• خانه
  • اخبار
  • هواوی با یکی از اپراتورهای روسی همکاری می کند و تجهیزات مخابراتی را ارسال می کند

هواوی با یکی از اپراتورهای روسی همکاری می کند و تجهیزات مخابراتی را ارسال می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هواوی با یکی از اپراتورهای روسی همکاری می کند و تجهیزات مخابراتی را ارسال می کند

گزارش های اخیر نشان می دهد که هواوی با یک اپراتور مخابراتی روسی برای ارسال 15 میلیون دلار تجهیزات مخابراتی همکاری کرده است. با این حال، پس از حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از شرکت های فناوری از فروش محصولات خود به روسیه در دوران تحریم روسیه خودداری کردند.

هواوی مجموعه ای از تجهیزات مخابراتی را به یک شرکت روسی به نام VimpelCom عرضه کرده است. البته دلیل اصلی ارسال این محصولات قراردادی بود که از قبل بسته شده بود. VimpelCom بعداً تأیید کرد که این تجهیزات را از هواوی دریافت کرده است.

به نظر می رسد ارزش معامله بین این دو شرکت حدود 15 میلیون دلار باشد. گزارش ها از منابع نزدیک نشان می دهد که این قرارداد در 24 فوریه امضا شد، اما تحویل آن به دلیل تحریم ها علیه شرکت های روسی با مشکل مواجه شد. هواوی در حالی به روسیه کمک می کند که بسیاری از کشورهای جهان روسیه را تحریم کرده اند.

مهم ترین تحریم روسیه، آمریکا بود که صادرات محصولات فناورانه به این کشور را ممنوع کرد. شرکت های فناوری مهمی که از تحریم ها تبعیت کرده اند عبارتند از ایسر و اینتل. با این حال، وزارت خزانه داری آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که تحریم ها به دلیل ممنوعیت خدمات مخابراتی و اینترنتی لغو خواهد شد. زیرا به گفته گروه های حقوق بشری، خدمات مخابراتی اینترنتی و تحریم ها می تواند مانع از دسترسی فعالان روسی به دنیای خارج شود.