منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • همکاری بین گوگل و دولت اوکراین برای راه اندازی یک سیستم هشدار قبل از عملیات

همکاری بین گوگل و دولت اوکراین برای راه اندازی یک سیستم هشدار قبل از عملیات

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همکاری بین گوگل و دولت اوکراین برای راه اندازی یک سیستم هشدار قبل از عملیات

گوگل قصد دارد با همکاری دولت اوکراین یک سیستم هشدار راه اندازی کند که قبل از حملات هوایی به کاربران اوکراینی اندروید هشدار می دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، کاربران اوکراینی که دارای گوشی اندروید هستند می توانند از طریق سیستم هشدار پیش از اعتصاب گوگل مطلع شوند.

این ویژگی در پستی در وبلاگ گوگل اعلام شد. گوگل اعلام کرد که امنیت مردم اوکراین به دلیل حملات هوایی “عمیقاً غمگین” شده است. دیو برک، معاون مدیر مهندسی اندروید گفت: این سیستم هشدار مبتنی بر ارسال هشدار زلزله است که اطلاعات مربوط به آن توسط دولت اوکراین ارسال می شود.

اپلیکیشن هشدار اوکراینی که قبلا در گوگل پلی منتشر شده بود نیز با حملات هوایی در اوکراین مرتبط بود. سیستم هشدار جدید اندروید هم اکنون راه اندازی شده است و به زودی تمامی گوشی های اندرویدی در اوکراین می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

گوگل تاکنون چندین گام در حمایت از اوکراین برداشته است. یکی از آنها استفاده از اماکن متعلق به NGO این شرکت در لهستان برای استفاده پناهندگان اوکراینی بود. گروه تهدید سایبری این شرکت همچنین فعالیت دو گروه هکر FancyBear و Ghostwriter را رصد می کند و برخی از حملات آنها را که ممکن است مربوط به روسیه و بلاروس باشد، شناسایی می کند. گوگل همچنین برخی از رسانه های روسی را از تبلیغات و کسب درآمد در یوتیوب منع کرده است. علاوه بر این، مطابق با دستورالعمل های اتحادیه اروپا، این شرکت امکان جستجو در وب سایت رسانه های دولتی روسیه را حذف کرده است.