همکاری عالی بین LG و HP برای ارائه نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر در لپ تاپ ها

همکاری عالی بین LG و HP برای ارائه نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر در لپ تاپ ها

دو شرکت بزرگ ال جی و اچ پی به نوعی بر بخش های بازار تسلط دارند. اولی در زمینه کمک فنر و دومی در زمینه تولید سایر محصولات سخت افزاری. اما اکنون به نظر می رسد که ما همکاری بزرگی بین ال جی و اچ پی برای ارائه نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر در لپ تاپ ها داریم. اس ترنجی با من باش.

مشارکت بزرگ بین ال‌جی و اچ‌پی برای عرضه نمایشگرهای OLED. همکاری گسترده تر از همیشه خواهد بود

ال‌جی دیسپلی امسال پنل‌های لپ‌تاپ OLED منعطف 17 اینچی را برای HP تولید می‌کند. این خبر را منبع کره ای Elec به نقل از منابع آگاه در زنجیره تامین اعلام کرد. این دومین بار است که ال‌جی دیسپلی سفارش پنل‌های OLED منعطف را دریافت می‌کند. در سال 2020، سازنده کره ای اولین پنل OLED انعطاف پذیر لنوو را برای لپ تاپ های ThinkPad X1 Fold با قطر 13.3 اینچ یا دو مدل تاشو 6.2 اینچی تولید کرد. رزولوشن این پنل ها 2048 × 1536 پیکسل است. از زمان عرضه این لپ تاپ، ال جی حدود 20000 نمایشگر برای لنوو تولید کرده است.

پنل‌های OLED ارائه شده توسط HP تا 11 اینچی تا می‌شوند و در صورت باز بودن، وضوح 4K (3840 در 2160 پیکسل) خواهند داشت. به گفته منابع، تولید انبوه در سه ماهه سوم آغاز خواهد شد. تخمین زده می شود که اندازه دسته ای روی صفحه نمایش ها حدود 10000 واحد باشد. ال جی دیسپلی نیز در اوایل سال جاری از پنل انعطاف پذیر 17 اینچی خود در نمایشگاه CES رونمایی کرد.

این شرکت می گوید پنل جدید از ورودی لمسی و قلم پشتیبانی می کند. بر همین اساس می توان گفت که پنل انعطاف پذیر قابل استفاده در لپ تاپ، تبلت و نمایشگر است. به گفته TheElec، این شرکت کره ای همچنین در حال همکاری با اپل برای توسعه یک پنل OLED انعطاف پذیر برای دستگاه های تاشو خود (مانند آیفون و آی پد تاشو) در آینده است.

ال جی مسئول ارائه نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر در لپ تاپ های HP خواهد بود

تحلیلگران نگرانی‌های فعالان بازار را در مورد اجتناب‌ناپذیر بودن اصلاحات بازار رایانه‌های شخصی، که برای دو سال متوالی رشد چشمگیری داشته است، به اشتراک می‌گذارند. اظهارات کارشناسان بارکلیز و مورگان استنلی در مورد کاهش مورد انتظار تقاضا برای بخش رایانه های شخصی در سال 2023 نه تنها قیمت سهام AMD را کاهش داد، بلکه HP Inc و Dell را در بین سه سازنده برتر رایانه های شخصی موبایل قرار داد.

بارکلیز گفت که سه حوزه تجاری کلیدی AMD، از جمله رایانه، بازی و دارایی‌های مرتبط با Xilinx، در فصل‌های اخیر نرخ رشد بالاتری نسبت به کل بازار داشته‌اند و این وضعیت نمی‌تواند برای همیشه ادامه داشته باشد. تا سال 2023، AMD احتمالاً در این زمینه ها شتاب خواهد گرفت. تحلیلگران بارکلیز پیش بینی خود را برای سهام AMD از 148 دلار به 115 دلار کاهش دادند و جلسه معاملات دیروز را با 8.29 درصد به پایان رساندند.

با این حال، امسال AMD ممکن است درآمد خود را تا 31 درصد افزایش دهد و بخشی از موقعیت بازار خود را از اینتل به دست آورد. به گفته بارکلیز، مشکلات این شرکت ممکن است از سال آینده آغاز شود. در آینده، شتاب تجاری این شرکت تا حد زیادی به موفقیت پردازنده ها و لوگوهای اینتل در سال های 2024 و 2025 بستگی دارد.

اگر قبلا موسسه مورگان استنلی رشد 4 درصدی در فروش رایانه در سال جاری را پیش بینی می کرد، اکنون تحلیلگران از کاهش احتمالی 6 درصدی صحبت می کنند. اما بخش سرورهای این شرکت در سال جاری احتمالاً ثبات خوبی از نظر فروش و درآمد نشان می دهد.

مطابق با GizChinaپس از چنین اظهاراتی، دل با 7.6 درصد کاهش به 50.19 دلار رسید، در حالی که HP Inc با 6.5 درصد کاهش به 36.30 دلار رسید. در مورد پویایی قیمت سهام AMD، تعدیل فعلی این واقعیت را تغییر نمی دهد که در 12 ماه گذشته 39 درصد افزایش یافته است که چندین برابر بیشتر از بسیاری از شاخص های سهام دیگر است.