• خانه
  • اخبار
  • ویدئوی OceanGate با کیفیت 8K از کشتی غرق شده تایتانیک جزئیاتی را نشان می‌دهد که تا به حال دیده نشده بود.

ویدئوی OceanGate با کیفیت 8K از کشتی غرق شده تایتانیک جزئیاتی را نشان می‌دهد که تا به حال دیده نشده بود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویدئوی OceanGate با کیفیت 8K از کشتی غرق شده تایتانیک جزئیاتی را نشان می‌دهد که تا به حال دیده نشده بود.

ویدئوی OceanGate با کیفیت 8K از کشتی غرق شده تایتانیک جزئیاتی را نشان می‌دهد که تا به حال دیده نشده بود.
تیم OceanGate نگاهی دقیق به لنگر سمت چپ تایتانیک انداخت. (عکس از Oceangate Expeditions)

اکتشافات OceanGate مستقر در اورت، مستقر در واشنگتن، امسال استاندارد جدیدی را برای مستندسازی وضعیت لاشه 110 ساله تایتانیک، به لطف یک سیستم ویدئویی 8K با کیفیت بالا که بر روی زیردریایی نصب شده بود، تعیین کرد.

نمونه ای از اولین فیلم 8K تایتانیک که در جریان غواصی تابستان امسال در اقیانوس اطلس شمالی گرفته شده است، امروز منتشر شد. OceanGate قصد دارد هر سال به غرق شده بازگردد تا تغییرات وضعیت تایتانیک را در طول زمان، با وضوح تصویری که تقریباً 8000 پیکسل عرض دارد، ردیابی کند.

استوکتون راش، رئیس OceanGate Expeditions در بیانیه‌ای در ایمیل گفت: «جزئیات شگفت‌انگیز در فیلم 8K به تیم دانشمندان و باستان‌شناسان دریایی ما کمک می‌کند تا با ثبت فیلم‌های جدید در سال 2023 و پس از آن، دقیق‌تر تجزیه تایتانیک را توصیف کنند. «گرفتن این فیلم 8K به ما امکان می‌دهد که مقیاس را افزایش دهیم و همچنان کیفیت 4K داشته باشیم، که برای پروژه‌های ویدیویی با صفحه‌نمایش بزرگ و همه‌جانبه کلیدی است. حتی قابل توجه تر، رنگ های خارق العاده در این عکس هستند.”

روری گلدن، غواص کهنه کار تایتانیک که بخشی از تیم OceanGate است، گفت که این ویدئو جزئیاتی را نشان می دهد که او قبلا ندیده بود.

گلدن از طریق ایمیل گفت: «برای مثال، من هرگز نام سازنده لنگر، Noah Hingley & Sons Ltd. را در سمت بندر لنگر ندیده بودم. “من ده ها سال است که در حال مطالعه غرق شده ام و غواصی های متعددی انجام داده ام و به خاطر نمی آورم که تصویر دیگری را دیده باشم که این سطح از جزئیات را نشان می دهد. این هیجان انگیز است که پس از سال ها ممکن است جزئیات جدیدی را کشف کرده باشیم که در نسل های قبلی فناوری دوربین چندان مشهود نبود.

این فیلم وضعیت کمان نمادین تایتانیک، عرشه، بدنه، محفظه بار و سایر بخش‌ها را مستند می‌کند.

پی اچ گفت: «در ابتدای ویدیو، جرثقیل مورد استفاده برای نصب لنگر عظیم 15 تنی که هنوز روی عرشه کشتی غرق شده است و گیره ای که در ابتدا به دکل اصلی متصل شده بود را می بینید که اکنون فرو ریخته است. نارگولت، یکی دیگر از کارشناسان تایتانیک در تیم OceanGate.

سه ساختار دایره ای شکل در داخل جان پناه دیده می شود. نارگولت گفت: «اینها سیم‌های سه‌گانه‌ای هستند که برای تغذیه کابل‌های لنگرگاه به شکاف‌های روی ساحل استفاده می‌شوند تا کشتی را به اسکله در زمانی که تایتانیک در بندر قرار می‌گرفت، محکم کند.»

گلدن توجه خاصی را به یک دیگ بخار معطوف کرد که وقتی تایتانیک در اولین سفر خود در سال 1912 با یک کوه یخ برخورد کرد و به دو نیم شد، به کف اقیانوس سقوط کرد. بیش از 1500 مسافر و خدمه در غرق شدن جان خود را از دست دادند که شاید مشهورترین فاجعه دریایی در زمان صلح باشد.

گلدن گفت: «قابل توجه، این یکی از بویلرهای تک سر بود که برای اولین بار هنگام شناسایی لاشه تایتانیک در سال 1985 مورد توجه قرار گرفت.

علاوه بر ویدیوی 8K، تیم OceanGate اندازه‌گیری‌های لیزری با دقت بالا را از غرق شده انجام داد. تصاویر و اندازه‌گیری‌ها سال به سال مقایسه می‌شوند تا وضعیت تایتانیک را ارزیابی کنند و عواملی را که باعث فروپاشی شتاب‌دهنده آن می‌شوند، مشخص شوند. برای مثال، این تیم در سال جاری، نقطه ای را ثبت کرد که در آن بخشی از ریل تایتانیک سقوط کرد و از کشتی افتاد.

راش گفت: «تیم علمی ما فیلم‌های 8K، 4K و سایر فیلم‌های گرفته شده در سفر تایتانیک 2022 را برای تغییرات احتمالی بررسی می‌کند. وجود کارشناسان در زیردریایی تیتان هنگام غواصی به آنها اجازه می دهد تا غرق شده را از طریق مشاهده مستقیم ارزیابی کنند، مطالعه ما را در مورد ویژگی های مختلف غرق راهنمایی کنند و با استفاده از تصاویر به تحقیقات خود ادامه دهند.

OceanGate Expeditions همچنین مکان‌هایی را برای محققان شهروندی در نظر می‌گیرد که برای شرکت در اکسپدیشن‌های تایتانیک به عنوان متخصص ماموریت هزینه می‌پردازند – و فرصتی برای همراهی کارشناسان در غواصی‌هایشان دارند. هزینه آموزش و نگهداری برای اکسپدیشن 2023 250000 دلار است.