• خانه
  • اخبار
  • پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

بازار تلفن های صدفی اکنون با پیوستن برندهای دیگر جذاب تر می شود. آخرین مورد اضافه شده ویوو ایکس فولد بود. با این حال، سامسونگ همچنان در این زمینه، به ویژه در بازارهای جهانی، پیشتاز است، اما برندهای دیگر به رقابت می آیند. گوشی های هوشمند تاشو معمولی ممکن است در چند سال آینده محبوبیت بیشتری پیدا کنند. اما ما همچنین انتظار داریم که آنها در انواع مختلف و پیچیده تر قوی تر باشند.

به عنوان مثال، در سال 2020، اوپو اولین گوشی هوشمند جمع و جور خود را معرفی کرد و دستگاهی امیدوارکننده بود، شاید حتی جالب تر از گوشی های تاشو! شایعه شده بود که ال جی در حال کار بر روی یک گوشی هوشمند با نمایشگر تاشو است، اما این دستگاه هرگز نور روز را ندید! اما در این بین سامسونگ ساکت نیست و مثل همیشه در هر زمینه ای حرفی برای گفتن دارد. این شرکت در حال کار بر روی دستگاهی با صفحه نمایش چرخان یا کشویی است و امروز شواهد بیشتری در این مورد داریم.

پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

تعهد سامسونگ به نمایشگرهای تاشو و کشویی آینده

ما دقیقا نمی دانیم که آیا گوشی های هوشمند کشویی یا کشویی همان مفهوم برای سامسونگ هستند. یکی از آنها می تواند یک صفحه نمایش تاشو مجهز به موتور حرکتی باشد که در صورت لزوم باز و بسته می شود (مشابه با تلفن همراه اوپو در گذشته دیده ایم). اما در فرض دوم، این ممکن است درک جدیدی از مفهوم کشویی مورد استفاده در سری Mi Mix 3 باشد. فقط زمان مشخص خواهد کرد. اما حق ثبت اختراع امروز منقضی شد که نشان می دهد سامسونگ برای آینده چه انتظاری دارد.

این شرکت کره ای پتنت جدیدی را در WIPO (سایت سازمان جهانی مالکیت معنوی) به ثبت رساند. هر چند دستگاهی را به وضوح نشان می دهد که در مرحله مفهومی است. اما یک پتنت کافی است تا به ما ایده بدهد که سامسونگ روی چه چیزی کار می کند. این دستگاه دارای صفحه نمایش کشویی می باشد. این تصاویر طراحی منحصر به فرد صفحه نمایش و مکانیزم کشویی آن را نشان می دهد که دستگاه را به صورت عمودی بزرگ می کند. جالب اینجاست که در این گوشی هوشمند دوربین سلفی وجود ندارد. یا حداقل دوربین قابل مشاهده ای وجود ندارد (امکان استفاده از دوربین مخفی بر روی صفحه نمایش). حق ثبت اختراع هیچ سوراخ یا بریدگی را نشان نمی دهد و ما می توانیم چندین فرض در این مورد داشته باشیم.

پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

سامسونگ در استفاده از صفحه نمایش تاشو پیشرو است

سامسونگ قبلاً ثابت کرده است که جرات ساخت دوربین های زیر صفحه نمایش را با گلکسی Z Fold 3 موفق دارد. ما انتظار داریم این شرکت به تکمیل این فناوری در نسل های آینده ادامه دهد. زمان زیادی طول می کشد تا این فناوری به اندازه کافی خوب باشد تا به سری پرچمداران استاندارد سامسونگ برسد. بنابراین دستگاه‌های امیدوارکننده‌ای مانند این مفهوم، شانس زیادی برای ارائه این دوربین‌ها در زیر صفحه نمایش دارند.

مکانیسم لغزنده سامسونگ شبیه به اسلایدرهای قدیمی ابن شیرک است که اگر در دهه هفتاد به بالا هستید، احتمالا نمونه های محبوب آن را دیده اید. با این حال سال ها پیشرفت در این دستگاه حاصل شده است و طراحی بزرگتر، صفحه نمایش بزرگتر و پشتیبانی کامل از صفحه نمایش لمسی دارد. با حرکت به سمت عقب، پنج دایره کوچک وجود دارد. دوربین دستگاه احتمالا در چهار سوراخ از این پنج سوراخ قرار خواهد گرفت. دومی را می توان به عنوان یک چراغ LED نیز در نظر گرفت. صفحه نمایش کشویی این گوشی نیز با فناوری های خاصی همراه است.

سامسونگ از نمایشگر ثانویه یا نمایشگر شفاف استفاده می کند

با توجه به توضیحات، صفحه نمایش کشویی ثانویه عقب نیز به عنوان نمایشگر سلفی عمل می کند. شاید صفحه نمایش شفافی داشته باشیم که در نمای جلو در پشت دستگاه و همچنین برای سلفی استفاده می شود. برای اثبات این ادعا می توان گفت که نوشته شده است: «صفحه نمایش واضح و ناحیه ای تار است». بنابراین این امکان وجود دارد که این پنل با برخی از فناوری‌های نمایش واضح ارائه شود.

پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

حق ثبت اختراع بالا به وضوح فردی را نشان می دهد که سعی می کند با دوربین عقب یک عکس سلفی بگیرد و صفحه نمایش عقب بدون استفاده از پیوست سلفی به خوبی کار می کند. این موضوع ما را به این فکر می‌اندازد که آیا دستگاه واقعاً دوربین سلفی دارد یا پتنت نشان می‌دهد که این شخص می‌تواند به راحتی با تنظیمات اولیه دوربین سلفی بگیرد.

پتنت سامسونگ گوشی هایی با نمایشگر تاشو کشویی را نشان می دهد

یکی دیگر از دستگاه های سامسونگ با صفحه نمایش تاشو کشویی افقی

یکی دیگر از گوشی های هوشمند کشویی سامسونگ ثبت شده است

علاوه بر گوشی هوشمند فوق، یک گوشی کشویی دیگر سامسونگ نیز در WIPO ظاهر شده است. با این حال، دستگاه دوم دارای نمایشگر افقی است. بنابراین وقتی منتشر می شود، اساساً به تبلت تبدیل می شود.

البته هنوز دلتان را به این وسایل نبندید. با این حال، از آنجا که حق ثبت اختراع واقعاً به این معنی نیست که این تلفن های هوشمند به بازار می آیند. سامسونگ فقط می تواند از ایده ها برای استفاده احتمالی آینده دفاع کند. در همین حال، این شرکت به تمرکز خود در بخش تاشو ادامه خواهد داد. شایان ذکر است که نقل قول ها منبعاین شرکت همچنین چند ماه پیش حق اختراع یک گوشی هوشمند غلتکی یا کشویی را به ثبت رساند.

نظر شما در مورد این دو پتنت سامسونگ با نمایشگر تاشو خاصشان چیست؟ آیا طرح ها در صورت ارائه به شما موفقیت آمیز خواهند بود؟