• خانه
  • اخبار
  • ویژگی های جدید دستگاه های اپل برای راحتی افراد دارای معلولیت

ویژگی های جدید دستگاه های اپل برای راحتی افراد دارای معلولیت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویژگی های جدید دستگاه های اپل برای راحتی افراد دارای معلولیت

اپل برای استفاده بهتر از مصرف کنندگان کم مصرف این شرکت، ویژگی های جدیدی را به پورت های خود اضافه خواهد کرد. این ویژگی‌ها که ویژگی‌های دسترس‌پذیری نامیده می‌شوند، اواخر امسال به برخی از دستگاه‌ها و نرم‌افزارها اضافه خواهند شد.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، اپل پیش از این ویژگی های مختلفی از آیفون، آی پد و مک را برای افراد دارای معلولیت معرفی کرده است. به عنوان مثال، این افرا می توانند دستگاه های خود را با صدا کنترل کنند. برای این افراد نیز تنظیمات جداگانه ای برای تغییر رنگ، اندازه فونت و … وجود دارد. Elite با وجود تمام این ویژگی ها، اپل همچنان به دنبال اضافه کردن ویژگی های جدید دیگر است.

اپل اعلام کرده است که دو ویژگی جدید Offline Live Captions به نام Apple Watch Mirroring به زودی به سیستم عامل های این شرکت اضافه خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی های مهم دسترسی آینده اپل، توانایی تشخیص فاصله بین کاربر و درب است. اپلیکیشن Magnifier به کاربر این امکان را می دهد که افراد مقابل خود را شناسایی کند. عملکرد تشخیص درب همچنین به کاربر این امکان را می دهد که فاصله تا درب را اندازه گیری کند.

قابلیت AirPlay همچنین به کاربر کمک می کند تا با استفاده از Apple Watch Mirroring صفحه نمایش اپل واچ را کنترل کند. قابلیت زیرنویس زنده در نهایت به آیفون، آی پد و مک اضافه خواهد شد و کاربران می توانند چت های زنده را تماشا کنند. زمان دقیق انتشار این ویژگی ها هنوز مشخص نشده است، اما احتمالاً به عنوان بخشی از iOS 16 در دسترس خواهند بود.