• خانه
  • اخبار
  • هوش مصنوعی ستاره ویدیویی را هیجان زده می کند: نوازنده سیاتل از فناوری منحصر به فردی برای تولید تصاویر برای آهنگ خود استفاده می کند

هوش مصنوعی ستاره ویدیویی را هیجان زده می کند: نوازنده سیاتل از فناوری منحصر به فردی برای تولید تصاویر برای آهنگ خود استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هوش مصنوعی ستاره ویدیویی را هیجان زده می کند: نوازنده سیاتل از فناوری منحصر به فردی برای تولید تصاویر برای آهنگ خود استفاده می کند

یک بار شخصی گفت که “ویدیو ستاره رادیو را کشت.” چهل و یک سال پس از آن که این آهنگ از قضا به راه اندازی MTV کمک کرد، این سوال در سال 2022 این است که هوش مصنوعی برای سازنده ویدیو چه خواهد کرد؟

جیکوب کولکر از سیاتل اکنون پاسخی ارائه می دهد.

کولکر، مدیر عامل انکوباتور استارتاپی در موسسه آلن برای هوش مصنوعی، نیمی از کینگ//کولکر، یک دوتایی راک الکترونیکی است که نیک کینگ، فیلمساز لس آنجلسی نیز در آن حضور دارد.

این روزها، این جفت با هم از راه دور از زیرزمین مربوطه خود موسیقی می‌سازند و کانال یوتیوب آن‌ها تا حدودی موفقیت‌آمیز بوده و حدود 800000 بازدید از چهار موزیک ویدیو را به خود جلب کرده است.

“این یک دنیای کاملاً جدید از خلاقیت را باز می کند که در ذهن مردم به دام افتاده است.”

ویدئوی نهایی (بالا) برای آهنگی با عنوان “لحظه” است و یک خلاقیت با تکنولوژی بالا است که توسط کولکر در طول یک آخر هفته ساخته شده است. این ویدیو که روز دوشنبه منتشر شد، به سرعت 150000 بازدید را به خود اختصاص داد، شاید تا حدی به دلیل ماهیت منحصر به فرد فیلمبرداری آن باشد.

کولکر به نسخه بتای خصوصی DALL-E 2 دسترسی داشت، یک سیستم جدید از آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی سانفرانسیسکو OpenAI که نسبت به نسخه قبلی DALL-E 1 بهبود یافته است.

DALL-E 2 می‌تواند توصیف‌های ساده به زبان طبیعی را بگیرد و آنها را به تصاویر یا آثار هنری واقعی تبدیل کند. این فناوری که برای بهبود بیان بصری طراحی شده و همچنین به مردم آموزش می‌دهد که هوش مصنوعی جهان ما را چگونه می‌بیند، در این ویدیوی یوتیوب توضیح داده شده است – جایی که می‌توانید ببینید هنر یک خرس کوالا سوار بر موتورسیکلت چگونه به نظر می‌رسد.

کولکر گفت: “با ابزارهای محدودی که در اختیار داریم و بودجه تولید صفر، چون یک پروژه جانبی است، سعی کردیم راه های خلاقانه ای برای ساختن موزیک ویدیوها پیدا کنیم.”

هوش مصنوعی ستاره ویدیویی را هیجان زده می کند: نوازنده سیاتل از فناوری منحصر به فردی برای تولید تصاویر برای آهنگ خود استفاده می کند
جیکوب کولکر، چپ، و نیک کینگ از گروه کینگ//کولکر. (پادشاه//عکس کولکر)

پس از فیلمبرداری قبلی آیفون برای سرگرمی، کولکر و کینگ می خواستند از انیمیشن برای “لحظه” استفاده کنند، آهنگی که در مورد فصل های زیادی در زندگی انسان است.

با استفاده از DALL-E 2، کولکر چیزهایی مانند “تصویر سایبرپانک از یک نوجوان مو آبی که با مادر و بابا در حال معاشرت است” معرفی می کند. این سیستم تصاویری را ایجاد می کند که این معیارها را برآورده می کنند و در نهایت یک فریم واحد را در یک ویدیوی رنگی ارائه می کند که شامل بیش از 200 “تصویر” منفرد است که توسط کولکر به هم دوخته شده اند.

کولکر گفت: “لحظه ای سرگرم کننده بود که دو دنیای تکنولوژی و هوش مصنوعی و همچنین موسیقی را گرد هم آوردم.”

در عصر اینستاگرام، TikTok و همه انواع فناوری، به نظر می‌رسد که تصاویر پرشور خلقت کولکر منطقی به نظر می‌رسند، حتی اگر آن‌ها مانند یک تحول عجیب از دوران اوج MTV و موزیک ویدیوهای سینمایی که یک نسل را تعریف می‌کردند، حس کنند. «هیجان‌انگیز» تا «بوی روح نوجوان» و غیره.

اما به عنوان یک هنرمند پاره وقت، کولکر گفت که ده ها هزار دلار برای استخدام یک تصویرگر حرفه ای یا خانه خلاق برای تولید تصاویر خود ندارد. و او این فناوری را پیشرفتی مشابه آیفون 15 سال پیش می‌داند و اینکه چگونه به مردم اجازه می‌دهد با دستگاهی در جیب خود عکس‌های باورنکردنی ایجاد کنند.

کولکر درباره DALL-E 2 گفت: “این یک دنیای کاملاً جدید از خلاقیت را باز می کند که در ذهن افرادی که لایق دیدن هنرشان هستند اما بودجه تولیدی که دیگران دارند ندارند.” من فکر می کنم واقعاً قدرتمند است. “

زمان آن رسیده است که این اشعار را از موفقیتی که MTV را تکان داد، به روز کنیم…

هوش مصنوعی ستاره ویدیو را هیجان زده می کند،

در ذهنم و در ماشینم

ما نمی توانیم به عقب برگردیم، ما خیلی دور شده ایم.