• خانه
  • اخبار
  • واشنگتن، اورگان به کالیفرنیا ملحق می شود تا تمام فروش خودروهای جدید تا سال 2035 الکتریکی باشد

واشنگتن، اورگان به کالیفرنیا ملحق می شود تا تمام فروش خودروهای جدید تا سال 2035 الکتریکی باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واشنگتن، اورگان به کالیفرنیا ملحق می شود تا تمام فروش خودروهای جدید تا سال 2035 الکتریکی باشد

واشنگتن، اورگان به کالیفرنیا ملحق می شود تا تمام فروش خودروهای جدید تا سال 2035 الکتریکی باشد
موستانگ آرون بلنک در سفر اخیرش با خودروی برقی در ساحل غربی در ایستگاه شارژ پارک شد. (عکس خالی هارون)

روز دوشنبه، واشنگتن و اورگان رسماً به کالیفرنیا پیوستند و همه وسایل نقلیه جدید فروخته شده در این ایالت ها را ملزم کردند تا سال 2035 آلایندگی صفر داشته باشند. این قانون شامل خودروها، خودروهای سبک و وسایل نقلیه متوسط، مانند وانت های بزرگتر و شاسی بلندها می شود. در خودروهای دست دوم معتبر نیست.

دستور به تدریج وارد می شود. این مدل با سال مدل 2026 آغاز می شود و نیاز است 35 درصد از فروش خودروهای سواری جدید را خودروهای برقی تشکیل دهند. سپس هر سال 6 تا 9 درصد افزایش می یابد تا زمانی که همه وسایل نقلیه تحت پوشش این قانون باید آلایندگی صفر داشته باشند. خودروهای واجد شرایط می‌توانند خودروهای برقی، خورشیدی یا خودروهای هیبریدی پلاگین باشند اگر بتوانند حداقل 50 مایل را با باتری طی کنند.

ورمونت نیز قوانین کالیفرنیا را پذیرفته است و کارشناسان می گویند انتظار می رود ده ایالت دیگر از این قانون پیروی کنند.

بر اساس گزارش وزارت صدور مجوز، در واشنگتن، خودروهای برقی 11 درصد از فروش خودروهای جدید را در ماه گذشته تشکیل دادند که در نوامبر 2021، 6 درصد بود.

به گزارش Car and Driver، امسال 34 مدل تمام الکتریکی در ایالات متحده به فروش می رسد که بیش از دوجین مدل دیگر تا پایان سال 2024 وارد بازار می شود.

دو مشوق در واشنگتن از خرید خودروهای الکتریکی حمایت می کند:

  • 7500 دلار اعتبار مالیاتی فدرال که برای برخی وسایل نقلیه اعمال می شود
  • تا 1300 دلار در فروش وسایل نقلیه موتوری دولتی و استفاده از معافیت های مالیاتی برای وسایل نقلیه جدید تا سقف 45000 دلار

الزامات فروش خودروهای برقی کالیفرنیا – معروف به Advanced Clean Cars II – شامل قوانین اضافی برای کاهش آلودگی ناشی از وسایل نقلیه، مانند دستورات و مشوق‌هایی برای کارایی و دوام خودروهای برقی است. واشنگتن همچنین قوانینی را تصویب کرد که سازندگان کامیون های سنگین را ملزم به محدود کردن میزان آلودگی ناشی از مه دود می کند که توسط کامیون های جدید خود با موتورهای احتراق داخلی منتشر می شود.

لیا میسیک، مدیر سیاست حمل و نقل در این باره گفت: «پیوستن به سایر کشورها در اتخاذ این قوانین خودروهای پاک، گامی مهم و ضروری در جهت دستیابی به اهداف اقلیمی، کاهش آلودگی هوا، و رهایی از وابستگی ما به قیمت‌های بی ثبات و بالای بنزین و گازوئیل است.» غیر انتفاعی Climate Solutions، از طریق ایمیل.

هنوز چالش هایی برای افزایش سریع پذیرش گسترده وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد. این وسایل نقلیه برای بسیاری از مصرف کنندگان گران هستند، اگرچه کارشناسان خاطرنشان می کنند که به دلیل کاهش قیمت سوخت و هزینه های نگهداری ارزان تر، در طول زمان صرفه جویی می شود.

شارژ یک وسیله نقلیه می تواند برای رانندگان بدون توانایی اتصال به برق در خانه یا محل کار دردسرساز باشد. سازمان های دولتی در حال توسعه و اجرای طرح هایی برای استقرار زیرساخت های شارژ در جوامع و در امتداد بزرگراه های اصلی هستند.

و در واشنگتن، برخی از رانندگان نگرانی‌های خود را در مورد هزینه بالای هزینه‌های گواهینامه EV دارند. از آنجایی که رانندگان خودروهای برقی مالیات بنزینی که به نگهداری و ساخت جاده‌ها کمک می‌کند، پرداخت نمی‌کنند، ایالت به دنبال روش‌های دیگری برای پوشش این هزینه‌ها از جمله هزینه‌های صدور مجوز است. کمیسیون حمل و نقل ایالت واشنگتن در حال بررسی یک “هزینه استفاده از جاده” است که به جای هزینه های ثابت، هزینه ها را بر اساس استفاده رانندگان خودروهای الکتریکی از جاده های عمومی تعیین می کند.

قانونگذاران واشنگتن در اوایل سال جاری هدف خود را برای رسیدن به 100 درصد فروش خودروهای برقی تا سال 2030 تعیین کردند.