• خانه
  • اخبار
  • وکیل متا می‌خواهد در حالی که برای شورای شهر سیاتل نامزد می‌شود، مشارکت‌های دولتی و خصوصی بیشتری ایجاد کند

وکیل متا می‌خواهد در حالی که برای شورای شهر سیاتل نامزد می‌شود، مشارکت‌های دولتی و خصوصی بیشتری ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
وکیل متا می‌خواهد در حالی که برای شورای شهر سیاتل نامزد می‌شود، مشارکت‌های دولتی و خصوصی بیشتری ایجاد کند

وکیل متا می‌خواهد در حالی که برای شورای شهر سیاتل نامزد می‌شود، مشارکت‌های دولتی و خصوصی بیشتری ایجاد کند
راب ساکا، نامزد شورای شهر سیاتل، می‌گوید که برای احترام به میراث پدرش و اجدادش در غرب آفریقا، پیراهن‌های داشیکی به سبک نیجریه می‌پوشد. (عکس از راب ساکا)

راب ساکا، فارغ التحصیل دانشگاه واشنگتن، کهنه سرباز و وکیل نیروی هوایی که برای مایکروسافت و متا کار کرده است، روز سه شنبه اعلام کرد که برای شورای شهر سیاتل نامزد شده است.

ساکا به دنبال نمایندگی منطقه 1 و محله های سیاتل غربی و پارک جنوبی است. لیزا هربولد، عضو شورا، که اولین بار در سال 2016 برنده شد، در دسامبر اعلام کرد که به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود. مارن کاستا، کارمند سابق آمازون که به دلیل فعالیت های آب و هوایی خود اخراج شد، نیز در این منطقه نامزد شده است.

ساکا خود را “بومی غیر سیاتل” می نامد که بیش از 15 سال در این منطقه زندگی کرده است. او در مینیاپولیس بزرگ شد و نه سال اول زندگی خود را در داخل و خارج از سیستم نگهداری در ایالت مینه سوتا گذراند. او پدرش را که یک مهاجر نیجریه ای است، می داند که او را در سن 9 سالگی از این شرایط نجات داده است.

«نوآوری قلب و روح کاری است که ما در فناوری انجام می دهیم. من تلاش می‌کنم تا آن طرز تفکر خلاقانه را به ارمغان بیاورم، توانایی تفکر جسورانه و متحول کننده.

– راب ساکا

ساکا بسیار جابجا شد و در 13 مدرسه مختلف K-12 تحصیل کرد و در نهایت در کنت، واشنگتن مستقر شد، جایی که پدرش کارگر انبار بود. آنها چند بلوک از مرکز دادگستری منطقه ای نورم مالنگ، زندان و دادگاهی که در آن برخی از دوستان دوران کودکی ساکا توسط قاضیانی که او اکنون آنها را مربیان حرفه ای خود در جامعه حقوقی می نامد، به جنایت محکوم شدند، زندگی می کردند.

ساکا گفت: “این تا حدی الهام بخش سفر من شد تا مطمئن شوم که افراد محروم، محروم و فراموش شده و نادیده گرفته شده فرصتی برای دستیابی به پتانسیل واقعی خود در زندگی دارند.”

پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، ساکا پس از 11 سپتامبر در نیروی هوایی ثبت نام کرد. او 10 سال خدمت کرد و به لطف لایحه GI در قانون UW و UC در سانفرانسیسکو شرکت کرد. او قبل از گذراندن چهار سال به عنوان وکیل داخلی در مایکروسافت، در شرکت حقوقی Perkins Coie به سیاتل بازگشت. او در حال حاضر مشاور عمومی در متا مادر فیس بوک است و هدفش این است که مشارکت های دولتی و خصوصی بیشتری را برای رسیدگی به مسائل پیش روی شهر و جذب موج بعدی شرکت ها به سیاتل تقویت کند.

ساکا گفت: «من می‌خواهم مطمئن شوم که شرکت‌های بیشتری در هر اندازه می‌خواهند در اینجا مغازه و تجارت کنند. “اگر آنها علاقه مند به کمک به اقتصاد و ایجاد مشاغل بیشتر و تجربه بهتر برای کارگران هستند، بیایید آستین ها را بالا بزنیم و این کار را انجام دهیم.”

brooztechnology با ساکا صحبت کرد تا درباره اینکه چرا او برای شورای شهر نامزد شده است، چگونه کار او در زمینه فناوری دیدگاه او را شکل داده است، شرکت های فناوری چه نقشی می توانند در کمک به حل مشکلات شهر ایفا کنند و موارد دیگر بحث کنند. این پرسش ها و پاسخ ها برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده اند.

brooztechnology: چرا برای شورای شهر سیاتل نامزد می‌شوید؟

راب ساکا: من پدر سه فرزند در مدارس دولتی اینجا هستم. به زبان ساده، من آینده بهتری را برای آنها در این شهر و بچه هایی مانند آنها در این شهر می خواهم. من فکر می کنم یک فرصت واقعی برای پیشرفت واقعی در موضوعاتی مانند بی خانمانی، امنیت عمومی و مسکن ارزان قیمت وجود دارد.

یک دلیل دیگر، صادقانه بگویم، من از اختلال عملکرد طبق معمول در تالار شهر سیاتل حالم به هم می خورد. من فکر می‌کنم فرصتی برای همکاری بهتر، علی‌رغم تفاوت‌هایمان، برای یافتن زمینه‌های مشترک و در نهایت انجام کارهایی وجود دارد که برای همه ما کارآمد است، نه فقط برای تعداد معدودی. من بیش از 20 سال است که دقیقاً این کار را انجام می دهم، همکاری بین تفاوت ها، تلاش برای یک هدف مشترک و در نهایت دستیابی به راه حل هایی برای دولت ها، مشاغل و جوامع. و من فکر می کنم این دقیقا همان چیزی است که شهرداری سیاتل در حال حاضر به آن نیاز دارد.

GW: تجربه شما در صنعت فناوری چگونه جهان بینی شما را شکل داده است و چگونه در یک صندلی هیئت مدیره رهبری می کنید؟

دوست دارد: من با فناوری، شرکت‌هایی در هر اندازه، از استارت‌آپ‌ها تا Fortune 500 کار زیادی کرده‌ام. اما این فقط فناوری نبود، من به کسب‌وکارهای کوچک مشاوره می‌دادم و نماینده کارآفرینان خرد کوچک محروم بودم و به آنها کمک می‌کردم کسب‌وکارشان را شروع کنند و رشد دهند. با کار در فناوری، من اهمیت تصمیم گیری مبتنی بر داده و توانایی ردیابی و نظارت بر پیشرفت آن تصمیمات، و همچنین مسئولیت و مالکیت نتایج آن تصمیمات را درک می کنم. من همچنین اهمیت ساده‌سازی و ساده‌سازی فرآیندها را برای افزایش مقیاس‌پذیری و گسترش دامنه هر سرمایه‌گذاری موجود درک می‌کنم. نوآوری قلب و روح کاری است که ما در فناوری انجام می دهیم. من تلاش می‌کنم تا آن طرز تفکر خلاقانه را به ارمغان بیاورم، توانایی تفکر جسورانه و متحول کننده.

GW: صنعت فناوری سیاتل باید چه نقشی برای کمک به حل مشکلات شهر ایفا کند، برخی از آنها مانند دسترسیآیا می توان آن را به رشد صنعت نسبت داد؟

دوست دارد: برای زندگی در این شهر لازم نیست وکیل، پزشک یا کارمند فنی باشید. ما به کارگران رستوران‌ها و کارگران انباری مانند پدر خودم، و پستچی‌ها، و کارگران فروشگاه‌های مواد غذایی و هنرمندان نیاز داریم و به افراد بیشتری نیاز داریم که سریع پاسخ دهند. من فکر می کنم برخی از این رشد انفجاری به برخی از چالش هایی که اکنون با آن روبرو هستیم کمک کرده است. یعنی کمبود مسکن ارزان قیمت که به یکی دیگر از مشکلات بی خانمانی مربوط می شود. نقشی که این فناوری در پرداختن به آن ایفا می کند، من مشتاقانه منتظر کار با هر فرد یا سازمانی هستم که می خواهد بخشی از آن راه حل باشد. من عمیقاً به کار در بخش های مختلف، داشتن مشارکت های دولتی و خصوصی قوی اعتقاد دارم.

ما نباید فقط سعی کنیم برخی از اتفاقات رخ داده را منطقی کنیم. اکنون که تأثیر کامل خوب، بد و زشت آنچه رشد می تواند انجام دهد را می دانیم، هر تصمیمی که در آینده می گیریم دیگر ناخواسته نیست. بنابراین ما باید بسیار آگاه، بسیار متفکر باشیم تا مطمئن شویم که از برخی از این اشتباهات به طور جمعی به عنوان یک جامعه، به عنوان یک دولت و حتی به عنوان سازمان جلوگیری می کنیم.

GW: آیا چیزی در گذشته نزدیک وجود دارد، در حالی که این رشد واقعاً در حال افزایش بود، که شاید شما را از نحوه تعامل شهر با فناوری دور کند؟ آیا به عنوان یک عضو شورا راه دیگری با آن برخورد می کنید؟

دوست دارد: من هرگز طرفدار مالیات بر سر نبوده ام و کمی از این روند و چگونگی به وجود آمدن آن ناامید شده ام. من به نوعی به آن به عنوان یک ایده خوش نیت دیگر نگاه می کنم که کار نمی کند. من قصد دارم با همه سازمان‌ها و افرادی که می‌خواهند در رفع برخی از این مشکلات واقعاً پیچیده در سراسر شهر مشارکت داشته باشند و از نزدیک با آنها همکاری کنم. من فکر نمی کنم مالیات بر سر بخشی از این تصمیم باشد. مالیات JumpStart، من فکر می کنم که رویکرد بهتری بود و از آن حمایت می کنم.

GW: دیدگاه شما در مورد دورکاری و تأثیر آن بر شهرها، به ویژه در مرکز شهر چیست؟ برای “رفع” مرکز شهر سیاتل چه می توان کرد؟

دوست دارد: به عنوان والدین شاغل سه فرزند که شوهرشان نیز تمام وقت کار می کند، ارزش کار ترکیبی را درک می کنم. من فکر می‌کنم سازمان‌ها باید کاملاً اختیار داشته باشند تا هر سیاست ترکیبی یا دورکاری را که فکر می‌کنند منطقی‌تر است، تعیین کنند. من به عنوان یکی از اعضای شورای شهر سیاتل قصد دخالت در این موضوع را ندارم.

من می خواهم به احیای مرکز شهر کمک کنم. ما با اطمینان از ایمن‌تر بودن شهر برای افرادی که در شهر زندگی می‌کنند و همچنین برای کسانی که در محدوده شهر زندگی نمی‌کنند کمک می‌کنیم تا احساس راحتی کافی برای آمدن به مرکز شهر داشته باشند. همه شایسته زندگی و کار در شهری تمیز، امن و دلپذیر هستند. و ما باید تجربه ایمن تری در سیستم حمل و نقل عمومی خود داشته باشیم – در آنجا نیز جا برای انجام بهتر کارها وجود دارد.

GW: برای سیاتل چقدر مهم است که برای کسب و کارها و شرکت های فناوری جذاب بماند؟

دوست دارد: مجدداً، من هیچ شخص یا سازمانی را که قبلاً بخشی از شهر است، مسلم نمی‌دانم. و من قصد دارم از نزدیک با سازمان‌ها، از جمله شرکت‌های فناوری، برای کمک به بهتر شدن این شهر همکاری کنم، زیرا می‌دانم افراد زیادی در این شرکت‌های فناوری وجود دارند که علاقه‌مند به این مشارکت‌های دولتی و خصوصی هستند که در مورد آنها صحبت کردم.

سیاتل پایتخت ابری جهان است، در میان چیزهای دیگر، و شرکت هایی از جمله متا و سایرین مراکز مهندسی عظیمی در اینجا دارند. اما سیاتل چیزی بیش از یک پونی تک ترفندی است. من می‌خواهم مطمئن شوم که شرکت‌های بیشتری در هر اندازه می‌خواهند در اینجا مغازه و تجارت کنند. اگر آنها علاقه مند به کمک به اقتصاد و ایجاد مشاغل بیشتر و تجربه بهتر برای کارگران هستند، بیایید آستین ها را بالا بزنیم و این کار را انجام دهیم.