• خانه
  • اخبار
  • واشنگتن AG از ارائه دهنده جراحی پلاستیک در منطقه سیاتل به دلیل بررسی های آنلاین جعلی شکایت کرد

واشنگتن AG از ارائه دهنده جراحی پلاستیک در منطقه سیاتل به دلیل بررسی های آنلاین جعلی شکایت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واشنگتن AG از ارائه دهنده جراحی پلاستیک در منطقه سیاتل به دلیل بررسی های آنلاین جعلی شکایت کرد

باب فرگوسن
باب فرگوسن، دادستان کل ایالت واشنگتن. (عکس فایل brooztechnology/Dan DeLong)

باب فرگوسن، دادستان کل واشنگتن از یک ارائه دهنده جراحی پلاستیک در منطقه سیاتل و مالک آن به دلیل استفاده از طیف وسیعی از تاکتیک های غیرقانونی برای حفظ تصویر آنلاین شرکت شکایت کرده است.

شکایتی که هفته گذشته در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی واشنگتن تنظیم شد، ادعا می کند که Allure Esthetic و صاحب آن، دکتر جواد ساججان، از توافق نامه های غیرقانونی عدم افشای اطلاعات (NDAs) برای جلوگیری از بررسی های بد، رشوه دادن به بیماران، برای حذف استفاده کرده اند. نظرات منفی و ارسال نظرات مثبت جعلی.

طبق این دادخواست، Allure بیماران را ملزم به امضای NDA از سال 2017 تا 2019 کرده است. شواهد موجود در دادخواست علیه Allure نشان می دهد که NDA از بیماران خواسته است “هیچ چیزی نگویند” که به شهرت Allure “آسیب بزند”. نظرهای زیر 4 ستاره منفی تلقی می شوند، کت و شلوار یادداشت می کند و بیش از 10000 بیمار NDA را امضا کرده اند.

طبق این دادخواست، گفته می‌شود که بیماران باید از حقوق حریم خصوصی خود چشم پوشی کنند تا شرکت بتواند به بررسی‌های منفی با اطلاعات سلامت شخصی پاسخ دهد، که این نقض قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت فدرال است.

در این دادخواست ادعا شده است که Allure همچنین بیماران را با پول نقد و خدمات یا محصولات رایگان تشویق می کند تا نظرات منفی خود را حذف کنند. طبق دادخواست، هر بیمار که آن رشوه ها را می پذیرفت، مجبور می شد یک NDA دوم را امضا کند، که شامل شکایت بالقوه 250000 دلاری در صورت ادامه ارسال نظرات منفی توسط بیمار بود.

بر اساس این کت و شلوار، Allure همچنین از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای ارسال نظرات جعلی به صورت آنلاین استفاده کرد. گفته می شود که VPN برای پوشاندن آدرس IP بازبینان استفاده می شود تا از علامت گذاری بررسی ها به عنوان جعلی جلوگیری شود.

فرگوسن روز پنجشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “تهدید و رشوه دادن به مشتریان برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن حقیقت در مورد تجربیاتشان نه تنها اشتباه است بلکه غیرقانونی است.” “بیماران برای تعیین اینکه آیا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای آنها مناسب است یا خیر، به بررسی ها تکیه می کنند، و استفاده از تهدیدهای قانونی و رشوه برای دستکاری در این بررسی ها فریبنده است و به شهروندان واشنگتن آسیب می رساند.”

واشنگتن AG از ارائه دهنده جراحی پلاستیک در منطقه سیاتل به دلیل بررسی های آنلاین جعلی شکایت کرد
بررسی‌های نادرستی که ادعا می‌شود توسط ارائه‌دهنده جراحی پلاستیک در منطقه سیاتل، Allure ارسال شده است، توسط دادستان کل ایالت واشنگتن شکایت کرد. (اسکرین شات از طریق کیس)

این کت و شلوار در حالی مطرح می شود که صنعت فناوری به دنبال حل مشکل فزاینده بررسی محصولات جعلی است. آمازون اولین شکایت بررسی جعلی خود را در سال 2015 تنظیم کرد و همچنان به اقدامات قانونی علیه سایت هایی که گفته می شود بررسی محصولات جعلی را برای بازرگانان تسهیل می کنند، ادامه می دهد. گوگل همچنین غرق در بررسی های جعلی شده است و به کسب و کارهای کوچکی که به موتور جستجو به عنوان راهی برای دستیابی به مشتریان متکی هستند آسیب می رساند.

دفتر فرگوسن می‌گوید بررسی‌های آنلاین به‌طور فزاینده‌ای بر تصمیم مصرف‌کننده برای انتخاب یک محصول یا خدمات خاص تأثیر می‌گذارد، با استناد به مطالعه‌ای در سال 2020 که نشان داد بیش از 70 درصد بیماران از بررسی‌های آنلاین به‌عنوان اولین قدم برای یافتن یک پزشک جدید استفاده می‌کنند.

فرگوسن روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «زمانی که صحبت از مراقبت‌های پزشکی کسی می‌شود – یا واقعاً هر خدمات یا کسب‌وکاری که فرد در فکر انجام تجارت با آن است – مردم آنلاین می‌شوند و به بررسی‌ها نگاه می‌کنند.» این کاری است که مردم انجام می دهند.

فرگوسن همچنین ادعا کرد که Allure تصاویر “قبل و بعد” از بیماران را به صورت آنلاین برای دستکاری در مواد بازاریابی انجام می دهد و تخفیف های نقدی بدهکار به بیماران را نگه می دارد.

فرگوسن گفت که دفتر او حدود یک سال در پاسخ به شکایات Allure را مورد بررسی قرار داد و با 40 کارمند سابق و حدود 10 بیمار مصاحبه کرد.

Allure تحت نام های مختلفی از جمله Allure Esthetic، Gallery of Cosmetic Surgery، Seattle Plastic Surgery، Alderwood Surgical Center و Northwest Face & Body فعالیت می کند. بر اساس این دادخواست، دفاتر Allure در واشنگتن در سیاتل، لین وود و کرکلند وجود دارد.

این شرکت بلافاصله به درخواست ایمیل برای اظهار نظر پاسخ نداد.

واشنگتن AG از ارائه دهنده جراحی پلاستیک سیاتل به دلیل بررسی های آنلاین جعلی brooztechnology Scribd شکایت کرد