• خانه
  • اخبار
  • ویژگی‌های جدید حفظ حریم خصوصی در iOS 15 برای تبلیغ‌کنندگان طراحی شده است

ویژگی‌های جدید حفظ حریم خصوصی در iOS 15 برای تبلیغ‌کنندگان طراحی شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویژگی‌های جدید حفظ حریم خصوصی در iOS 15 برای تبلیغ‌کنندگان طراحی شده است

اپل قبلاً ATT از جمله فیس بوک را با ارائه توانایی ATT برای محافظت از اطلاعات حریم خصوصی کاربران ضربه زده است. برخی انتظار داشتند که اپل این مشکل را برطرف کند، اما اکنون ویژگی‌های جدید حریم خصوصی در iOS 15 همچنان تبلیغ‌کنندگان را هدف قرار داده است. اس ترنجی با من باش.

ویژگی های جدید حریم خصوصی در iOS 15 چیست؟

پس از اینکه اپل در سال گذشته با توانایی خود برای ردیابی شفافیت برنامه ها (ATT) باعث هرج و مرج در صنعت تبلیغات شد، کارشناسان نگران بودند که اپل به ارائه ویژگی های بیشتر حریم خصوصی و تجارت در تبلیغات و فروش محصولات ادامه دهد. کسانی که به شدت به مشتریان آن وابسته هستند آسیب بیشتری می رسانند.

ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی در iOS 15

طبق اطلاعات جدیدی که توسط AppleInsider منتشر شده است، دو ویژگی آخری که تبلیغ کنندگان نگران آن هستند، Private Relay و Hide My Email است که هر دوی آنها iOS 15 منتشر شده اند. دومی به شما امکان می دهد هر آدرس ایمیلی را ایجاد کنید که به طور خودکار ایمیل ها را به صندوق ورودی شما ارسال می کند. شما می توانید این ایمیل ها را بخوانید و به آنها پاسخ دهید، اما آدرس ایمیل شخصی شما از آدرسی که به طور تصادفی ایجاد شده پنهان می شود.

اکنون Hide My Email و Private Relay دو ویژگی نسبتاً جدید iOS هستند که تبلیغ‌کنندگان نمی‌توانند آن‌ها را تحمل کنند. اپل خاطرنشان می کند که هیچ یک از محتوای ایمیل های ارسال شده از طریق Hide My Email را به جز فیلتر هرزنامه نمی خواند. اپل می گوید برای حفظ وضعیت خود به عنوان یک ارائه دهنده ایمیل قابل اعتماد باید این کار را انجام دهد.

تمام ایمیل هایی که از طریق پلتفرم Hide My Email عبور می کنند، پس از اینکه به شما تحویل داده می شوند، از سرورهای اپل حذف می شوند و معمولاً تنها چند ثانیه طول می کشد.

19 ویژگی جدید iOS 15 که قبلاً قادر به انجام آنها نبوده اید

روش پنهان کردن ایمیل برای تبلیغ کنندگانی است که معمولاً آدرس ایمیل شما را از فرم های آنلاینی که پر می کنید جمع آوری می کنند و سپس هرزنامه را به آن آدرس ارسال می کنند و با مخفی کردن ایمیل شما دیگر به آدرس ایمیل واقعی شما دسترسی نخواهند داشت.

برای فعال کردن Hide my email، به تنظیمات بروید، سپس روی نام خود در بالای صفحه ضربه بزنید. از صفحه جدید، به iCloud> Hide My Email بروید. از آنجا به بخش Create a new address بروید. این یک آدرس تصادفی ایجاد می کند که به iCloud.com@ ختم می شود و به صندوق ورودی شما ارسال می شود. اگر از هیچ آدرسی راضی نیستید، می‌توانید روی دکمه «از یک آدرس دیگر برای دیدن یک آدرس جدید استفاده کنید» کلیک کنید. اگر از آدرس راضی هستید، روی «ادامه» ضربه بزنید.

ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی در iOS 15

صفحه بعدی به شما امکان می دهد یک یادداشت در کنار آدرس جدید ایجاد کنید تا بتوانید به خاطر داشته باشید که برای چه چیزی از آن استفاده کرده اید. سپس روی “Next” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا همه چیز تمام شود. شما قبلا آدرس ایمیل جعلی خود را ایجاد کرده اید. برای حذف آن، به Settings> iCloud> Hide My Email بروید تا لیستی از آدرس‌های ایمیل ایجاد شده به‌طور تصادفی و ایمیل‌هایی که به آن‌ها ارسال شده‌اند را ببینید.

برای حذف یکی از این آدرس‌ها، روی غیرفعال کردن آدرس‌های ایمیل در پایین صفحه ضربه بزنید. سپس یک صفحه پاپ آپ از شما می خواهد که آدرس مورد نظر خود را تأیید کنید، روی آن ضربه بزنید و دکمه «غیرفعال کردن» را فشار دهید.

انتقال خصوصی و پنهان کردن ایمیل من به اشتراک iCloud نیاز دارد

تنها چیزی که باید به شما بگویم این است که برای ثبت نام در Hide My Email، باید در یک سرویس درجه یک iCloud مشترک شوید. هزینه زیادی ندارد، زیرا 50 گیگابایت فضای ابری فقط 99 سنت در ماه هزینه دارد و 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی iCloud 2.99 دلار در ماه است. علاوه بر این، 2 ترابایت فضای ذخیره سازی iCloud 9.99 دلار در ماه هزینه دارد.

مطابق با PhoneArenaویژگی دیگری که مدیران تبلیغات را می ترساند Private Relay است که به اشتراک iCloud نیز نیاز دارد. این ویژگی به عنوان یک VPN عمل می کند که آدرس IP شما را در حین رمزگذاری ترافیک وب مسدود می کند. برای روشن کردن آن، به تنظیمات بروید و روی نام خود در بالای صفحه ضربه بزنید، سپس به iCloud> Private Relay بروید.

ویژگی شفافیت اپل، تبلیغ‌کنندگان اندروید را هدایت می‌کند

Private Relay راه‌حل‌های شرکت‌هایی را که برای دور زدن ATT طراحی شده‌اند، مسدود می‌کند و Hide My Email به شرکت‌های تبلیغاتی اجازه نمی‌دهد آدرس ایمیل واقعی مشتریان خود را بدانند و اجازه نمی‌دهد آنها برای خریدهای بعدی هدف قرار گیرند. هر دو ویژگی برای بازرگانی که از آدرس‌های IP (مسدود شده توسط Private Relay) و آدرس‌های ایمیل (مخفی‌شده توسط Hide My Email) به عنوان راهی برای ساده‌سازی ردیابی برنامه‌ها استفاده می‌کنند، مخرب هستند.