منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • هوش مصنوعی متا فرمول جدیدی را برای تولید بتن بدون کربن معرفی کرده است

هوش مصنوعی متا فرمول جدیدی را برای تولید بتن بدون کربن معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هوش مصنوعی متا فرمول جدیدی را برای تولید بتن بدون کربن معرفی کرده است

اگرچه تولید بتن بدون کربن می تواند در مبارزه با تغییرات اقلیمی بسیار مهم باشد، متا AI سعی کرده فرمول های جدیدی برای تولید آن ارائه دهد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، تولید بتن حدود 8 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهان را تشکیل می دهد. به همین دلیل متا سعی کرد با استفاده از هوش مصنوعی خود فرمول جدیدی برای ساخت بتن با کاهش 40 درصدی دی اکسید کربن ارائه دهد. برای این منظور آزمایشاتی در مورد نحوه عملکرد این بتن در مرکز داده ای به نام DeKalb انجام شد.

الگوریتم های ارائه شده توسط این فرمول نیز کارآمد هستند و انتشار کربن را تا 40 درصد کاهش می دهند. البته استفاده از این الگوریتم با مشکلاتی نیز مواجه خواهد شد. مهم ترین مشکل استفاده از این فرمول جدید و جایگزینی آن در بازار است تا بتوان از آن به طور کلی استفاده کرد. از طرف دیگر، مخلوط های به دست آمده از این فرمول برای استفاده عملی در آزمایشگاه ها باید از نظر دوام آزمایش شوند.

آمروتا سودالکار از بخش پایداری مرکز داده متا گفت: در این آزمایش مشخص شد که بتن کم کربن 1 تا 4 هفته پس از استفاده استحکام بیشتری نشان می دهد. اگر این بتن به صرفه و مقرون به صرفه ساخته شود، می تواند جایگزین بتن معمولی شود و در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد. این امر باعث کاهش انتشار دی اکسید کربن نیز می شود. در حال حاضر گرمایش زمین یکی از مشکلات اصلی بشر است که منجر به بلایای بسیاری می شود.