• خانه
  • اخبار
  • واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف می شود! افزایش قیمت موبایل در بازار

واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف می شود! افزایش قیمت موبایل در بازار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف می شود! افزایش قیمت موبایل در بازار

بدیهی است که دلار تنها عامل افزایش قیمت موبایل نیست! راه حل های کلان تأثیر زیادی بر کل بازار، به ویژه در بازار تلفن همراه دارند. اکنون زمان آن رسیده که واردات گوشی های بالای 600 دلار را متوقف کنیم.

سال گذشته کارگروه هماهنگی سیاست های پولی و تجاری اعلام کرد ارز اختصاص یافته برای واردات گوشی های بالای 600 دلار از محل صادرات خشکبار تامین می شود.

این قانون تصریح می کند که واردکنندگان گوشی های به اصطلاح لوکس منتظر صادرات آجیل باشند. اما ظاهرا این ارز تامین نشده و در واردات گوشی های بالای 600 دلار اختلال ایجاد شده است. این می تواند عامل اصلی افزایش گوشی های بالای 600 دلار مانند آیفون و حتی گوشی های پرچمدار سامسونگ باشد.

مهدی محبی در گفت و گو با خبرگزاری ها گفت: توقف واردات گوشی های بالای 600 دلار قیمت این گوشی ها را بین 5 تا 6 میلیون در بازار افزایش داده است. این امر منجر به توقف واردات گوشی های سری Z و S سامسونگ و تمامی گوشی های اپل شد.

همچنین مهدی محبی گفت: به دلیل عرضه کمتر آیفون توسط واردکنندگان، فروشندگان این گوشی ها را بین 10 تا 15 درصد افزایش داده اند.

واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف می شود! افزایش قیمت موبایل در بازاردر نظر داشته باشید که میانگین قیمت آیفون 13 پرو مکس در مارس 1400، 39 میلیون تن بوده است، اما اکنون که در اوایل اردیبهشت 1401 هستیم، این قیمت حدود 44 تا 45 میلیون تن است.

اما فقط گوشی های بالای 600 دلار گران شده اند؟ طبق تحقیقات انجام شده موبایل های زیر 600 دلار مانند سامسونگ A52s و A32 که پرفروش ترین گوشی های بازار هستند نیز دستخوش تغییراتی شده اند.

پیش از این موضوع، ارز در نظر گرفته شده برای محاسبه شارژ تلفن همراه 4200 دلار تا نرخ ETS بر قیمت این محصولات مصرفی تاثیر گذاشته و باعث افزایش قابل توجه قیمت آنها شده است.

البته این را فراموش نکنید، واردکنندگانی که گوشی های تلفن همراه را با میانگین قیمت 40 میلیون توزیع می کنند، مشکل اقتصادی ندارند و در نهایت هر چقدر هم قیمت این گوشی ها بالا باشد، به واردات ادامه می دهند. نکته اینجاست که افزایش قیمت گوشی تاثیر منفی بر قدرت خرید مصرف کنندگان دارد.

چگونه گوشی خود را با قیمت کمتر بخریم؟

فروشگاه موبایل آسیاتل به عنوان یکی از قدیمی ترین فروشگاه های موبایل مشهد اقدام به فروش گوشی موبایل به قیمت شریک (بانکی) به مصرف کنندگان گرده می کند. به این ترتیب همه می توانند تنها یک گوشی موبایل بخرند.

واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف می شود! افزایش قیمت موبایل در بازاربرای استعلام قیمت و موجودی گوشی موبایل و یا خرید از این فروشگاه می توانید به سایت آسیاتل به آدرس زیر مراجعه کنید و یا نام این فروشگاه را در گوگل جستجو کنید: Asiatelmobile.com

برندهای تحت پوشش فروش آسیاتل

در این وب سایت می توانید انواع گوشی های موبایل از جمله اپل (آیفون)، سامسونگ، شیائومی و هواوی را مرور و خریداری کنید. لوازم اورجینال نیز در این فروشگاه قابل تهیه است.

نحوه دریافت سفارشات

در نهایت پس از 24 ساعت کاری سفارش شما به پیشتاز پست می شود. پس از تحویل گرفتن سفارش به پیشتاز، کد پستی مرسوله برای شما ارسال می شود تا از طریق سامانه رهگیری پستی از وضعیت سفارش خود مطلع شوید. سفارشات شما معمولا بین 48 تا 72 ساعت به دست شما می رسد.

بدیهی است برای مشتریانی که آدرس دریافت کالای خود را در شهر مشهد ثبت می کنند، سفارشات ظرف ۲۴ ساعت پس از ثبت سفارش توسط پیک فروشگاه ارسال می شود.

واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف می شود! افزایش قیمت موبایل در بازار