• خانه
  • اخبار
  • “پارانویای بهره وری”: بررسی مایکروسافت از محل کار شرکت ها اختلال عمده ای در کار ترکیبی پیدا می کند

“پارانویای بهره وری”: بررسی مایکروسافت از محل کار شرکت ها اختلال عمده ای در کار ترکیبی پیدا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"پارانویای بهره وری": بررسی مایکروسافت از محل کار شرکت ها اختلال عمده ای در کار ترکیبی پیدا می کند

"پارانویای بهره وری": بررسی مایکروسافت از محل کار شرکت ها اختلال عمده ای در کار ترکیبی پیدا می کند
جارد اسپاتارو، معاون شرکتی مایکروسافت در امور مدرن، نتایج آخرین فهرست روندهای کاری مایکروسافت را در طی یک پخش اینترنتی صبح روز پنجشنبه ذکر کرد. (تصویر از طریق وب‌کست مایکروسافت)

مایکروسافت روز پنجشنبه هنگام انتشار نتایج یک نظرسنجی جدید در محل کار هشدار داد که شکاف گسترده در درک بین کارمندان و رهبران می‌تواند کار ترکیبی را در شرکت‌های سراسر جهان ناپایدار کند، در صورت عدم رسیدگی.

  • 87 درصد از کارگران مورد بررسی می گویند که در محل کارشان مولد هستند.
  • 12 درصد از رهبران می گویند که اطمینان کامل دارند که کارمندانشان مولد هستند.

این قطع ارتباط، که مایکروسافت آن را “پارانویای عملکرد” ​​می نامد، یکی از یافته های کلیدی نظرسنجی از 20000 نفر در شرکت ها در 11 کشور است که توسط یک شرکت شخص ثالث در ماه های جولای و آگوست برای مایکروسافت انجام شد.

یکی از دلایل آن کاهش رویه قدیمی «مدیریت با راه رفتن» به دلیل دورکاری است. این مطالعه نشان داد که عدم اعتماد به بهره‌وری کارکنان در بین مدیرانی که تیم‌هایشان حداقل در بخشی از زمان‌ها به دور از دفتر سنتی به کار خود ادامه می‌دهند، شایع‌تر است.

در عین حال، داده‌های جمع‌آوری‌شده از استفاده از نرم‌افزار مایکروسافت و سرویس‌های آنلاین، افزایش ثابتی را در فعالیت کلی کارگران نشان می‌دهد.

  • به گفته این شرکت، تعداد جلسات هفتگی از ابتدای همه‌گیری برای میانگین کاربران تیم‌های مایکروسافت از بهار امسال 153 درصد افزایش یافته است و این روند هیچ نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد.
  • حدود 42 درصد از شرکت‌کنندگان در جلسه با ارسال ایمیل و پیام‌های دیگر چند کار را انجام می‌دهند. این شامل سایر اشکال چندوظیفه ای، مانند خواندن ایمیل یا گشت و گذار در وب نمی شود.

جدای از فرسودگی شغلی بالقوه، یک خطر این است که کارمندان سعی می کنند به جای اینکه واقعاً کار مولد انجام دهند، به نظر کار می کنند، پدیده ای که نویسنده آن هلن پترسن آن را به عنوان LARP-ing یا «نقش آفرینی زنده» در محل کار شناسایی کرده است.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، در یک پخش زنده اینترنتی از لندن، گفت که یکی از کلیدها تشخیص و درک واقعیت‌های جدید کار و عدم انتظار برای بازگشت زمان به سال 2019، قبل از همه‌گیری است.

نادلا در جریان این رویداد مجازی گفت: “کار همانطور که می دانیم از نظر ساختاری تغییر بزرگی را پشت سر گذاشته است.” من فکر می‌کنم که باید به یک معنا در مورد معنای اصلی کار تجدید نظر کنیم.»

"پارانویای بهره وری": بررسی مایکروسافت از محل کار شرکت ها اختلال عمده ای در کار ترکیبی پیدا می کند
جارد اسپاتارو، مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت و رایان روسلانسکی، مدیرعامل لینکدین، در جریان رویداد مجازی مایکروسافت روز پنجشنبه در لندن. (تصویر از طریق Microsoft Webcast.)

ست پاتون، مدیر کل مایکروسافت 365، در مصاحبه ای گفت که این شرکت ارتباطات شفاف، تعیین هدف و بازخورد مداوم را به عنوان راه های کلیدی برای مقابله با چالش ها می بیند.

پاتون گفت: «آنچه در حال حاضر مورد نیاز است، اندازه گیری ساعات کار نیست. در عوض، شرکت‌ها باید «واقعاً روی نتایجی تمرکز کنند که [they] آنها باید رانندگی کنند و برای کارمندانی که در غیر این صورت فقط مشغول انجام یکسری کارهای پرمشغله هستند، شفافیت ارائه دهند و سپس در مورد آنچه که برای حمایت از آنها برای موفقیت نیاز دارند، بازخورد دریافت کنند.”

پاتون گفت مایکروسافت با عملکرد شرکت‌ها برای نظارت فعالانه بر فعالیت‌های رایانه‌ای کارکنان از طریق ابزارهای نظارت بر محل کار برای تعیین عملکرد و پرداخت، مخالف است.

در نوامبر 2020، مایکروسافت با واکنش شدیدی در مورد ابزار امتیاز عملکرد در مایکروسافت 365 مواجه شد و در نهایت اعلام کرد که امکان مشاهده داده‌های مربوط به کاربران فردی در این ویژگی را برای شرکت‌ها حذف می‌کند تا نگرانی‌های کارشناسان حریم خصوصی را برطرف کند. حریم خصوصی در مورد استفاده بالقوه از فناوری استراق سمع کارگران

در اعلام نتایج نظرسنجی در روز پنجشنبه، مایکروسافت به اهمیت کمک به کارمندان در ارتباط با یکدیگر به عنوان انگیزه ای برای کار شخصی اشاره کرد. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد که به جای جستجوی کار در جای دیگر، مهم است که کارمندان موجود را مجدداً استخدام کنیم تا به آنها کمک کنیم تا بهترین نقش های داخلی و فرصت های رشد خود را شناسایی کنند.

"پارانویای بهره وری": بررسی مایکروسافت از محل کار شرکت ها اختلال عمده ای در کار ترکیبی پیدا می کند
این نمودار مایکروسافت، بر اساس دو سال داده‌های کاربر جمع‌آوری‌شده و ناشناس از ابزارهای همکاری مایکروسافت 365، میانگین افزایش ثابتی را در تعداد جلسات به ازای هر نفر نشان می‌دهد. نسخه تعاملی را ببینید.

رایان روسلانسکی، مدیرعامل لینکدین، که در کنار نادلا در رویداد مجازی این شرکت در روز پنجشنبه ظاهر شد، گفت: «مردم می‌خواهند با کارشان ارتباط زیادی برقرار کنند.» “آنها می خواهند احساس کنند که با شرکت و مدیر خود مرتبط هستند. آنها می خواهند بدانند که کارشان اهمیت دارد. و یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، اطمینان از داشتن افراد مناسب، با مهارت‌های مناسب، در نقش مناسب است.

البته، این برای مایکروسافت کاملاً آکادمیک نیست. این شرکت از این یافته ها به عنوان پایه ای برای چندین ویژگی جدید و به روز شده در پلتفرم تجربه کارمندان Viva خود، از جمله ابزارهایی برای انجام نظرسنجی های سریع کارکنان، ایجاد اهداف عملکردی واضح و ارتقای یادگیری و رشد کارکنان یاد کرد.

مایکروسافت Viva را در مارس 2021 به عنوان ورود خود به بازار فناوری رقابتی فزاینده معرفی کرد که هدف آن کمک به شرکت‌ها برای بهبود تعامل و بهره‌وری کارکنان و همچنین محیط کار کلی است.

این شرکت می گوید Viva در حال حاضر 10 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، با بیش از 1000 مشتری سازمانی پولی که قبلا Microsoft 365 یا Microsoft Teams را خریداری نکرده اند.

در اوایل سال جاری، مایکروسافت همچنین ادغام‌های جدیدی را بین Viva و Glint، ابزار بازخورد کارکنان که LinkedIn متعلق به مایکروسافت در سال 2018 خریداری کرد، اعلام کرد. Viva همچنین با LinkedIn Learning ادغام می‌شود.

مایکروسافت لینکدین را در سال 2016 به مبلغ بیش از 26 میلیارد دلار خریداری کرد. لینکدین مسئول درآمد 13.8 میلیارد دلاری در سال مالی 2022 مایکروسافت بود که در 30 ژوئن به پایان رسید که 34 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

مایکروسافت با طیف وسیعی از خدمات در بازار فناوری ارتباطات و همکاری رقابت می کند، از جمله Zoom و Salesforce’s Slack. شرکت تجربه کارمندان در منطقه سیاتل، Limeade، که ابزار نظرسنجی محل کار TINYPulse را سال گذشته خریداری کرد، تقریباً در همان زمان اعلام کرد که با Microsoft Viva یکپارچه شده است.