• خانه
  • اخبار
  • همکاری متا-AMD برای تقویت شبکه های تلفن همراه

همکاری متا-AMD برای تقویت شبکه های تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همکاری متا-AMD برای تقویت شبکه های تلفن همراه

متا با نام قبلی فیسبوک یکی از غول های نرم افزاری جهان است. AMD همچنین یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه سخت افزار و نرم افزار است. اخیرا شاهد همکاری متا و AMD برای تقویت شبکه های تلفن همراه بوده ایم و این خبر می تواند پیشرفت های زیادی را به همراه داشته باشد. اس ترنجی با من باش.

همکاری متا-AMD برای تقویت شبکه های تلفن همراه

شرکت مادر فیسبوک متا و AMD اعلام کرده‌اند که در حال کار بر روی یک برنامه زیرساخت اینترنت تلفن همراه هستند که برای کاهش هزینه ایستگاه‌های پایه موبایل طراحی شده است. برنامه Evenstar که توسط Meta در اوایل سال 2020 راه اندازی شد، بر ایجاد پروژه های مرجع شبکه دسترسی رادیویی جهانی (RAN) برای شبکه های 4G و 5G در اکوسیستم Open RAN تمرکز دارد.

در حالی که RRU ها به طور سنتی به عنوان یک بسته فروخته می شوند، متا و شرکای برنامه اش تصمیم گرفته اند سخت افزار، تجهیزات سوئیچ و نرم افزار واحد کنترل RRU را جدا کنند تا اپراتورهای شبکه تلفن همراه بتوانند انعطاف پذیر باشند.اینترنت. پیش از این، زمانی که AMD در اصل بخشی از برنامه نبود، خرید Xilinix که در ماه فوریه به پایان رسید، به سازنده تراشه اجازه داد تا به عنوان بخشی از برنامه Evenstar با متا همکاری کند.

همکاری متا و AMD

مطابق با TechRdarهمکاری بین این دو شرکت در حال حاضر به ثمر نشسته است و AMD اعلام کرد که Xilinx Zynq UltraScale + RFSoC امکان توسعه چندین رادیو Evenstar را برای کمک به ایجاد زیرساخت شبکه جهانی موبایل 4G / 5G فراهم کرده است. Evenstar RU با معماری Xilinx Zynq RFSoC انعطاف‌پذیری مورد نیاز برای پاسخگویی به طیف گسترده‌ای از برنامه‌های Evenstar از جمله 4G / 5G، mmWave و زیر 6 گیگاهرتز را با استفاده از سخت‌افزار اصلی فراهم می‌کند.

این اجازه می دهد تا از پلت فرم برای مقابله با طیف گسترده ای از تنظیمات رادیویی و استانداردهای در حال ظهور استفاده شود، به طوری که ارائه دهندگان خدمات رادیویی بتوانند به سرعت به فرصت های جدید بازار پاسخ دهند. AMD Mansure، معاون مرکز داده و گروه ارتباطات، در یک بیانیه مطبوعاتی بینش بیشتری در مورد تعهد این شرکت به برنامه Evenstar ارائه کرد و گفت که توسعه رادیوهای Evenstar با فناوری رادیویی تطبیقی ​​ما یک دستاورد مهم برای AMD است.

ما مفتخریم که با Meta Connectivity در این اکوسیستم همکاری می کنیم و مشتاقانه منتظر ادامه طراحی مشترکمان برای Evenstar هستیم تا راه حل های بی سیم انعطاف پذیرتر، مقیاس پذیرتر و کارآمدتر را ارائه دهیم. ما احتمالاً از متا و AMD بیشتر خواهیم شنید زیرا دستگاه های بیشتری برای کمک به ایجاد زیرساخت برای برنامه Evenstar ساخته می شوند. نظر شما در مورد همکاری متا و AMD برای تقویت شبکه های تلفن همراه چیست؟