای مکانیزم نمایشگر انعطاف پذیر و تجهیزات الکترونیکی چرخان به ثبت رساند. طراحی کلی این پتنت بسیار شبیه به ورق های بامبو است. برگه توضیحات ثبت اختراع نشان می دهد که این دستگاه یک مکانیسم نمایش انعطاف پذیر ارائه می دهد.

سیستم چرخش دستگاه را می توان باز کرد و بین دو حالت مختلف سوئیچ کرد. هنگامی که ماژول چرخان در موقعیت اول قرار دارد، مکانیسم پشتیبانی صفحه نمایش انعطاف پذیر را می توان خم کرد. با این حال، هنگامی که ماژول چرخشی در موقعیت دوم قرار دارد، مکانیسم پشتیبانی صفحه نمایش انعطاف پذیر نمی تواند خم شود. درخواست ثبت اختراع دارای ساختار ساده و فضای ذخیره سازی کمی است و می تواند برای تجهیزات قابل حمل نیز اعمال شود.

هواوی در حال حاضر دو گوشی هوشمند تاشو با مکانیزم های تاشو داخلی و خارجی دارد. این بار، هواوی در حال بررسی راه های جدیدی برای تا شدن صفحه نمایش های انعطاف پذیر است. باید دید هوآوی گوشی هوشمند اسکرول را عرضه خواهد کرد یا خیر. با این حال، باید توجه داشته باشید که این فقط یک پتنت است و هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین دستگاهی واقعاً وارد بازار شود. مانند بسیاری از پتنت های دیگر، چنین دستگاهی ممکن است هرگز با پتنت های جدید هوآوی ارائه نشود.

پتنت برای بسته بندی پشته چیپ هواوی

درست مانند اولین پتنت، اداره مالکیت معنوی نیز یک پتنت جدید از هوآوی برای «ساختار طراحی چیپست و روش ساخت الکترونیک» به ثبت رساند که بیشتر فناوری تراشه های پشته ای هوآوی را نشان می دهد. این پتنت با شماره انتشار CN114450786A صادر شده است. تاریخ درخواست این پتنت به 30 اکتبر 2019 برمی گردد. مخترعان آن ژانگ تانگ لانگ، ژانگ شیائودانگ، گوانگ یونگ و وانگ سیمین هستند.

پتنت های جدید هواوی

این پتنت ساختار طراحی پشته تراشه، روش ساخت و نوع دستگاه الکترونیکی را توضیح می دهد. این حق ثبت اختراع مربوط به حوزه فناوری الکترونیک است و این مشکل را حل می کند که چگونه چندین واحد پشته ای از تراشه های فرعی می توانند به طور متمرکز به یک پشته از تراشه اصلی متصل شوند.

پتنت های جدید هواوی

ساختار بسته تراشه ای که در پتنت های جدید هوآوی گنجانده شده است

  • 1 یک پشته از تراشه اصلی (10) دارای تعداد زیادی پین اصلی (11) است که عایق بندی شده و روی سطح اول قرار می گیرد.
  • 2. لایه اول اتصال (20) بر روی سطح اول قرار می گیرد و همچنین اولین لایه اتصال (20) از تعداد زیادی عناصر اتصال (21) تشکیل شده است که در فواصل معینی عایق بندی شده و با هم فاصله دارند.
  • 3. هر یک از اجزای اتصال حجیم (21) حداقل از یک قسمت اتصال (211) و دو قسمت اتصال (211) جداگانه و با سطح مقطع دو قسمت اتصال (211) تشکیل شده است.
  • 4. تعداد زیادی از مجموعه های اتصال (21) به ترتیب به تعداد زیادی پین اصلی (11) متصل می شوند.
  • 5. تعداد زیادی از واحدهای انباشته چیپ ثانویه (30) روی سطح اولین لایه پیوند (20) و دور از واحد انباشته تراشه اصلی (10) قرار دارند.
  • 6. واحد انباشته چیپ ثانویه (30) دارای تعداد زیادی برآمدگی کوچک (31) است که عایق بندی شده و در فواصل زمانی منظم چیده شده اند.
  • 7. هر یک از کثرت برآمدگی های ریز (31) به یکی از کثرت اجزای اتصال (21) محدود می شود.

پتنت های جدید هوآوی شامل ماشین نورد و طراحی بهبود یافته تراشه است

مطابق با GizChinaدر ماه آوریل، هواوی حق اختراع یک چیپست و تجهیزات ترمینال را به ثبت رساند. شماره ثبت اختراع آن CN114287057A است که حوزه فناوری نیمه هادی ها را پوشش می دهد. این پتنت می تواند مشکل گرانی ناشی از استفاده از سیلیکون را از طریق فناوری ویژه حل کند و در عین حال عرضه و تقاضای انرژی را تضمین کند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره گزارش سالانه هواوی برای سال 2021 در اواخر ماه مارس، مدیر عامل هوآوی، Guo Ping گفت که ممکن است در آینده این شرکت از طراحی تراشه چند هسته‌ای برای بهبود عملکرد تراشه استفاده کند. در عین حال از این فناوری برای بهبود بهره وری و طراحی بهتر استفاده خواهد شد. این روش به فناوری رایج اجازه می دهد تا هواوی بتواند در محصولات آینده به خوبی با رقبا رقابت کند.