• خانه
  • اخبار
  • پتنت جدید شیائومی حالتی برای گرفتن ستاره ها در طول زمان دارد

پتنت جدید شیائومی حالتی برای گرفتن ستاره ها در طول زمان دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پتنت جدید شیائومی حالتی برای گرفتن ستاره ها در طول زمان دارد

پتنت اخیر شیائومی به یک الگوریتم نرم افزاری اشاره می کند که می تواند برای نمایش مدت زمان ستاره ها در آسمان استفاده شود. احتمالا شیائومی از این قابلیت در گوشی 12 اولترا استفاده خواهد کرد.

به گزارش فناوری خبری فناوری تکنا، شرکت هایی مانند شیائومی در تلاش هستند تا بر روی دوربین گوشی های خود تمرکز کنند. بنابراین دستگاه های امروزی می توانند از تصاویر چشم نواز تصاویری با کیفیت بالا ایجاد کنند.

توجه به دوربین های قدرتمند گوشی های پرچمدار امروزی، قابلیت های نرم افزاری را از اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است. طبق گزارش منتشر شده توسط Gizmo China، شیائومی در حال کار بر روی یک ویژگی نرم افزاری جدید به نام Star Trails در دوربین گوشی های خود است که در پتنت فناوری به تصویر کشیدن ستاره ها در آسمان با شتاب توضیح داده شده است.

این پتنت یک الگوریتم نرم افزاری را برای ضبط یک حالت تصویر جدید توضیح می دهد. با انتخاب این حالت از نرم افزار گوشی به نام Star Trails، دوربین روی آسمان شب فوکوس می کند و تنظیمات مناسب عکسبرداری را تعیین می کند. در این حالت گوشی باید ثابت بماند تا بتوان آن را در زمان مشخصی ضبط کرد. به این ترتیب در فواصل متوالی تصویری از حرکت ستارگان در آسمان ثبت خواهد شد. این تصویر پس از ثبت توسط الگوریتم شیائومی تفسیر خواهد شد. این الگوریتم می تواند تمام تصاویر و داده های تفسیر شده را در یک ویدیوی کوتاه ترکیب کند. با توجه به پتنت اخیر شیائومی، این شرکت می تواند از حالت Star Trails شیائومی 12 اولترا استفاده کند.