• خانه
  • اخبار
  • هزینه مهاجرت به کانادا و فرانسه را مقایسه کنید

هزینه مهاجرت به کانادا و فرانسه را مقایسه کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هزینه مهاجرت به کانادا و فرانسه را مقایسه کنید

فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته در قاره اروپا است. کانادا در آمریکا واقع شده است و یکی از بزرگترین کشورها با اقتصاد پیشرفته و کیفیت زندگی بالا است. در کانادا، فرانسه و انگلیسی دو زبان رسمی این کشور هستند. در برخی از استان ها مانند کبک، اکثر مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

افرادی که مایل به مهاجرت به یک کشور فرانسوی زبان هستند، فرصت مهاجرت به کانادا یا فرانسه را خواهند داشت و معمولاً ابتدا هزینه تصمیم گیری برای هر دو کشور را ارزیابی می کنند. در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است سعی شده است اطلاعاتی در مورد هزینه های مهاجرت به این دو کشور در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید هزینه های مهاجرت به کانادا و فرانسه را با هم مقایسه کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا

برای محاسبه هزینه مهاجرت ابتدا باید روش مهاجرت خود را در نظر بگیرید. سپس بر اساس روش انتخابی هزینه های مهاجرت را محاسبه می کند. هزینه هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: هزینه های عملیاتی، هزینه های زندگی و غیره. اگر بخواهیم در مورد هزینه مهاجرت به کانادا صحبت کنیم، ابتدا باید هزینه زندگی در آن کشور را محاسبه کنیم. هزینه زندگی در کانادا برای هر نفر حدود 1000 تا 1500 دلار در ماه خواهد بود که بدون هزینه مسکن می باشد. هزینه مسکن از شهری به شهر دیگر در کانادا متفاوت است، از 250 تا 2000 دلار در ماه برای اجاره متوسط. برای محاسبه دقیقتر سایر هزینه ها باید روش مهاجرت خود را در نظر بگیرید که در قسمت های بعدی به طور کامل توضیح خواهیم داد.

– هزینه مهاجرت کاری به کانادا

روش های مهاجرتی که بسیاری از افراد به آن علاقه مند هستند. روش مهاجرت کاری است. این روش یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت است و چون فرد در ابتدا شغل مورد نظر را خواهد داشت در نتیجه می تواند درآمد ماهانه و در نتیجه هزینه های زیادی از محل درآمد از همان ماه اول مهاجرت داشته باشد. برنده به تنهایی، پوشش داده خواهد شد. دو روش مهاجرت در کانادا وجود دارد: روش پیشنهاد شغلی و روش ارزیابی. بر اساس روش پیشنهاد شغلی، فرد ابتدا باید کارفرما داشته باشد و کارفرما برای او دعوتنامه کاری صادر می کند که از طریق آن می تواند ویزای کار کانادا را دریافت کند. روش دیگر روش skillworker است. در این روش امتیاز فرد با توجه به مدرک تحصیلی، سطح زبان، سابقه کار، سن وی محاسبه می شود و در صورت کسب امتیازات لازم می تواند از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت کند. با این دو روش، تنها هزینه ای که باید در نظر گرفت، میزان بودجه خواهد بود که حدود 10000 تا 12000 خواهد بود.

برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر پول لازم است؟

افرادی که می خواهند در فرانسه سرمایه گذاری کنند باید بدانند که به هر قیمت و هزینه می توانند در آن کشور سرمایه گذاری کنند. اما اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری به فرانسه مهاجرت کنید، باید بدانید که سرمایه گذاری در شرکت های نوپا و کارآفرینی در کانادا می تواند منجر به اخذ اقامت کانادا شود. میزان سرمایه در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است، بسته به میزان مورد نیاز، فرد می تواند پس از ۲ سال کار در کسب و کار مربوطه اقدام به کارآفرینی و اخذ اقامت کانادا کند. با روش استارت آپ فرد می تواند با حداقل 60000 دلار یک کسب و کار جدید راه اندازی کند و از همان ابتدا اقامت کانادا را دریافت کند. جدول زیر که توسط کارشناسان MIE Consulting تهیه شده است، میزان سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا را نشان می دهد:

شرایط. شرطمیزان سرمایه گذاریشرایط
نیوبرانزویکحداقل 150000 دلار3 سال سابقه مدیریت

حداقل دیپلم

سن از 22 تا 59 سال

حداقل CLB5

نوا اسکوشیاحداقل 150000 دلار3 سال سابقه مدیریت

حداقل دیپلم

سن از 21 تا 55 سال

حداقل CLB5

شاهزاده ادواردحداقل 150000 دلار3 سال سابقه مدیریت

حداقل دیپلم

سن از 21 تا 55 سال

حداقل CLB5

انتاریوحداقل 100000 دلارحداقل 2 سال سابقه مدیریت

هیچ محدودیت سنی وجود دارد

حداقل CLB5

– هزینه آموزش در کانادا

آموزش در کانادا در سطوح مختلف از مهدکودک تا دبیرستان امکان پذیر است. برای تحصیل ابتدا باید پذیرش دریافت کرد و سپس با نامه پذیرش برای ویزا اقدام کرد. هزینه آموزش در کانادا در هر زمان متفاوت است. البته چه دولتی و چه خصوصی، رشته تحصیلی و عوامل دیگر بر هزینه مهاجرت دانشجویی تاثیرگذار است. به طور کلی مهمترین هزینه آموزش در کانادا هزینه آموزش است. در جدول زیر که توسط کارشناسان موسسه مشاور ملک پور تهیه شده است، میانگین شهریه ها در بخش های مختلف آمده است:

گستردهمخارج
مدارس25000 تا 30000 دلار کانادا
کارشناسی ارشد15000 دلار تا 20000 دلار کانادا
کارشناسی ارشد18000 تا 25000 دلار کانادا
Ph.D10000 تا 20000 دلار کانادا

هزینه زندگی در فرانسه

اقامت در فرانسه در شهرهای مختلف هزینه های متفاوتی خواهد داشت. هزینه های اسکان عبارتند از: مسکن، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و غیره. قیمت مسکن مهمترین قیمت برای زندگی در فرانسه خواهد بود. هزینه های مسکن در شهرهای بزرگ و معروف مانند لیون و پاریس بیشتر خواهد بود. اگر بخواهیم میانگین قیمت مسکن را محاسبه کنیم، می توان گفت که قیمت مسکن در فرانسه بسته به نوع مسکن حدود 150 تا 800 یورو خواهد بود. هزینه زندگی در فرانسه برای یک خانواده چهار نفره در ماه حدود 2899 یورو بدون اجاره بها خواهد بود که برای هر نفر حدود 812 یورو خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را بخوانید:

https://malekpourmie.net/%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3% D9% 87 /

هزینه مهاجرت به کانادا و فرانسه را مقایسه کنید

– مدارک لازم برای اقامت فرانسه

افراد نمی توانند با ویزای شینگن در فرانسه اقامت داشته باشند و متقاضیان باید ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه (VLS-TS) را دریافت کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا از 3 ماه تا یک سال متغیر است. اگر ویزای بلند مدت فرانسه توسط اداره مهاجرت فرانسه تایید نشود، به عنوان اجازه اقامت موقت عمل می کند. مدارک لازم برای صدور ویزای اقامت مشخص شده به شرح زیر است:

  • • فرم درخواست از اداره مهاجرت فرانسه (OFFI)
  • • کپی پاسپورت از صفحات پروفایل و اطلاعات شخصی داوطلب
  • • گواهی پزشکی
  • نرخ مسکن در فرانسه
  • • اثبات توانایی های مالی متقاضی
  • • عکس پاسپورت
  • • اثبات بدهی مالیاتی
  • • رسید پرداخت هزینه دولتی 250 یورو (یورو)

پاسپورت کانادایی

پاسپورت کانادایی یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است که افراد زیادی در سراسر جهان خواهان دریافت آن هستند. راه های قانونی دریافت این گذرنامه می تواند از طریق کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل، افراد خاص، تولد باشد. معمولاً افراد در صورت اقامت 3 سال از 5 سال در کانادا می توانند پاسپورت کانادایی دریافت کنند. پرداخت بیمه و مالیات در طول اقامت بسیار مهم است.

– استحکام پاسپورت کانادایی

اعتبار پاسپورت بر این اساس تعیین می شود که فردی که دارای پاسپورت کانادایی است می تواند بدون ویزا به چندین کشور سفر کند، در چند کشور فقط ویزای فرودگاهی کافی است. در مورد پاسپورت کانادایی باید گفت که با داشتن پاسپورت کانادایی می تواند به 74 درصد کشورهای دنیا دسترسی داشته باشد. این پاسپورت با 147 امتیاز حرکتی در رتبه 6 جهان قرار دارد و به 99 کشور بدون ویزا سفر می کند.

هزینه مهاجرت به کانادا و فرانسه را مقایسه کنید

تبدیل اقامت فرانسه به پاسپورت

به افرادی که قصد اقامت در فرانسه را دارند باید گفته شود که در صورت اقامت قانونی در این کشور به مدت 5 سال و پرداخت تامین اجتماعی و مالیات می توانند اقامت دائم فرانسه را دریافت کنند. فردی که پس از اخذ اقامت دائم به مدت 5 سال در فرانسه بوده است می تواند تابعیت فرانسه را دریافت کند. اصولا بعد از 10 سال اقامت در این کشور می توانید پاسپورت فرانسوی بگیرید.

هزینه مهاجرت به کانادا و فرانسه را مقایسه کنید