• خانه
  • اخبار
  • هشدار پلیس فتا به شهروندان در خصوص سود اخیر تسهیلات بانکی

هشدار پلیس فتا به شهروندان در خصوص سود اخیر تسهیلات بانکی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هشدار پلیس فتا به شهروندان در خصوص سود اخیر تسهیلات بانکی

پلیس فتا از سوء استفاده افراد و اطلاعات شخصی آنها برای پوشش وام فرزند خبر داد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، برخی از کلاهبرداران با اخذ تسهیلات و وام بانکی از هویت شهروندان برای کلاهبرداری از آنها استفاده می کنند.

سرهنگ معظمی با بیان اینکه بیشتر این سودها مربوط به وام فرزندان است، می گوید: سود حاصل از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوء استفاده استفاده می شود. یکی از این موارد در روزهای اخیر آموزش و پرداخت وام بانکی است. وی در این خصوص هشدار داد و گفت: تحت عنوان ثبت وام فرزند یا دریافت وام معوق در فضای مجازی نیز تبلیغ می شود که با ترفندهای مختلف سعی در جذب مصرف کنندگان و هدایت آنها به سایت های دیگر شود. مزیت آنها

رئیس پلیس فتای تهران همچنین گفت: مجرمان بهانه را برای انجام پرونده های اداری و بانکی قرار داده و در نهایت از آنها درخواست واریز وجه کردند. آنها همچنین از چندین روش مختلف کلاهبرداری استفاده می کنند. روش اول ریدایرکت به صفحات جعلی و فیشینگ و حتی دریافت هزینه ثبت نام است. در این صفحات می توانند با کپی اطلاعات کارت بانکی حساب این شهروندان را خالی کنند. روش دیگر همان کارت پشت کارت است که بعد از آن دیگر به تماس های کاربر پاسخ نمی دهند. به گفته وی، همه شهروندان هرگز نباید به تبلیغات منتشر شده در شبکه های اجتماعی اعتماد کنند، بلکه برای دریافت این تسهیلات فقط از سایت مورد تایید بانک مرکزی استفاده کنند.