• خانه
  • اخبار
  • همه سیستم ها برای خلبانان فضایی Blue Origin طراحی شده اند – اما نه برای زمان پرتاب در تگزاس

همه سیستم ها برای خلبانان فضایی Blue Origin طراحی شده اند – اما نه برای زمان پرتاب در تگزاس

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همه سیستم ها برای خلبانان فضایی Blue Origin طراحی شده اند - اما نه برای زمان پرتاب در تگزاس

همه سیستم ها برای خلبانان فضایی Blue Origin طراحی شده اند - اما نه برای زمان پرتاب در تگزاس
مربی سارا نایتز و خلبانان فضایی آینده کپسول خدمه نیو شپرد را بررسی می کنند. (Blue Origin از طریق اینستاگرام)

شرکت فضایی Blue Origin بنیانگذار آمازون، جف بزوس، ماموریت فضایی زیرمدار بعدی خود را با خدمه به دلیل نگرانی در مورد سه شنبه و چهارشنبه به پنج شنبه موکول کرد.

بلو اوریجین در به‌روزرسانی این مأموریت گفت که «وزش بادهای قوی در هنگام راه‌اندازی و بازیابی» باعث به تعویق افتادن برخاستن از سایت پرتاب شرکت 1 در تگزاس غربی شد. سرویس ملی هواشناسی اعلام کرد سرعت باد در روز سه‌شنبه به سطح ثابت 35 تا 45 مایل در ساعت و وزش تندباد تا 60 مایل در ساعت می‌رسد.

شش خلبان فضایی – از جمله اولین زوج متاهلی که در 30 سال گذشته با هم به فضا رفتند – برای چهارمین پرواز زیرمداری با خدمه Blue Origin ثبت نام کردند.

بلو اوریجین گفت: «تیم بررسی آمادگی پرواز را تکمیل کرد و تأیید کرد که وسیله نقلیه تمام الزامات مأموریت پرواز را برآورده می‌کند. فضانوردان آموزش خود را کامل می کنند و زمان تنها عامل ورود است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Blue Origin پخش ویدئوی شمارش معکوس را شروع می کند و در ساعت 7:20 صبح به وقت CT (5:20 صبح به وقت PT) روز پنجشنبه راه اندازی می شود. به‌روزرسانی‌ها هنگام راه‌اندازی از طریق ارسال می‌شوند حساب توییتر Blue Origin.

شارون هگل، بنیانگذار SpaceKids Global در مصاحبه ای با CBS News Mornings گفت که او و همسرش، مدیرعامل Tricor International، مارک هاگل، “واقعا از حضور در اینجا هیجان زده هستند.”

او گفت: “ما می خواهیم کودکان را برای آموزش STEAM + تشویق کنیم، به ویژه دختران جوان، زیرا آنها نسل بعدی مسافران فضایی هستند.” یکی از فعالیت هایی که او و اعضای تیمش انجام دادند این بود کارت پستال هایی را که در فضاپیمای نیو شپرد خود حمل می کنید پر کنید برای باشگاه آینده، غیرانتفاعی آموزشی Blue Origin.

پیت دیویدسون، کمدین سریال Saturday Night Live در ابتدا قرار بود این هفته پرواز کند، اما به دلیل درگیری های برنامه مجبور به تعظیم شد و توسط معمار ارشد نیو شپرد، گری لای، جایگزین خدمه شد.

لای به سی‌بی‌اس گفت که مدت‌ها آرزوی پرواز با سفینه فضایی را داشته که در طراحی آن کمک کرده است.

لایی گفت: “صدها نفر – افراد فداکار و درخشان – روی این برنامه کار کرده اند و من افتخار می کنم که برای انجام آن انتخاب شدم.” اما امیدوارم همه آنها روزی این فرصت را پیدا کنند.»

سایر خدمه جورج نیلد، کارمند سابق اداره هوانوردی فدرال هستند که در تنظیم پروازهای فضایی تجاری نقش داشته است. جیم کیچن، معلم و کارآفرین کارولینای شمالی؛ و مارتی آلن، سرمایه گذار فرشته و مدیر عامل سابق حزب آمریکا.

فضاپیمای قابل استفاده مجدد Blue Origin به گونه ای طراحی شده است که این سکست را در ارتفاع 100 کیلومتری (62 مایلی) بالاتر از سطح دریا برای چند دقیقه بی وزنی و نمایی از چشم فضانورد به زمین از پایین، حمل کند.

بزوس در ژوئیه گذشته در اولین ماموریت خدمه خود پرواز کرد. ویلیام شتنر، کاپیتان Star Trek در دومین پرواز در ماه اکتبر، بخشی از خدمه بود و لورا شپرد چارلی – دختر بزرگ آلن شپرد، پیشگام فضانورد ناسا – خدمه پرواز سوم را در دسامبر گذشته رهبری کرد. این اولین پرواز Blue Origin در سال 2022 است و این شرکت می‌گوید قصد دارد در ماه‌های آینده سرعت بیشتری به پرواز درآورد.

بودجه به آینده ناسا نگاه می کند

تلاش فضایی زیر مداری نیو شپرد تنها یکی از پروژه های Blue Origin است. این شرکت همچنین رهبری کنسرسیوم اربیتال ریف را در کمپینی برای طراحی یک ایستگاه فضایی تجاری برای مدار زمین بر عهده دارد و در حال رقابت برای ساخت یک فرودگر ماه برای استفاده در برنامه ماهانه آرتمیس ناسا است.

هر دوی این برنامه ها امروز در پیشنهاد بودجه دولت بایدن برای سال مالی 2023 مورد توجه قرار گرفت. مبلغ 25.973 میلیارد دلاری که ناسا به دنبال آن است شامل 224 میلیون دلار برای توسعه ایستگاه فضایی تجاری و 1.486 میلیارد دلار برای سیستم های فرود انسانی است.

جیم فری، معاون توسعه سیستم‌های تحقیقاتی ناسا، گفت 1.486 میلیارد دلار به کار بر روی نوع ستاره‌شیاری قمری اسپیس ایکس و همچنین دومین فضاپیمای تجاری ماه که ممکن است توسط Blue Origin و شرکای صنعتی آن پیشنهاد شده باشد یا نباشد، کمک خواهد کرد.

فری از بیان این که چه مقدار برای تیم فروش دوم کنار گذاشته می شود، خودداری کرد، با این استدلال که ارائه یک رقم باعث می شود ناسا در طول فرآیند جایزه بیش از حد به آن ضربه بزند.

اولین فرود ماه بر روی برنامه آرتمیس در حال حاضر برای سال 2025 با استفاده از استارشیپ اسپیس ایکس برنامه ریزی شده است. ناسا انتظار دارد دومین ماموریت سرنشین دار به سطح ماه در سال های 2027-2028 انجام شود.