• خانه
  • اخبار
  • ویندوز 11 مایکروسافت اواخر امسال از ویجت های شخص ثالث پشتیبانی خواهد کرد

ویندوز 11 مایکروسافت اواخر امسال از ویجت های شخص ثالث پشتیبانی خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویندوز 11 مایکروسافت اواخر امسال از ویجت های شخص ثالث پشتیبانی خواهد کرد

مایکروسافت قصد دارد اواخر امسال از ویجت های شخص ثالث در ویندوز 11 پشتیبانی کند. در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان Build 2022 امروز، غول نرم افزاری این موضوع را اعلام کرد توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث می توانند شروع به ایجاد ویجت های تعاملی برای برنامه های Win32 و PWA در ویندوز 11 کنند که کاربران می توانند آنها را پیدا کنند و در پنل ویجت استفاده کنند.

ویجت های شخص ثالث را برای مایکروسافت ویندوز 11 فراهم کنید

در حال حاضر، سیستم ویجت ویندوز 11 محدود به ویجت های سفارشی ایجاد شده توسط مایکروسافت است و انتخاب آن نسبتا محدود است. مایکروسافت ویجت‌هایی را برای برنامه‌های Outlook و To Do خود ایجاد کرده است، اما بقیه ویجت‌ها عمدتاً مبتنی بر وب هستند و زمان، سرگرمی یا اخبار را در پانل ویجت ویژه ویندوز 11 ارائه می‌دهند.

Panos Panay، مدیر سخت افزار و ویندوز مایکروسافت، می گوید که ویجت های شخص ثالث را برای ویندوز 11 ارائه می دهد:

«تا کنون، ما از بازخورد مشتریان در مورد ویجت‌ها پر انرژی بوده‌ایم. مردم به طور یکپارچه از دسترسی سریع به محتوایی که برایشان مهم است لذت می برند. از امسال می‌توانید برای برنامه‌های Win32 و PWA خود در ویندوز 11 که توسط پلتفرم Adaptive Cards پشتیبانی می‌شوند، ویجت‌ها را به عنوان یک تجربه تلفن همراه ایجاد کنید.

ویجت های شخص ثالث را برای مایکروسافت ویندوز 11 فراهم کنید

ویجت های شخص ثالث را برای مایکروسافت ویندوز 11 فراهم کنید

گجت‌های شخص ثالث توسط پلتفرم Microsoft Adaptive Cards پشتیبانی می‌شوند و توسعه‌دهندگان می‌توانند از این پلتفرم برای گسترش تجربه برنامه خود و ارائه اطلاعات مفید در پانل ابزار، حتی اگر برنامه بسته است، استفاده کنند.

مایکروسافت امروز جزئیات او جزئیاتی در مورد ویجت های خود ارائه نکرد، اما شنیدن این موضوع که این قسمت از سیستم عامل ویندوز 11 به زودی در دسترس کاربران قرار می گیرد، دلگرم کننده است. این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که مایکروسافت آزمایش ویجت های دسکتاپ جدید را برای ویندوز 11 با نوار جستجوی وب آغاز کرد. گجت ها در حال حاضر در یک پنل ویژه در ویندوز 11 پنهان شده اند، اما به نظر می رسد که مایکروسافت آماده است تا به زودی آنها را به راحتی روی دسکتاپ در دسترس قرار دهد.

در نهایت، نظر شما در مورد ارائه ویجت های شخص ثالث برای ویندوز 11 مایکروسافت چیست؟