• خانه
  • اخبار
  • ویرجین گالاکتیک قراردادی با شرکت تابعه بوئینگ برای ساخت کشتی‌های مادر نسل بعدی اعلام کرد.

ویرجین گالاکتیک قراردادی با شرکت تابعه بوئینگ برای ساخت کشتی‌های مادر نسل بعدی اعلام کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویرجین گالاکتیک قراردادی با شرکت تابعه بوئینگ برای ساخت کشتی‌های مادر نسل بعدی اعلام کرد.

ویرجین گالاکتیک قراردادی با شرکت تابعه بوئینگ برای ساخت کشتی‌های مادر نسل بعدی اعلام کرد.
کانسپت یک هنرمند یک کشتی مادر آینده ویرجین گالاکتیک را در حال پرواز نشان می دهد. (تصویر از ویرجین گالاکتیک)

Virgin Galactic می‌گوید با Aurora Flight Sciences، یکی از شرکت‌های تابعه بوئینگ مستقر در ویرجینیا، برای طراحی و ساخت کشتی‌های مادر نسل بعدی برای هواپیماهای راکتی زیرمدار خود شریک خواهد شد.

این سفینه های مادر به عنوان سکوی پرتاب نسل بعدی فضاپیمای کلاس دلتا ویرجین گالاکتیک عمل خواهند کرد، درست همانطور که یک هواپیمای حامل به نام وایت نایت دو یا VMS Eve به هواپیمای موشکی SpaceShipTwo VSS Unity این شرکت خدمت می کند.

طراحی سیستم یک نسخه بهبود یافته از سیستم SpaceShipOne است که نزدیک به دو دهه پیش توسط پل آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت، تامین مالی شد و جایزه 10 میلیون دلاری Ansari X را در سال 2004 دریافت کرد.

VSS Unity و VMS Eve سال‌هاست که در حال انجام پروازهای آزمایشی هستند و ماموریت‌های تجاری فضایی زیر مداری قرار است سال آینده در Spaceport America در نیومکزیکو آغاز شوند. صدها مشتری برای پروازهای آینده صندلی رزرو کرده اند.

نسل بعدی کشتی مادر و وسیله نقلیه پرتاب باید درآمدزایی را در سال 2025 آغاز کند. مشارکتی که امروز اعلام شد، تولید دو کشتی مادر را پوشش خواهد داد.

کشتی‌های مادر نسل بعدی ما برای گسترش عملیات ما ضروری هستند. مایکل کولگلازیر، مدیرعامل Virgin Galactic در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: ساخت آنها سریع‌تر، نگهداری آسان‌تر خواهد بود و به ما امکان می‌دهند هر سال مأموریت‌های بیشتری را انجام دهیم. با حمایت از مقیاس و قدرت بوئینگ، Aurora شریک تولیدی عالی برای ما است زیرا ناوگان خود را برای پشتیبانی از 400 پرواز در سال در بندر فضایی آمریکا می‌سازیم.

بوئینگ Aurora را در سال 2017 خریداری کرد تا توانایی های خود را در مرزهای نوآوری فضایی ارتقا دهد. Aurora قصد دارد کشتی های مادر Virgin Galactic را در تاسیسات خود در می سی سی پی و ویرجینیای غربی بسازد و مونتاژ نهایی در تاسیسات Virgin Galactic در موهاوی کالیفرنیا به پایان رسیده است.

بوئینگ در حال حاضر با Virgin Galactic بر روی یک هواپیمای مافوق صوت کار می کند و 20 میلیون دلار در Virgin Galactic سرمایه گذاری کرده است، درست زمانی که این شرکت در سال 2019 عمومی شد.

تاد سیترون، مدیر ارشد فناوری بوئینگ و معاون رئیس و مدیر کل تحقیقات و فناوری بوئینگ، گفت: «اعلام امروز همکاری ما با Virgin Galactic را برای سرعت بخشیدن به فناوری‌های هوافضای تحول‌آفرین گسترش می‌دهد.

پر بایت، رئیس و مدیر عامل Aurora، گفت: “ما از این فرصت برای حمایت از ماموریت Virgin Galactic برای پیشگامی در سفرهای فضایی هیجان زده هستیم.”