• خانه
  • اخبار
  • پایان همکاری لایکا با هواوی رسما تایید شد

پایان همکاری لایکا با هواوی رسما تایید شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پایان همکاری لایکا با هواوی رسما تایید شد

چند سال پیش، زمانی که هواوی در صدر بازار قرار داشت، اعلام کرد که با لایکا همکاری می کند و فصل جدیدی را در رقابت برای دوربین های موبایل راه اندازی می کند. این همکاری به نتایج شگفت انگیزی نیز منجر شده است. اما با تحریم آمریکا بر این شرکت، همه چیز به زودی کم رنگ شد. به تازگی پایان همکاری لایکا با هواوی به صورت رسمی تایید شده است. اس ترنجی با من باش.

پایان همکاری لایکا با هواوی

شیائومی این روزها با سری ۱۲ اس شیائومی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. چند روز پیش، این شرکت همکاری جدیدی با لایکا برای توسعه دوربین‌های این دستگاه‌ها و همچنین گوشی‌های هوشمند آینده شیائومی تایید کرد. نام لایکا برای کسانی که اخبار گوشی های هوشمند را دنبال می کنند آشناست، اما این شرکت در سال 2016 همکاری نزدیک با هواوی را برای توسعه دوربین گوشی های هوشمند پرچمدار آغاز کرد.

با این حال، هر سفر پایانی دارد و همکاری لایکا و هواوی قبلا متوقف شده است. لایکا به سرعت شریک جدید و مناسب تری پیدا می کند. در همین حال، به نظر می رسد هواوی باید در استراتژی خود تجدید نظر کند. شراکت شیائومی و لایکا قبلا تاییدی بر پایان همکاری هواوی و لایکا بود. هواوی برای تایید این واقعیت این موضوع را به عموم مردم اعلام کرد.

پایان همکاری لایکا با هواوی

این شرکت فناوری چینی گفت: ما می توانیم تأیید کنیم که همکاری بین دو شرکت در 31 مارس به پایان رسیده است. هواوی پی 50 و پی 50 پرو که سال گذشته عرضه شد، آخرین گوشی هایی بودند که از فناوری دوربین لایکا استفاده کردند. Huawei P50 Pocket، دستگاهی با پوسته تاشو نیز علیرغم عرضه در دسامبر گذشته، از مشارکت در این مشارکت خودداری کرد.

اکنون سری میت 50 هواوی با لایکا همکاری نخواهد کرد. محتمل ترین سناریو این است که این دستگاه ها یک دوربین استاندارد بدون مارک داشته باشند.

تصویر

برند لایکا همکاری خود با هواوی را به دلیل کاهش عملکرد این شرکت خاتمه داد

دلایل مختلفی برای این تصمیم وجود دارد، اما حداقل حدس می زنیم که لایکا تصمیم گرفته است به همکاری خود با هواوی پایان دهد. واقعیت این است که این غول چینی به دلیل تحریم های بازار و ممنوعیت حضورش در آمریکا ارتباط خود را با سایر شرکت ها قطع کرده است. این برند دیگر گوشی های هوشمند را به سرعت عرضه نمی کند و موقعیت آن در بازارهای پیشرو حتی دشوارتر است. هواوی میت 50 سال است که موضوع شایعات و شایعات مختلفی بوده است، اما هیچکس دقیقاً نمی داند این دستگاه چه زمانی عرضه می شود.

شراکت شیائومی-لایکا رسما تایید شد: عرضه اولین گوشی این مشارکت در ماه جولای

مطابق با GizChina، هواوی قبلاً راه هایی برای راه اندازی دستگاه هایی با استفاده از چیپست های شرکت هایی مانند کوالکام پیدا کرده است. با این حال، این شرکت نمی تواند از شبکه های 5G استفاده کند. هواوی در حال حاضر در شرایط سختی در چین قرار دارد، جایی که مصرف کنندگان علاقه زیادی به Google Mobile ندارند. با این حال، تمام تولیدکنندگان بزرگ دیگر گوشی‌های هوشمند 5G تمام عیار دارند. در بازارهای جهانی علاوه بر عدم وجود فناوری 5G در دستگاه های هواوی، جذاب نبودن گوشی های اندرویدی بدون خدمات گوگل نیز از دیگر عواملی است که باعث کاهش فروش محصولات این شرکت شده است.

گفته می شود کاهش اخیر هواوی در سهم بازار بر تصمیم لایکا تأثیر گذاشته است. در سال 2016، هواوی شریک بسیار نزدیک لایکا بود. با این حال، اکنون شیائومی می تواند شریک استراتژیک بهتری برای این شرکت باشد. حتی می توانیم شاهد عرضه اولین گوشی هوشمند با همکاری این دو شرکت در ماه جولای باشیم.