• خانه
  • اخبار
  • هواوی نیز به صف تحریم های روسیه پیوسته است: ممنوعیت تجهیزات مخابراتی در حال حاضر

هواوی نیز به صف تحریم های روسیه پیوسته است: ممنوعیت تجهیزات مخابراتی در حال حاضر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هواوی نیز به صف تحریم های روسیه پیوسته است: ممنوعیت تجهیزات مخابراتی در حال حاضر

سلسله مهاجرت دسته جمعی شرکت های فناوری اطلاعات از روسیه و پیوستن به لیست تحریم های روسیه به دلیل حمله روسیه به اوکراین ادامه دارد. شرکت های بزرگ دفاتر خود را به خارج از کشور منتقل می کنند. اکنون آخرین شرکتی که برخی از فعالیت های خود را در بازار روسیه به حالت تعلیق درآورده، هواوی است. این شرکت در ابتدا و ماه گذشته فروش گوشی های هوشمند خود به روسیه را به نصف کاهش داد و معتقد بود تجارت در آنجا در شرایط فعلی بسیار خطرناک است.

چرا؟ دلیل آن را در خبر زیر می بینید که هفته گذشته در ترنجی برایتان نوشتیم.

تهدید شدیدترین تحریم های آمریکا هواوی را پس از همکاری با روسیه تهدید می کند

هواوی از تحریم های جدید آمریکا می ترسد

در قسمت اول خبر قبلی می خوانیم که پس از حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم های آمریکا علیه روسیه، هواوی به طور فعال درگیر حمایت از فناوری همسایه شمالی خود است. با این حال، روسیه اکنون با محدودیت های بسیار سخت گیرانه تری نسبت به به اصطلاح “جامعه بین المللی” مواجه است. بنابراین، خطر قرار گرفتن در معرض محدودیت های جدید و بسیار سخت گیرانه برای هواوی چندین برابر افزایش می یابد.

به همین دلایل ماجرای افزایش تحریم های روسیه ادامه دارد و حالا هواوی نیز قصد دارد دفتر روسیه خود را به طور کامل ببندد! یکی از افراد مطلع می گوید این شرکت روند دریافت سفارشات را متوقف کرده است. منبع او می گوید که این شرکت همچنین در حال آماده شدن برای بستن دفتر خود در روسیه است. این دفتر به تجهیزات و شبکه مخابراتی می پردازد. کارمندان چینی مقیم دفتر روسیه و حتی برخی از متخصصان روسی روسیه را ترک خواهند کرد و بقیه در مرخصی خواهند بود.

در واقع، هواوی قراردادهای جدید با اپراتورهای مخابراتی روسیه برای تامین تجهیزات شبکه و سرور را به حالت تعلیق درآورده است. در سال های اخیر، شرکت های مخابراتی در روسیه فعالانه به فناوری هواوی روی آورده اند. به طور خاص، تجهیزات این غول فناوری چینی حدود 33 درصد از کل ایستگاه های پایه تلفن همراه فعال در روسیه را تشکیل می دهد که بسیاری از مناطق این کشور را پوشش می دهد. خروج از هوآوی می تواند تاثیر منفی بر حفظ و توسعه پروژه های موجود و آینده در کشور داشته باشد. در واقع، به عنوان اولین پیامد، می توان گفت که توسعه فناوری 5G آشکارا کند خواهد شد.

هواوی نیز به جمع تحریم های روسیه پیوسته است

هواوی

هواوی روسیه را به دلیل جنگ بین روسیه و اوکراین تحریم می کند

تعلیق فعالیت هواوی در روسیه در درجه اول به دلیل جنگ در اوکراین و تبعیت از تحریم های اعمال شده علیه این کشور است. این شرکت چینی برای یافتن راه حل هایی برای این مشکل به زمان نیاز دارد. همچنین یافتن کشورهای ثالثی که از طریق آنها می توان تجهیزات شبکه را راه اندازی کرد، ممکن است مفید باشد. این راهکارها برای استفاده از فناوری آمریکایی و دور زدن تحریم ها نیز امکان پذیر است.

ایالات متحده قبلا مجوز صادرات صادر کرده است که به شرکت های بین المللی اجازه می دهد تجهیزات را برای هواوی تامین کنند. اما با توجه به جنگ در اوکراین و تحریم های موجود، صدور مجوز ممکن است تعلیق شود. با توجه به تجربه بد هواوی که تجارت آن تحت تحریم های ایالات متحده قرار گرفته است، بعید است که این شرکت بخواهد وضعیت وخیم خود را بدتر کند. البته این امکان وجود دارد که اپراتورهای مخابراتی روسیه شروع به استفاده از تجهیزات و قطعات یدکی سایر شرکت ها مانند اریکسون کنند. اما خرید راه حل های شخص ثالث هزینه بیشتری خواهد داشت و همه آنها نیازهای موجود را برآورده نمی کنند. بنابراین، مشکلات در تامین تجهیزات شبکه می تواند آسیب جدی به شرکت های مخابراتی روسیه وارد کند.

در حال حاضر هیچ تغییری در بخش کالاهای مصرفی که شامل تبلت ها، لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند و سایر گجت های هوشمند می شود، وجود ندارد. اما ممکن است کار در همین جا متوقف شود تا هواوی در آمریکا و اروپا دخالت نکند.

تنها یک هفته از انتشار اخباری مبنی بر احتمال تحریم هواوی در صورت همکاری با روسیه می گذرد. اما اکنون گزارش شده که هواوی به لیست تحریم های روسیه پیوسته است. آیا این داستان ادامه دارد؟ نظر شما چیه؟