ویندوز 11 با انتظارات مایکروسافت فاصله زیادی دارد

ویندوز 11 با انتظارات مایکروسافت فاصله زیادی دارد

همانطور که می دانید مایکروسافت مدتی است که ویندوز 11 را اجرا می کند. اگر شاهد تغییرات مثبت و جذابی در این نسخه جدید هستیم، اما به نظر می رسد که محبوبیت ویندوز 11 بسیار کمتر از حد انتظار مایکروسافت است. اس ترنجی با من باش.

چرا ویندوز 11 کمتر از حد انتظار محبوب است؟

به نظر می رسد که از زمان عرضه آن نسبتاً موفق بوده است ویندوز 11 پاییز سال گذشته و رشد مداوم آن در چند ماه اول، سرعت انتشار این سیستم عامل به میزان قابل توجهی کاهش یافت. داده های تحقیق بر روی پلتفرم AdDuplex که سطح توزیع نسخه های مختلف هر سیستم عامل و نرم افزار را بررسی می کند و به طور منظم گزارش هایی از نتایج کار انجام شده منتشر می کند، نشان می دهد که محبوبیت ویندوز 11 به شدت کاهش یافته است.

موسسه AdDuplex از داده های جمع آوری شده از نزدیک به 5000 برنامه کاربردی استفاده می کند که از AdDuplex SDK v.2 استفاده می کنند. اگرچه حجم نمونه مشخص نشده است، گزارش‌های پلتفرم معمولاً شامل داده‌های جمع‌آوری‌شده از تقریباً 60000 رایانه است. البته این یک مثال کوچک است. اما این امکان را به شما می دهد تا فراز و نشیب های نسخه های مختلف ویندوز را ردیابی کنید.

با نحوه اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 11 آشنا شوید

طبق گفته AdDuplex، سهم کاربران ویندوز 11 در ماه مارس در مقایسه با نتیجه در ماه فوریه تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. در همان زمان، ویندوز 10 نسخه 21H2 افزایش جزئی را در طول دوره گزارش نشان داد. انتقال به محبوب ترین نسخه ویندوز در ماه مارس نیز یکی از موفقیت های این سیستم عامل است. بر اساس این گزارش، تا 29 مارس، سهم ویندوز 11 حدود 19.4 درصد است، که افزایش جزئی 19.3 درصدی در ماه فوریه را نشان می دهد.

با وجود این افزایش اندک، ویندوز 11 همچنان توانسته در رتبه سوم محبوبیت باقی بماند. ویندوز 10 21H2 با افزایش 21 درصدی استفاده در ماه فوریه به 28.5 درصد در ماه مارس پیشتاز بود. در همان زمان، سهم ویندوز 10 نسخه 21H1 برای مدت مشابه از 27.5 درصد به 26.5 درصد کاهش یافت.

چرا نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت انتظارات این شرکت را برآورده نکرد؟

بدیهی است در پایان دوره پشتیبانی ویندوز 10 نسخه 20H2، شاهد افزایش چشمگیر سهم ویندوز 10 نسخه 21H2 هستیم. مایکروسافت در پیش بینی خود این به روز رسانی را برای دستگاه های سازگارتر منتشر کرد تا کاربران آن ها حتی پس از پایان پشتیبانی از ویندوز 10 نسخه 20H2، به روز رسانی های منظم را دریافت کنند. در مورد دلایل کندی گسترش ویندوز 11، ابتدا باید به حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب این سیستم عامل که همه کامپیوترها قادر به اجرای آن نیستند، توجه کنیم.

انتشار زودهنگام ویندوز 12 به عنوان آپدیت بعدی ویندوز 11 بسیار محتمل است

علاوه بر این، ارتقاء به ویندوز 11 اختیاری است، که کمکی به گسترش این نسخه از سیستم عامل ویندوز نمی کند. در اخبار جداگانه به نقل از GizChinaبه نظر می رسد که مایکروسافت به افکار عمومی گوش داده و فرآیند انتخاب یک مرورگر پیش فرض را ساده کرده است. این نوآوری در به روز رسانی KB5011563 که اوایل این هفته منتشر شد، پیاده سازی شده است. پس از نصب، می توانید به معنای واقعی کلمه مرورگر پیش فرض را تنها با چند کلیک ماوس تغییر دهید. مشابه آنچه در ویندوز 10 اتفاق می افتد.

نظر شما در مورد این چیست؟ آیا از ویندوز 11 استفاده می کنید؟ به نظر شما مهمترین و بزرگترین نقاط قوت و ضعف این نسخه از سیستم عامل ویندوز چیست؟!