• خانه
  • اخبار
  • همانطور که ناسا برای اولین ماموریت خود به ماه آرتمیس آماده می شود، Aerojet در حال کار است

همانطور که ناسا برای اولین ماموریت خود به ماه آرتمیس آماده می شود، Aerojet در حال کار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
همانطور که ناسا برای اولین ماموریت خود به ماه آرتمیس آماده می شود، Aerojet در حال کار است

همانطور که ناسا برای اولین ماموریت خود به ماه آرتمیس آماده می شود، Aerojet در حال کار است
کانسپت یک هنرمند موتور اصلی فضاپیمای اوریون را نشان می‌دهد که در حین پرواز در نزدیکی ماه کار می‌کند، که توسط هشت موتور کمکی ساخته شده توسط Aerojet Rocketdyne احاطه شده است. (تصویر توسط ناسا)

ردموند، واش – هنگامی که موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا یک فضاپیمای بدون سرنشین اوریون را به فراسوی ماه و بازگشت به ماموریت آرتمیس 1 می فرستد، این سفر اجزای موشک ساخته شده در ردموند را در سخت ترین آزمایش خود قرار خواهد داد.

اما در تاسیسات Aerojet Rocketdyne در ردموند، جایی که سخت‌افزار Artemis 1 سال‌ها پیش ساخته شد، مهندسان سال‌ها پیش در حال کار هستند.

اریکا راین، مدیر برنامه Aerojet که بر کار بر روی کپسول Orion در ردموند نظارت می کند، گفت: “ما Artemis 1 و 2 را تحویل داده ایم و در حال حاضر در حال تکمیل Artemis 3 هستیم تا آزمایش پذیرش در تابستان امسال تکمیل شود.”

اریکا راین / آئروجت
اریکا راین یک مهندس ارشد در Aerojet Rocketdyne در ردموند، واشنگتن است (عکس از طریق LinkedIn)

و او فقط در مورد پیشرانه های کنترل واکنش برای ماژول خدمه Orion Artemis 3 صحبت می کند، وسیله نقلیه ای که برای انتقال فضانوردان به ماه در اوایل سال 2025 طراحی شده است. برخی از قطعاتی که در حال حاضر در ردموند مونتاژ می شوند برای تبدیل شدن به بخشی از Artemis 5 قمری طراحی شده اند. ماموریت برنامه ریزی شده برای سال 2028

برنامه تولید Aerojet نشان می دهد که مونتاژ میلیون ها قطعه موشک SLS و کپسول Orion که قرار است روز دوشنبه از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شود، چقدر طول می کشد.

اگرچه سال‌ها از خروج سخت‌افزار Artemis 1 از ردموند می‌گذرد، اما تیم Aerojet آماده پرواز است. رین گفت: “این یک سفر طولانی بوده است، اما بسیار ارزشمند است و ماموریت بسیار هیجان انگیز است – احتمالاً 42 روز در مدار ماه.”

آرتمیس 1 اولین پرتاب SLS، قدرتمندترین موشکی است که تا به حال برای ناسا ساخته شده است (8.8 میلیون پوند نیروی رانش بلند کردن در مقابل 7.5 میلیون پوند ساترن V). این موشک اوریون را در یک مدار دایره ای طولانی که 40000 مایل فراتر از ماه امتداد دارد می فرستد. در پایان یک سفر 42 روزه، اوریون برای سقوط در اقیانوس آرام به جو بازمی گردد.

این ماموریت برای آزمایش تمام اجزایی طراحی شده است که در طول ماموریت های سرنشین دار آتی آرتمیس وارد عمل می شوند – از سپر حرارتی Orion گرفته تا موتورها و سیستم های محرکه ساخته شده توسط Aerojet.

عملیات ردموند Aerojet که بیش از 400 کارمند دارد، بر پیشرانه های کوچکتر تمرکز دارد: برای مثال، 12 پیشران کنترل واکنش برای ماژول خدمه Orion و هشت موتور کمکی برای ماژول خدمات ساخت اروپا. تیم ردموند همه 12 موتور کنترل واکنش را در مرحله فوقانی SLS، که به عنوان مرحله میانی نیروی محرکه برودتی نیز شناخته می شود، کار می کند.

راین گفت: “اکثر موتورهایی که ما در اینجا در ردموند روی آنها کار می کنیم واقعاً اندازه رومیزی هستند.” “موتورهای ماژول خدمه به اندازه یک توستر هستند. موتور کمکی مانند یک مخروط حمل و نقل کوچک است. … ماشین‌فروشی ما برای چنین مقیاس بزرگ‌تری ساخته نشده است.»

سایر تاسیسات آئروجت روی اجزای سیستم پیشرانه بزرگتر مانند موتور اصلی Orion کار می کنند. اما گاهی اوقات ردموند در آن قطعات نیز نقشی ایفا می کند – برای مثال، مدیریت کار روی موتور اجکتور سیستم قطع راه اندازی یا تعمیر سوپاپ های موتور اصلی.

همانطور که ناسا برای اولین ماموریت خود به ماه آرتمیس آماده می شود، Aerojet در حال کار است
یک موتور کمکی برای ماژول سرویس Artemis 3 Orion در حال آزمایش است. (عکس از Aerojet Rocketdyne)

راین تصدیق کرد که برخی از کارهایی که در ردموند انجام می‌شود به اندازه توسعه موشکی که مثلاً در موتورهای اصلی RS-25 SLS انجام می‌شود، جذاب نیست. این هیولاها توسط شاتل های فضایی ناسا برداشته شدند و توسط Aerojet در مرکز فضایی استنیس ناسا در می سی سی پی بازسازی شدند. (موتور اصلی Orion نیز یک شاتل است که فقط برای من است.) بدون در نظر گرفتن این موضوع، او و تیمش به مشارکت خود در تلاش آرتمیس Aerojet افتخار می کنند.

راین گفت: «ما همه یک خانواده بزرگ هستیم، اما تخصص‌های متفاوتی داریم.

و تیم ردموند ممکن است به زودی به تخصص های خود اضافه کند: پاییز گذشته، Aerojet Rocketdyne تاییدیه ناسا را ​​برای توسعه نسل بعدی موتور اصلی Orion به دست آورد.

رین گفت: «این مرحله طراحی و توسعه در حال حاضر در حال انجام است. ما در حال گذر از یک سری از PDR های جزء هستیم [preliminary design reviews]و برخی از این قطعات احتمالاً در ردموند اجرا خواهند شد. هنوز رسمی نیست، اما ما به آینده نگاه می کنیم.

قرار نیست موتور نسل بعدی تا زمانی حدوداً آرتمیس 7 وارد خدمت شود، که در حال حاضر برای سال 2029 برنامه ریزی شده است. ممکن است خیلی دور به نظر برسد – اما در Aerojet، زمان فکر کردن به آینده است.

این ویدیوی فیس بوک را که در آن اریکا راین در مورد همکاری Aerojet با شرکای اروپایی در برنامه ماه Artemis بحث می کند، ببینید:

قبلی: مهندس Aerojet برنده جایزه نقره ای اسنوپی ناسا شد