• خانه
  • اخبار
  • وزیر ارتباطات توسعه شبکه نوری را راه حلی برای مشکل اینترنت دانست

وزیر ارتباطات توسعه شبکه نوری را راه حلی برای مشکل اینترنت دانست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
وزیر ارتباطات توسعه شبکه نوری را راه حلی برای مشکل اینترنت دانست

وزیر ارتباطات در خصوص رفع مشکلات شبکه اینترنت کشور و توسعه فیبرهای نوری گفت وگو کرد. وی راه حل این مشکلات را توسعه شبکه نوری عنوان کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آخرین تحولات فیبر نوری، تعرفه اینترنت و شبکه ملی اطلاعات را به صورت زنده اعلام کرد. وی همچنین اعلام کرد بسته های حمایتی دولتی برای توسعه فیبرهای نوری در حال بررسی است. بنابراین افزایش تعرفه اینترنت بدون ارتقای کیفیت امکان پذیر نخواهد بود.

وی در این گفتگو گفت که این وزارتخانه برای رفع قطعی های مکرر اینترنت و تبدیل ایران به قطب حمل و نقل در منطقه برنامه ریزی کرده است. وی پس از اعلام توسعه شبکه های اینترنت ثابت و همراه در ایران، اعلام کرد: در حالت معمول بار اصلی اینترنت در سراسر جهان بر دوش ارتباطات ثابت است و اینترنت سیار تنها برای شرایط موبایل ارائه شده است.

عیسی زارع پور با اشاره به توسعه شبکه های ثابت در کشور، با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده، گفت: پیش از این سرمایه گذاری مناسبی در این زمینه صورت نگرفته بود و به همین دلیل بار این شبکه اکنون بر دوش اینترنت همراه است. ظرفیت نگهداری آن زیرا ارتباطات سیار در خطوط تلفن همراه به محدودیت های فرکانس بستگی دارد. به همین دلیل کیفیت خدمات موبایل نیز کاهش یافته است.

وی از راه اندازی اپراتورهای خدمات انسانی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در آینده تمامی دستگاه ها پنجره واحد خدمات را تکمیل کنند و وزارت ارتباطات تا آذرماه آن را عرضه خواهد کرد. تا مصرف کنندگان پس از ورود به این پنجره واحد ملی بتوانند خدمات دولتی را دریافت کنند.