• خانه
  • اخبار
  • وقتی مارک زاکربرگ با سیاتل ملاقات کرد: فیس بوک، متا و نقطه عطفی برای سیلیکون ولی

وقتی مارک زاکربرگ با سیاتل ملاقات کرد: فیس بوک، متا و نقطه عطفی برای سیلیکون ولی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
وقتی مارک زاکربرگ با سیاتل ملاقات کرد: فیس بوک، متا و نقطه عطفی برای سیلیکون ولی

وقتی مارک زاکربرگ با سیاتل ملاقات کرد: فیس بوک، متا و نقطه عطفی برای سیلیکون ولی
مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل فیس بوک، در دوران اوج این شرکت. (عکس در فیسبوک)

سال 2011 بود، فیس بوک به کمتر از 600 میلیون کاربر خدمات رسانی کرد، و مارک زاکربرگ به جمعی از کارمندان احتمالی در دفتر تازه افتتاح شده شرکت در نزدیکی بازار Pike Place اشاره کرد و توضیح داد که چرا این شبکه اجتماعی سیاتل را به عنوان اولین مرکز مهندسی از راه دور خود انتخاب کرد.

ما گفتیم، خوب، در مقطعی احتمالاً باید به فکر افتتاح دفاتر در جاهای دیگر باشیم. و ما فکر کردیم سیاتل نقطه شروع خوبی خواهد بود زیرا از نظر فرهنگی کاملاً شبیه منطقه خلیج است و کاملاً نزدیک است. … همان منطقه زمانی است. بنابراین برنامه ریزی برای بیرون رفتن و صحبت با مردم آسان تر است.»

در ابتدا یک آزمایش، به سرعت بسیار بیشتر شد.

او گفت: «ما کاملاً غرق در افراد بزرگی شده ایم که فرصت صحبت با آنها را داشته ایم، از مایکروسافت، آمازون، گوگل و استارت آپ های مختلف اینجا. “و این واقعاً چشمگیر است. این قطعاً انتظارات ما را از اینکه چقدر سریع افراد خوب پیدا می کنیم، از بین برد.»

این روند فقط از آنجا ادامه یافت. در دهه بعد، فیس بوک به بیش از 8000 نفر در چندین دفاتر در منطقه سیاتل رسید، زیرا این شرکت به نزدیک به 3 میلیارد کاربر در سراسر جهان رسید و به طور چشمگیری ردپای خود را زیر چتر متا گسترش داد … تا این هفته.

در این قسمت از پادکست brooztechnology، تصمیم زاکربرگ برای کاهش 11000 شغل یا 13 درصد از نیروی کار متا را مورد بحث قرار می دهیم. رشد شرکت در منطقه سیاتل را به عنوان نمادی از جاه طلبی های جهانی سیلیکون ولی بررسی کنید. و در میان رکود اقتصادی، واقعیت های جدید را برای مدل های کسب و کار فناوری محبوب کشف کنید.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.