• خانه
  • اخبار
  • هیئت مدیره آمازون تقسیم 20 به 1 را تایید کرده است، اولین مورد از زمان سقوط دات کام

هیئت مدیره آمازون تقسیم 20 به 1 را تایید کرده است، اولین مورد از زمان سقوط دات کام

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هیئت مدیره آمازون تقسیم 20 به 1 را تایید کرده است، اولین مورد از زمان سقوط دات کام

هیئت مدیره آمازون تقسیم 20 به 1 را تایید کرده است، اولین مورد از زمان سقوط دات کام
(عکس از brooztechnology / کوین لیسوتا)

خبر فوری: هیئت مدیره آمازون اولین انشعاب این شرکت در بیش از دو دهه گذشته را تایید کرده است.

تقسیم 20 به 1، سهام فردی آمازون را مجددا ارزیابی می کند، با هدف دسترسی بیشتر به سرمایه گذاران با در نظر گرفتن افزایش بلندمدت قیمت سهام شرکت.

در صورتی که سهامداران تقسیم مجمع سالانه شرکت در ماه مه را تایید کنند، این تغییر در ماه ژوئن اعمال خواهد شد.

آمازون سه بار سهام خود را تقسیم کرد، همه در اواخر دهه 1990، قبل از سقوط داتکام: تقسیم 2 به 1 در ژوئن 1998. بخش 3 به 1 در ژانویه 1999; و تقسیم 2 به 1 در سپتامبر 1999.

اعلامیه آمازون به دنبال اقدام مشابهی توسط شرکت مادر گوگل آلفابت که در ماه فوریه اعلام شد، صورت می گیرد.

سخنگوی این شرکت در بیانیه ای گفت: «این جدایی به کارکنان ما انعطاف بیشتری در نحوه مدیریت سهام خود در آمازون می دهد و قیمت سهام را برای افرادی که می خواهند در شرکت سرمایه گذاری کنند مقرون به صرفه تر می کند.

آمازون واحدهای انبارداری محدودی را به عنوان بخشی از بسته حقوقی استاندارد خود برای کارکنان شرکتی و فنی ارائه می دهد. در ماه فوریه، آمازون افزایش حداکثر حقوق پایه را به 350000 دلار از 160000 دلار قبلی اعلام کرد، به عنوان بخشی از افزایش کلی در دستمزد که برای کمک به استخدام بهترین استعدادها و حفظ کارمندان موجود طراحی شده است.

جزئیات بیشتر از اسناد آمازون SEC: “با توجه به تایید سهامداران از اصلاحیه، هر سهامدار ثبت شده شرکت در پایان کسب و کار در 27 مه 2022، 19 سهم اضافی برای هر سهم در آن تاریخ خواهد داشت که در آن تاریخ منعکس شده است. حساب‌ها در تاریخ 3 ژوئن 2022 یا حدود آن. انتظار می‌رود معاملات بر اساس تعدیل تقسیم در 6 ژوئن 2022 آغاز شود.

طبق اسناد، هیئت مدیره آمازون همچنین به این شرکت اجازه داده است تا 10 میلیارد دلار از سهام عادی خود را بازخرید کند. مجوز جدید جایگزین طرح 5 میلیارد دلاری خرید مجدد سهام قبلی است که در سال 2016 تصویب شده بود. آمازون طبق این طرح 2.12 میلیارد دلار از سهام خود را بازخرید کرد.