• خانه
  • اخبار
  • واردات آیفون به ایران ممنوع شد (به روز رسانی 3 ژوئن 1401: رفع ممنوعیت)

واردات آیفون به ایران ممنوع شد (به روز رسانی 3 ژوئن 1401: رفع ممنوعیت)

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واردات آیفون به ایران ممنوع شد (به روز رسانی 3 ژوئن 1401: رفع ممنوعیت)

به روز رسانی سه شنبه 2 خرداد 1401: مدیرکل تنظیم مقررات صادرات و واردات وزارت صمت گفت: ثبت سفارش سیار برای کلیه علائم تجاری (علائم تجاری) بلامانع است. «سازمان توسعه تجارت اطلاعیه یا مصوبه ای مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات گوشی های تلفن همراه با برندهای خاص به بانک مرکزی و گمرک ابلاغ نکرده است. به این ترتیب واردات آیفون به روال قبلی امروز خود باز می گردد.

خبر اولیه که در 1 ژوئن 1401 منتشر شد:

متاسفانه واردات محصولات اپل به ایران مطرح شده و پس از ممنوعیت موقت، واردات آیفون به ایران رسما ممنوع شده است. در حال حاضر تنها راه واردات آیفون به ایران واردات مسافر خواهد بود، اما این موضوع شوک قیمتی بزرگی را به بازار وارد می کند.

ممنوعیت واردات آیفون به ایران

امروز انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد که گوشی های اپل در دسته کالاهای لوکس قرار می گیرند و واردات آن ها ممنوع می شود. گوشی های اپل موسوم به آیفون در گروه محصولات 27 قرار دارند و امکان ثبت سفارش وجود ندارد.

ممنوعیت واردات آیفون اپل به ایران

ممنوعیت واردات آیفون اپل به ایران

پیش از این قیمت مدل های آیفون اپل بین 8 تا 12 میلیون تن افزایش یافت. این افزایش قیمت ناشی از عوامل مختلفی است. حال با اعلام گروه محصولات آیفون 27 اپل و سختی های واردات آن، باید گفت احتمال افزایش قیمت دیگری وجود دارد.

با توجه به واردات احتمالی مسافر، این مشکل باز هم باعث ایجاد مافیای عجیب واردات مسافر و خرید امتیاز گذرنامه برای مسافران خواهد شد.

جالب اینجاست که بسیاری از نمایندگان پیگیر هستند ممنوعیت واردات آیفون آنها خودشان از این محصولات اپل استفاده می کنند اما مشخص نیست دلیل این تصمیمات چیست.

کسانی که از ممنوعیت واردات آیفون در ایران صحبت می کنند با همین گوشی توییت می کنند!

نظر شما چیه؟ فکر می کنید این مشکل در مورد واردات آیفون به ایران تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟