• خانه
  • اخبار
  • هکرها سال گذشته به بیش از یک میلیارد دستگاه اینترنت اشیا حمله کردند

هکرها سال گذشته به بیش از یک میلیارد دستگاه اینترنت اشیا حمله کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هکرها سال گذشته به بیش از یک میلیارد دستگاه اینترنت اشیا حمله کردند

دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیا نیز در برابر حملات هکرها آسیب‌پذیر به نظر می‌رسند و تنها در سال گذشته حدود یک میلیارد دستگاه الکترونیکی هوشمند مورد حمله آسیب‌پذیری قرار گرفته‌اند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، گسترش دستگاه های هوشمند باعث جذب هکرها و گروه های مهاجم می شود. گزارش های اخیر نشان می دهد که تعداد دستگاه های IoT مورد حمله در سال گذشته از یک میلیارد فراتر رفته است. البته این تعداد و حملات آنها در آینده افزایش خواهد یافت. همانطور که تعداد لوازم برقی و الکترونیکی که به عنوان هوشمند فروخته می شوند نیز در حال افزایش است.

بسیاری از دستگاه های مورد هدف هکرهای سازمان یافته به اینترنت اشیا متصل بودند. طبق گزارشی که توسط شبکه SAM Seamless منتشر شده است، تنها در سال 2021، هکرها به دستگاه های اینترنت اشیا با بیش از یک میلیارد مورد حمله کردند که نهصد میلیون مورد آن منحصراً به اینترنت اشیا اختصاص داشت. نیمی از آنها در شبکه های خانگی و نیمی دیگر مربوط به حملات مشکوک و رفتار آنلاین هستند.

در این میان، حملات، از جمله DDoS، حملات brute force یا حملات مبتنی بر سیاست‌های DPI، رایج‌ترین نوع حمله هکری هستند. محبوب ترین سخت افزار حمله هکرها روترهای خانگی هستند. این روترها بسیار رایج هستند و آسیب پذیری آنها در برابر حملات بسیار زیاد است. سایر دستگاه هایی که مورد حمله قرار گرفته اند عبارتند از روترهای شبکه، نقاط دسترسی اینترنت AP، سیستم های ذخیره سازی NAS، Wi-Fi و دوربین های اینترنتی متصل.

یکی از دلایل اصلی موفقیت حمله هکری، امنیت ضعیف دستگاه های اینترنت اشیا بود. با توجه به اینکه درک مشترکی از امنیت در اکوسیستم شبکه در بین مشتریان و کاربران وجود ندارد و همچنین سیستم عامل های متنوع مرتبط با این دستگاه ها، به روز رسانی آن نیز دشوار است.