• خانه
  • اخبار
  • وارن، جایپال و سایر قانونگذاران فدرال از FTC می‌خواهند که خرید iRobot توسط آمازون را مسدود کند.

وارن، جایپال و سایر قانونگذاران فدرال از FTC می‌خواهند که خرید iRobot توسط آمازون را مسدود کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
وارن، جایپال و سایر قانونگذاران فدرال از FTC می‌خواهند که خرید iRobot توسط آمازون را مسدود کند.

وارن، جایپال و سایر قانونگذاران فدرال از FTC می‌خواهند که خرید iRobot توسط آمازون را مسدود کند.
سناتور آمریکایی الیزابت وارن در یک گردهمایی مبارزات انتخاباتی 2019 در سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

خرید پیشنهادی 1.7 میلیارد دلاری آمازون از سازنده Roomba iRobot با مخالفت قانونگذاران فدرال، از جمله سناتور الیزابت وارن و نماینده کنگره، پرامیلا جایپال، که نماینده منطقه اصلی این شرکت در سیاتل است، مواجه شده است.

در نامه ای به لینا هان، رئیس FTC که صبح پنجشنبه منتشر شد، وارن، جایپال و نمایندگان ایالات متحده، موندر جونز، کیتی پورتر، مارک پوکان و خسوس جی “چوی” گارسیا از FTC خواست با این معامله مخالفت کند.

در این نامه عواملی از جمله سهم 75 درصدی مورد انتظار iRobot از بازار خلاء هوشمند بر اساس درآمد ذکر شده است. در بخشی از آن آمده است:

پیشنهاد آمازون خرید iRobot Corp. تعدادی از نگرانی‌های ضد انحصار و حمایت از مصرف‌کننده را ارائه می‌کند که FTC باید هنگام تعیین اینکه آیا این ادغام باید ادامه یابد، به دقت بررسی کند. ما مدت‌هاست که از آژانس خواسته‌ایم از اختیارات گسترده‌اش برای جلوگیری از استفاده شرکت‌های مسلط مانند آمازون از قدرت بازار خود برای خروج از رقابت استفاده کند. این اقدامات با بخش 7 قانون کلیتون مطابقت دارد، که هر گونه تملکی را که اثر آن “ممکن است به طور قابل توجهی رقابت را کاهش دهد یا تمایل به ایجاد انحصار” در “هر رشته تجاری یا هر فعالیتی که بر تجارت اثر می گذارد” را ممنوع می کند.

قرارداد iRobot که در ماه آگوست اعلام شد، چهارمین خرید بزرگ آمازون تا به امروز خواهد بود، پس از خرید 13.7 میلیارد دلاری Whole Foods، معامله 8.45 میلیارد دلاری برای خرید MGM و خرید آتی One Medical به مبلغ 3،9 میلیارد دلار.

آکسیوس اولین بار این خبر را گزارش کرد. ما برای اظهار نظر در مورد نامه با آمازون تماس گرفتیم.