• خانه
  • اخبار
  • هدف لایحه جدید اجازه دادن به گواهینامه رانندگی دیجیتال در ایالت واشنگتن است

هدف لایحه جدید اجازه دادن به گواهینامه رانندگی دیجیتال در ایالت واشنگتن است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف لایحه جدید اجازه دادن به گواهینامه رانندگی دیجیتال در ایالت واشنگتن است

هدف لایحه جدید اجازه دادن به گواهینامه رانندگی دیجیتال در ایالت واشنگتن است
(تصویر من در کلرادو)

ساکنان ایالت واشنگتن ممکن است دیگر نیازی به داشتن گواهینامه رانندگی فیزیکی نداشته باشند – تا زمانی که گوشی هوشمند دارند.

یک لایحه جدید در جلسه قانونگذاری امسال با هدف ایجاد زمینه برای مجاز کردن گواهینامه رانندگی دیجیتال در ایالت واشنگتن است.

مانند روشی که یک گوشی هوشمند می تواند به عنوان کارت اعتباری دیجیتال یا کارت پرواز دیجیتال عمل کند، گواهینامه های رانندگی دیجیتال نسخه الکترونیکی شناسایی دولتی هستند.

آریزونا، کلرادو و مریلند در حال حاضر به ساکنان خود اجازه می دهند از گواهینامه رانندگی دیجیتال استفاده کنند، در حالی که چندین ایالت دیگر برنامه هایی برای انجام این کار دارند. TSA در سال جاری شروع به پذیرش مجوزهای دیجیتال در فرودگاه های منتخب کرد.

فرآیند دریافت مجوز دیجیتال معمولاً شامل گرفتن عکس از یک کارت فیزیکی با گوشی هوشمند است.

برخی از ایالت ها یک برنامه مستقل برای دسترسی به مجوزهای دیجیتال ارائه می دهند. سال گذشته، اپل به ساکنان اجازه داد تا شناسه خود را به برنامه کیف پول در آیفون و اپل واچ اضافه کنند. گوگل اخیراً آزمایش پشتیبانی مشابه در اندروید را از طریق Google Wallet آغاز کرده است.

سناتور مارک مالت (D-Issaquah)، حامی SB 5105، “من از سهولت داشتن اطلاعات واکسن در تلفن همراه شما یاد گرفتم که چرا ارائه این گزینه برای مردم هنگام گرفتن گواهینامه رانندگی منطقی است.” در ایمیلی به brooztechnology گفت.

هدف لایحه جدید اجازه دادن به گواهینامه رانندگی دیجیتال در ایالت واشنگتن است
سناتور مارک مالت (عکس از طریق senatdemocrats.wa.gov)

این لایحه بخش صدور مجوز ایالت را ملزم می کند تا یک برنامه اجرایی تا پایان سال 2023 ارائه کند که شامل ارزیابی زیرساخت های فنی برای “به حداکثر رساندن قابلیت همکاری، ابزار و حفاظت از حریم خصوصی” است.

یک گزارش ACLU می گوید که گواهینامه های رانندگی دیجیتال “می تواند برای حریم خصوصی مضر باشد.” نگرانی های بالقوه شامل اجرای قانون استفاده از آنها برای جستجوی تلفن شخصی است. تهدیدات هکرها؛ و ردیابی مکان را افزایش داد.

“من مطمئن هستم که [Department of Licensing] مالت گفت که می تواند تمام نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را برطرف کند.

ممکن است برای دسترسی به شناسه دیجیتال به اثر انگشت یا قفل چهره نیاز باشد. شناسه های دیجیتال همچنین می توانند مزایای حفظ حریم خصوصی را ارائه دهند. برخی از ایالت‌ها به «نماهای حریم خصوصی» اجازه می‌دهند که فقط اطلاعات مرتبط را فاش کنند. برای مثال، در مقایسه با جزئیات اضافی مانند رنگ چشم، وزن یا آدرس، فقط سن خود را هنگام سفارش نوشیدنی نشان دهید.

مولت گفت که مردم همچنان می توانند از مجوزهای فیزیکی استفاده کنند.

در حال حاضر، مجوزهای دیجیتال به عنوان همراهی برای شناسه فیزیکی عمل می کنند. در برخی از ایالت ها، ساکنان هنوز باید گواهینامه رانندگی فیزیکی را به کارمند یک آژانس دولتی که هنوز نسخه دیجیتال را قبول نمی کند نشان دهند. و اگر به کشوری سفر می‌کنید که شناسه دیجیتالی را نمی‌پذیرد، باید کارت فیزیکی همراه داشته باشید.

اما گواهینامه های دیجیتال رانندگی ممکن است همچنان خبر خوشایندی برای کسانی باشد که کیف پول خود را در خانه فراموش می کنند یا با تعویض کارت های فیزیکی و کاغذ با گوشی هوشمند خود احساس راحتی بیشتری می کنند.

مولت گفت: «من فکر می‌کنم که این ایده از حمایت گسترده عموم برخوردار خواهد شد و شانس معقولی برای اجرای آن در فرآیند قانونگذاری دارد.