• خانه
  • اخبار
  • هشدار اولیه زلزله شیائومی در اندونزی تایید شده است

هشدار اولیه زلزله شیائومی در اندونزی تایید شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هشدار اولیه زلزله شیائومی در اندونزی تایید شده است

این اوت 2009 بود پیش بینی زلزله در آینده نزدیک در مورد شما با گوشی شیائومی نوشتیم. در اوایل دهه 1400، با هم خواندیم که گوشی های شیائومی کار می کنند مانیتورینگ زلزله از طریق حسگرها و هوش مصنوعی او دریافت خواهد کرد. با این حال، احتمال هشدار سریع زلزله در اندونزی توسط شیائومی تایید شده است.

هشدار اولیه زلزله شیائومی

شیائومی او از طریق طیف وسیعی از ویژگی‌ها در گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های خود، تمرکز خود را بر نجات جان افراد افزایش داده است. پایگاه‌های فناوری چین به همکاری با آژانس‌های پیشگیری از بلایا برای توسعه سیستم‌های هشدار زودهنگام ادامه می‌دهند که می‌تواند به میلیون‌ها اندونزیایی کمک کند تا در برابر تهدیدات زلزله واکنش مناسب نشان دهند.

در همین راستا، شیائومی از راه اندازی قابلیت هشدار زودهنگام زلزله (EEW) برای مشتریان خود در اندونزی خبر داده است. تابع EEW اکنون یک نسخه آزمایشی است.

عملکرد EEW شیائومی

عملکرد EEW شیائومی

هنگامی که عملکرد EEW روشن است، سیگنال های مفیدی برای فعالیت لرزه ای ارائه می دهد که می تواند منجر به زلزله در اندونزی شود. بزرگی زمین لرزه و محل وقوع زلزله بلافاصله به کاربران گوشی های هوشمند شیائومی در اندونزی کمک کرد تا تصمیمی آگاهانه برای دور شدن از چنین مناطقی بگیرند. به گفته شیائومی، EEW زمان هشدار کوتاهی را قبل از رسیدن امواج ثانویه ارائه می دهد.

محاسبات او بر اساس امواج الکتریکی است که بسیار سریعتر از امواج ثانویه است. عملکرد EEW گوشی هوشمند شیائومی به سیستم هشدار اولیه موسسه مانیتورینگ زلزله متصل است. سپس اطلاعات هماهنگ شده از آژانس نظارت بر زلزله در اختیار گوشی‌های هوشمند فعال شیائومی قرار می‌گیرد. اولویت با مناطقی است که زلزله در آنها موثرتر باشد.

گزارش ها اطلاعات مهمی در مورد زلزله از جمله زمان تخمینی رسیدن و قدرت آن را نشان می دهد. هنگامی که هشدار اولیه ظاهر می شود، تلفن زنگ هشدار می دهد و شیائومی می گوید که کاربران باید از زنگ هشدار آگاه باشند. شیائومی همچنین منتظر بازخورد کاربرانی است که از ویژگی EEW در گوشی های هوشمند سازگار با شیائومی خود در اندونزی استفاده می کنند.

نظر شما در مورد چنین ویژگی هایی در گوشی های هوشمند ما چیست؟