• خانه
  • اخبار
  • هکرها از ترفندهای صفحه سیاه برای فریب مشتریان و سرقت اطلاعات بانکی آنها استفاده می کنند

هکرها از ترفندهای صفحه سیاه برای فریب مشتریان و سرقت اطلاعات بانکی آنها استفاده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هکرها از ترفندهای صفحه سیاه برای فریب مشتریان و سرقت اطلاعات بانکی آنها استفاده می کنند

هکرها معمولا از روش های مختلفی برای نفوذ و سرقت اطلاعات استفاده می کنند. اما اخیراً روش عجیبی در حملات آنها شناسایی شده است که شاید کمی بی سابقه به نظر برسد. اخیرا شاهد بودیم که هکرها از ترفندهای صفحه سیاه برای فریب دادن مشتریان و سرقت اطلاعات بانکی آنها استفاده می کنند. اس ترنجی با من باش.

هکرها از ترفند صفحه سیاه استفاده کردند و قربانیان فکر کردند دستگاه آنها خاموش است

اخیرا هکرها با استفاده از ترفندی جدید و جالب، قربانیان خود را فریب داده و تصور می کنند گوشی هایشان خاموش شده است و زمانی که آنها واقعا مورد حمله هکرها قرار می گیرند، نمی دانند که اطلاعات حساب بانکی و سایر موارد به سرقت رفته است. اتفاقی که می افتد این است که تبهکاران از راه دور صفحه نمایش قربانی را کم نور می کنند تا به نظر برسد که تلفن خاموش است. با انجام این کار، قربانی آنچه را که در دستگاه او اتفاق می افتد نمی بیند.

برای دستیابی به این ترفند، هکرها می توانند از راه دور روشنایی صفحه را بازنشانی کنند و با غیرفعال کردن اعلان ها پایان دادن به این ترفند تقریبا غیرممکن است. بدافزار مورد استفاده که Octo نام دارد برای تیره کردن گوشی های آسیب دیده استفاده می شود و به مهاجمان اجازه می دهد قبل از اینکه کاربران بدانند اتفاق بدی در تلفن آنها رخ می دهد هر کاری که می خواهند با تلفن قربانی انجام دهند. .

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط یک آشکارساز تقلب آنلاین به نام ThreatFabric، هکرها می توانند به آنچه می بینند آسیب بزنند، تغییر دهند، کپی کنند یا از بین ببرند. مثل این است که گوشی خود را در دست بگیرید. این بدافزار حتی می‌تواند به هکرها اجازه دهد تا قسمت‌های صفحه‌کلید QWERTY شما را اسکن کنند و به آنها امکان می‌دهد پین و رمز عبور شما را بفهمند.

هکرها از ترفندهایی با صفحه سیاه استفاده می کنند

ThreatFabric پنج هکر مختلف را در پشت توسعه Octo کشف کرده است. در فوریه سال گذشته، یک کمپین از برنامه ای به نام Fast Cleaner استفاده کرد که قرار بود گوشی شما را از برنامه های استفاده نشده آزاد کند، CPU را خنک کند و پیشرفت های مختلفی را ارائه دهد. اما تنها پاکسازی خاصی که انجام شد، هک کردن حساب های بانکی قربانیان توسط هکرها بود، زیرا این برنامه بیش از 50000 نصب فعال داشت.

کمپین دیگری بر 70 برنامه بانکی مجارستان متمرکز بود و در حالی که کمپین دیگری با استفاده از تعداد کمی از برنامه های بانکی متعلق به مؤسسات مالی آلمان و اتریش به مشتریان حمله می کرد، از روش های ترسناک تری استفاده می کرد. یکی دیگر از برنامه های Play Store به نام Pocket Screencaster باید به کاربر اجازه می داد تا محتوا را در صفحه نمایش گوشی خود ذخیره کند.

یک گروه هکر سامسونگ $ Lapsus را هک کردند

مطابق با PhoneArenaاین برنامه که فقط در بریتانیا، لهستان، اسپانیا و پرتغال قابل نصب بود، بخشی از کمپین بدافزار مهاجمان بود. همان مهاجم همچنین قربانیان را مجبور کرد تا روی یک به‌روزرسانی جعلی Google Chrome کلیک کنند تا به اطلاعات بانکی خود دسترسی پیدا کنند. برای جلوگیری از هک کردن حساب بانکی خود، برنامه‌ها را فقط از توسعه‌دهندگان مورد اعتماد خود نصب کنید و همیشه برای بررسی وضعیت این برنامه، بخش نظرات Google Store را بررسی کنید.

نظر شما در مورد استفاده هکرها از ترفندهای صفحه سیاه چیست؟ آیا تا به حال درگیر چنین مشکلاتی یا حملات ساده و حیله گرانه ای شده اید؟ به نظر شما بهترین راه برای گرفتار نشدن در دام هکرها چیست؟