• خانه
  • اخبار
  • هدف توزیع Madrona Venture Labs کاهش درد ناشی از خسارت بیمه است

هدف توزیع Madrona Venture Labs کاهش درد ناشی از خسارت بیمه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف توزیع Madrona Venture Labs کاهش درد ناشی از خسارت بیمه است

هدف توزیع Madrona Venture Labs کاهش درد ناشی از خسارت بیمه است
بنیانگذاران هوش مصنوعی Outbound. در جهت عقربه های ساعت از بالا سمت چپ: Stead Burwell، Jonathan Wiggs، Kshitij Moge و Justin It. (عکس های هوش مصنوعی خروجی)

هوش مصنوعی خروجی دستور العملی برای یکی از بزرگترین دردسرهای سیستم پزشکی دارد: تعامل با شرکت های بیمه و سایر پرداخت کنندگان برای رسیدگی به مطالبات.

استارت‌آپ سیاتل روز سه‌شنبه با یک محصول نرم‌افزاری به نام PayerVA Console عرضه شد تا به خودکارسازی پردازش ادعاها کمک کند. این شرکت که بیش از یک سال پیش با بودجه اولیه 7 میلیون دلاری از Madrona Venture Labs جدا شد، همچنین قصد دارد سایر وظایف مراقبت های بهداشتی را نیز انجام دهد.

تیم 27 نفره Outbound AI مملو از کهنه‌کارهایی از سایر شرکت‌های هوش مصنوعی مانند Saykara است، یک استارت‌آپ دستیار صوتی بالینی سیاتل که سال گذشته توسط Nuance Communications خریداری شد و اکنون متعلق به مایکروسافت است.

Stead Burwell مدیر عامل شرکت گفت، در حالی که Saykara و Nuance عمدتاً از برخوردهای بالینی بین بیماران و ارائه دهندگان پشتیبانی می کنند، هوش مصنوعی Outbound رویکرد متفاوتی دارد.

بورول که پیش از این به عنوان مدیرعامل استارت آپ داده سلامت سیاتل MultiScale که توسط بخش فناوری سلامت پراویدنس تگریا خریداری شده بود، گفت: «ما به طور بنیادی بر روی همه آن مکالماتی که قبل و بعد از جلسه وجود دارد متمرکز هستیم.

کنسول PayerVA برخی از دردسرهای تماس با پرداخت‌کنندگان، مانند نگهداری و حذف داده‌های ادعاها را برطرف می‌کند. این ابزار تشخیص می دهد که زمان آن رسیده است که یک انسان کنترل را به دست بگیرد و به آنها می گوید، تماس ها را رونویسی می کند و عناصر کلیدی را استخراج می کند.

بورول درباره این ابزار گفت: ما به دنبال جایگزینی تماس انسان به انسان نیستیم. کاری که ما می خواهیم انجام دهیم سرعت بخشیدن، افزایش و کاهش برخی از عوامل سنگین بین ارائه دهنده و پرداخت کننده است.

بورول گفت که کنسول PayerVA می تواند حدود 40 تا 50 درصد از وقت اپراتور تلفن تمام وقت را ذخیره کند و فقط به حداقل آموزش نیاز دارد. او گفت که این محصول همچنین به مشتریان کمک می کند تا با بهبود تجربه کاری خود، متخصصان ادعایی خود را حفظ کنند.

هدف توزیع Madrona Venture Labs کاهش درد ناشی از خسارت بیمه است
اسکرین شات از محصول جدید Outbound AI، کنسول PayerVA. (عکس خروجی هوش مصنوعی)

هوش مصنوعی Outbound یکی از بیش از ده‌ها شرکت Madrona Venture Labs، استودیوی استارتاپی وابسته به Madrona Venture Group است که مراحل اولیه تشکیل یک شرکت و استخدام یک تیم اجرایی را تسریع می‌کند. محصولات آزمایشگاه توسط Nordstrom، Uber، Mailchimp و سایر شرکت ها خریداری شده است.

Madrona Venture Labs ابتدا برای مشاوره در مورد پیاده سازی هوش مصنوعی محاوره ای در بخش مراقبت های بهداشتی به سراغ Burwell رفت و بعداً او را به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل انتخاب کرد. مدت کوتاهی پس از تأسیس در مارس 2021، این استارت‌آپ دور اولیه 7 میلیون دلاری خود را از Madrona Venture Group، EPIC Ventures، SpringRock Ventures، Ascend VC، Pack Ventures و سرمایه‌گذاران استراتژیک و فرشته جمع‌آوری کرد.

سه بنیانگذار دیگر به Burwell ملحق می شوند: جاستین It، رهبر سابق محصولات Madrona Venture Labs، Saykara کهنه کار Kshitij Moghe، و CTO Jonathan Wiggs، که در ساخت مدل های سخنرانی برای سیری اپل در زمان حضور در Nuance کمک کردند، و اخیراً معاون رئیس جمهور بود. مهندسی و معماری در غول نرم افزار مالیاتی Avalara.

این استارتاپ در حال حاضر اولین مشتریان خود را برای کنسول PayerVA وارد کرده است و این محصول را به گروه های مراقبت های بهداشتی کوچک و متوسط، مانند پزشکان مستقل و شرکت های صورتحساب پزشکی که از آنها پشتیبانی می کنند، ارائه می دهد.

ویگز گفت که تیم مهندسی Outbound از واژگان نسبتاً کوچک مورد نیاز برای پردازش ادعاها کمک کردند. او گفت که مردم معمولاً برای حفظ مکالمه به حدود 1500 کلمه نیاز دارند، در حالی که مکالمات متمرکز در پردازش ادعاها عمدتاً در 200 تا 300 کلمه انجام می شود.

ویگز در مورد این ابزار جدید گفت: «این که واقعاً این قابلیت را می بینیم و تماشا می کنیم که صورتحساب های مراقبت های بهداشتی از آن استفاده می کنند و واقعاً آن را دوست دارند، هیجان انگیز است. Outbound همچنین با Tegria برای طراحی و تجاری سازی محصول شریک شد.

Outbound به صفوف در حال رشد شرکت هایی می پیوندد که به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای کاهش بار اداری مراقبت های بهداشتی هستند.

MajorBoost، یک فرعی از مؤسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) در سیاتل، سال گذشته 350,000 دلار پیش بودجه برای توسعه محصولی برای تسهیل ارتباط بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و پرداخت کنندگان برنده شد. یکی دیگر از محصولات AI2، Birch AI، با هدف ساده سازی عملیات مرکز تماس در مراقبت های بهداشتی، بیمه و بانکداری است. Advata مبتنی بر Providence بر مدیریت چرخه درآمد در مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد و Shift Technology مستقر در پاریس از هوش مصنوعی برای شناسایی تقلب بیمه ای استفاده می کند.

هوش مصنوعی خروجی برنامه هایی برای کمک به خودکارسازی مجوز خدمات پزشکی قبل از ارائه آنها دارد. همچنین قصد دارد نرم افزاری برای پشتیبانی از برنامه های مدیریت مراقبت که در مدل های مراقبت مبتنی بر ارزش ادغام شده است ایجاد کند.

از آنجایی که شرکت‌های هر دو طرف معادله ارائه‌دهنده و پرداخت‌کننده به طور فزاینده‌ای به اتوماسیون روی می‌آورند، آیا ابزار جدید Outbound AI ما را به دنیایی نزدیک‌تر می‌کند که روبات‌ها با روبات‌ها صحبت می‌کنند؟ بورول گفت، ادغام داده ها بین سیستم ها یک مشکل پیچیده است و گفتار نقشی را ایفا می کند، صرف نظر از اینکه چه کسی یا چه چیزی صحبت می کند.

بورول گفت: «مکالمات به زبان انسانی وجود خواهد داشت که نسبت به مدل‌های سنتی داده‌ای که دنیای یکپارچه‌سازی داده‌ها در 20 سال گذشته روی آن‌ها کار کرده است، سازگارتر و پیاده‌سازی و اجرا آسان‌تر خواهد بود».