• خانه
  • اخبار
  • ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 برای گیمرها یک شکست است

ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 برای گیمرها یک شکست است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 برای گیمرها یک شکست است

برای مدیران مایکروسافت تقریباً عادت شده است که قبل از راه‌اندازی یک ویندوز جدید، قول‌های بسیار امیدوارکننده بدهند، اما نه زمانی که قول می‌دهند. این کار تکرار شده و اکنون ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 برای گیمرها یک شکست است ترنجی با من باش.

ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10؛ تنها سیستم عاملی که گیمرها دوست دارند …!

اگر به آمار آخرین نظرسنجی سخت افزاری Steam نگاه کنید، متوجه این موضوع خواهید شد ویندوز 11 در بین گیمرها چندان محبوب نشد. ظاهرا، این فقط یک مطالعه سریع و محدود از جامعه بازی با استفاده از پلتفرم Valve است. اما استیم حضور گسترده‌ای در دنیای بازی دارد و نظرسنجی در ماه مارس افزایش نسبتاً کمی 1.25 درصدی را نسبت به ماه قبل نشان داد.

در ماه فوریه، محبوبیت ویندوز 11 در بین گیمرهای استیم حدود 15.59 درصد بود. بنابراین اکنون باید به 16.84 درصد افزایش یابد. به نظر می رسد کاهش واقعی در تعداد گیمرهای ویندوز که به آخرین سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت می روند، همانطور که در ژانویه و دسامبر 2021 می بینیم، وجود دارد.

در ماه ژانویه، تعداد بازیکنان ویندوز 11 به 13.56 درصد رسید که نسبت به ماه قبل 3.41 درصد افزایش داشت که یک افزایش بزرگ بود. اما از آن زمان تا کنون شاهد افزایش متوسط ​​2.03 درصدی بوده ایم که در حال حاضر رشد نسبتا خوبی با 1.25 درصد است. ویندوز 10 هنوز 74.69 درصد از گیمرهای Steam را در اختیار دارد و ویندوز 7 4.14 درصد است که فاصله کمی 2.43 درصد از MacOS دارد. به هر حال، سیستم عامل لینوکس تنها 1 درصد از این رقم را به خود اختصاص داده است.

شاید محبوبیت ویندوز 11 به همان میزان باقی بماند

همانطور که اشاره کردیم، باید با کمی تردید به ارقام Steam نگاه کنیم (یا برخی گزارش‌ها و نظرسنجی‌های محدود مانند آن)، که بدیهی است توانایی محدودی برای اطلاع‌رسانی به کل بازار رایانه دارد. مایکروسافت احتمالاً از این آمارهای اخیر ناامید شده است. عمدتاً به این دلیل که همانطور که در آغاز سال 2022 اشاره کردیم، به نظر می رسید ویندوز 11 در بین گیمرها محبوبیت بیشتری پیدا کند، اما به نظر می رسد که این مراحل بزرگتر به مراحل کوچکتری تبدیل شده اند.

ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10

حتی نگران‌کننده‌تر این واقعیت است که بهبود کلی در محبوبیت ویندوز 11 برای گیمرها بسیار کمتر از آنچه در ویندوز 10 دیده‌ایم است. همانطور که PC Gamer انتشار آخرین نظرسنجی Steam را برجسته می‌کند، هفت ماه بعد دوباره این کار را انجام می‌دهد. این مشکل برای مایکروسافت است، زیرا یکی از برنامه های اصلی ویندوز استفاده از آن در بازی است. اگر مایکروسافت گیمرها را با این کار ناامید کند، به احتمال زیاد به پلتفرم های دیگر مهاجرت می کنند.

مطابق با TechRadarواقعاً تعجب آور نیست که چگونه ویندوز 11 توانسته شرکت های بازی را وسوسه کند. با این حال، با توجه به اینکه ویندوز 11 ارتقاء بزرگتری نسبت به نسل جدید سیستم عامل ها است و به جای به روز رسانی برای بهبود ویندوز 10، جای تعجب نیست که افراد بیشتری مطابق با انتظارات به مایکروسافت نزدیک می شوند.

برای گیمرها، مطمئناً دلایل قانع‌کننده‌ای وجود خواهد داشت تا در نهایت به سیستم عامل دیگری روی بیاورند. زیرا فناوری متمرکز بر بازی مانند DirectStorage توسط بازی های بیشتری در آینده پشتیبانی می شود. در حالی که DirectStorage برای کاربران ویندوز 10 در دسترس خواهد بود، به لطف بهینه سازی فضای ذخیره سازی در ویندوز 11، برای گیمرها بسیار کارآمدتر خواهد بود و این فناوری برای گیمرها بسیار مفیدتر از افزایش سرعت بارگذاری خواهد بود.