• خانه
  • اخبار
  • وزارت ارتباطات از ارائه اینترنت پرسرعت 100 مگابیت بر ثانیه برای شرکت های دانش بنیان خبر داد.

وزارت ارتباطات از ارائه اینترنت پرسرعت 100 مگابیت بر ثانیه برای شرکت های دانش بنیان خبر داد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
وزارت ارتباطات از ارائه اینترنت پرسرعت 100 مگابیت بر ثانیه برای شرکت های دانش بنیان خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه اینترنت پرسرعت برای اولین بار در اختیار شرکت های دانش بنیان خبر داد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، زارع پور وزیر ارتباطات اعلام کرد شرکت های دانش بنیان می توانند از اینترنت پرسرعت 100 مگابیت بر ثانیه برخوردار شوند. وزارت ارتباطات پیش از این نیز چنین وعده ای را به شرکت های دانش بنیان داده است. اما حالا به گفته زارع پور به احتمال زیاد این وعده عملی خواهد شد.

از سوی دیگر، مهدی سالم، روابط عمومی وزارت ارتباطات در توییتی از نشست مشترک وزیر و معاونت علمی رئیس جمهور و تصمیمات اتخاذ شده برای ارائه خدمات بهتر به شرکت های دانش بنیان خبر داد. وزیر ارتباطات در این جلسه اعلام کرد که شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها می توانند از اینترنت پرسرعت 100 مگابیت بر ثانیه برخوردار شوند. قرار است در حمایت از این شرکت ها کارگروه توسعه و حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکیل شود.

پس از این توییت، برخی از فعالان بخش خصوصی نیز واکنش نشان دادند. مهدی شریعتمداری، رئیس انجمن فیزیک ایران در واکنش به این توییت گفت: فعال شدن بیشتر بخش خصوصی شرایط بهتری را برای رشد اقتصادی فراهم می کند. اما اکنون بخش خصوصی و شرکت های تابعه آن باید شناسایی شوند و تجربیات گذشته تکرار می شود تا مشخص شود مشارکت با وزرای حاکمیت چقدر رای آورده است.