• خانه
  • اخبار
  • همکاری گوگل و سامسونگ برای ایجاد مجموعه ای از ابزارهای مرتبط با سلامت

همکاری گوگل و سامسونگ برای ایجاد مجموعه ای از ابزارهای مرتبط با سلامت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همکاری گوگل و سامسونگ برای ایجاد مجموعه ای از ابزارهای مرتبط با سلامت

گوگل و سامسونگ برای ساختن پلتفرم Health Connect همکاری می کنند. یک پلت فرم و رابط برنامه نویسی می تواند مجموعه ای از ابزارها را برای توسعه دهندگان فراهم کند تا این داده های سلامت را با برنامه های دستگاه های اندرویدی همگام کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، در صورت همکاری این دو شرکت و ساخت چنین پلتفرمی، کاربران به احتمال زیاد ردیابی داده های سلامت و تناسب اندام در سایر پلتفرم ها را آسان تر خواهند کرد. به این ترتیب، توسعه دهندگان می توانند تمام این داده ها را در یک مرکز رمزگذاری شده در تلفن کاربر جمع آوری کنند. به گفته گوگل، در صورت موفقیت پروژه، کاربران کنترل کاملی بر انتخاب داده ها، اشتراک گذاری آنها و برنامه های کاربردی خواهند داشت. از سوی دیگر، اگر داده ها از بیش از یک اپلیکیشن جمع آوری شود، کاربر می تواند در تعیین نوع اپلیکیشن دخالت کند.

پلت فرم Health Connect می تواند از پنجاه نوع داده در زمینه های مختلف مانند فعالیت ها، اندازه گیری های بدن، تغذیه، خواب، علائم حیاتی و موارد دیگر پشتیبانی کند. معاون اجرایی سامسونگ در بیانیه‌ای گفت: «این مشارکت بر بهبود مزایا و درک قابلیت‌های پروژه Health Connect متمرکز خواهد بود». سامسونگ قصد دارد از امسال استفاده از این پلتفرم را آغاز کند. با این پلتفرم، توسعه دهندگان ممکن است اجازه داشته باشند از داده های به دست آمده از Galaxy Watch در برنامه های دیگر استفاده کنند.