• خانه
  • اخبار
  • هوش مصنوعی می تواند درجه افسردگی را از طریق صدای افراد تشخیص دهد

هوش مصنوعی می تواند درجه افسردگی را از طریق صدای افراد تشخیص دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هوش مصنوعی می تواند درجه افسردگی را از طریق صدای افراد تشخیص دهد

هوش مصنوعی می تواند افسردگی و اضطراب افراد را از طریق صدا تشخیص دهد. در این روش تنها با پردازش 20 ثانیه از مکالمه فرد، میزان اضطراب و افسردگی مشخص خواهد شد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، استارت آپ Kintsugi قصد دارد تنها با کمک فناوری هوش مصنوعی و صدای آن ها افسردگی و اضطراب را در افراد تشخیص دهد. یکی از مهمترین مزایای این نرم افزار استفاده از آن در مراکز درمانی از راه دور می باشد. در این روش فرد پس از پردازش مکالمه، PHQ-9 و GAD-7 را ارزیابی می کند تا میزان افسردگی خود را مشخص کند.

سیلوا اولسون، یکی از بنیانگذاران این استارت آپ، ادعا می کند که صداها بسیار ارزشمند هستند و می توانند به روانشناسان در تشخیص افسردگی و اضطراب کمک کنند. شرکت هوش مصنوعی Kintsugi Mindful Wellness که در حال حاضر در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، از کلیپ های گفتاری کوتاه برای تشخیص افسردگی استفاده خواهد کرد.

پس از تجزیه و تحلیل این نشانگر زیستی، می توان از صدا برای حمایت از افراد مبتلا به این بیماری استفاده کرد. گریس چانگ، یکی دیگر از بنیانگذاران این استارت آپ، سال هاست که از افسردگی رنج می برد و تحت سلطه دیگران است. آنها با درک نیاز به روانشناس و مراقبت های پزشکی از راه دور، تصمیم به ایجاد چنین استارتاپی گرفتند. پیش از این، شرکت هایی مانند Ellipsis Health و Winter Light سعی کرده اند چنین تشخیصی را با استفاده از نشانگرهای زیستی آکوستیک انجام دهند. زیرا تمام تحقیقات نشان می دهد که صدای یک فرد می تواند نشان دهنده وضعیت سلامت روان باشد.

مراکز بهداشت روان از پرسشنامه هایی برای سنجش اضطراب و افسردگی بیماران استفاده می کنند، اما تشخیص این بیماری تنها با یک تماس تلفنی می تواند بسیار دشوار باشد. از فناوری هوش مصنوعی این استارت آپ می توان از طریق ابزارهای تحلیل آن استفاده کرد. این دستگاه اخیراً در یک مرکز پزشکی آزمایش شد و افسردگی را در زنان باردار با موفقیت تشخیص داد.

هنگامی که بیمار با مرکز پزشکی تماس می گیرد، این هوش مصنوعی صدای فرد را ضبط می کند و پس از 20 ثانیه پردازش گفتار، نتایج پرسشنامه های PHQ-9 و GAD-7 مشخص می شود. به این ترتیب کارمند مرکز پزشکی می تواند با تشخیص آزمایشات لازم بهترین درمان را برای فرد تعیین کند.