• خانه
  • اخبار
  • هدف این استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای برای یک خانواده است

هدف این استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای برای یک خانواده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف این استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای برای یک خانواده است

هدف این استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای برای یک خانواده است
تیم Havium در سمت چپ: یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Jamie Nacht، یکی از بنیانگذاران Christine Nacht و یکی از بنیانگذاران فنی آرش معتمدی. چارلی، یک رتریور با موهای صاف، در جلو نشسته است. (عکس از هاویوم)

زوجی متشکل از زن و شوهر و یک کهنه‌کار فناوری در حال پرش به فضای شلوغ سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات با استارت‌آپی هستند که هدف آن ساده‌سازی شناسایی و مدیریت املاک اجاره‌ای تک‌خانواده است.

شرکت مستقر در سیاتل به نام Havium دو سرویس ارائه می دهد: بخش نرم افزاری آن پیشنهادات املاک و مستغلات را برای فرصت های سرمایه گذاری پرسود در یک منطقه انتخاب شده جستجو می کند، در حالی که خدمات دربان آن مشتریان خود را با یک شرکت مدیریت املاک که مستاجران و مراقبت از تعمیر و نگهداری را ارائه می دهد، متصل می کند.

جیمی ناخت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: “تصور کنید بتوانید یک عینک بزنید و به هر ملکی نگاه کنید، یا به کل ایالت واشنگتن نگاه کنید و فقط املاکی را ببینید که خرید آنها به عنوان سرمایه گذاری منطقی است.” پیش از این در جی پی مورگان نقش آفرینی کرده بود.

Nacht بنیانگذار شرکت با کریستین ناخت، همسرش و بنیانگذار فنی آنها آرش معتمدی است که در حال حاضر نقش رهبری در مایکروسافت را بر عهده دارد.

این استارت آپ 5 ساله در حال حاضر مجموعه ای از خانه ها به ارزش بیش از 16 میلیون دلار را مدیریت می کند که در بازارهای مختلف در شمال غربی اقیانوس آرام پخش شده است. طبق وب سایت خود، این شرکت تاکنون نزدیک به 2.7 میلیون دلار ثروت برای مشتریان خود ایجاد کرده است.

هدف این استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای برای یک خانواده است
اسکرین شات از رابط نرم افزار Havium. (عکس از هاویوم)

Havium در حال آماده شدن برای مقیاس است و در آیداهو و اورگان تاییدیه برای گسترش دریافت می کند. هدف آن تامین مالی این رشد و ایجاد بسته خدمات خود با افزایش سرمایه خارجی برای اولین بار است.

از آنجایی که این شرکت روند شناسایی و بهره برداری از یک ملک قابل سرمایه گذاری را سرعت می بخشد، برای کسانی که به دنبال شرکت در بورس 1031 هستند، به گزینه ای جذاب تبدیل شده است، جایی که سرمایه گذاران املاک و مستغلات زمان محدودی برای جایگزینی ملک سرمایه گذاری با ملک دیگر دارند. اجتناب از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه

جیمی ناخت می‌گوید: «از لحاظ تاریخی، مردم دیوانه‌وار در تلاش برای یافتن ویژگی‌هایی هستند که بتوانند به درستی نقاشی کنند. مردم از قبل به ما مراجعه می کنند و می گویند: «هی، من این ملک را می فروشم و روزی که قرار است فروخته شود، پنج شنبه آینده است.» ملک این مشتری است.

هاویوم بازار بزرگی را دنبال می کند. این شرکت تخمین می زند که به طور متوسط ​​سالانه 6.5 میلیون خانه تک خانواده در بازار ایالات متحده وجود دارد.

استارتاپ از راه های مختلف درآمد کسب می کند. او برای خرید و فروش سرمایه‌گذاری‌های مشتری کمیسیون می‌گیرد، برای معرفی پلتفرم هزینه‌های یک‌باره دریافت می‌کند و درآمد ماهانه دوره‌ای از هر ملک سرمایه‌گذاری در حال کار دارد.

این شرکت گفت که بر اساس خدماتی که مشتریانش درخواست کرده اند، چندین خط درآمد اضافی اضافه خواهد کرد.

هدف این استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای برای یک خانواده است
نمونه ای از بیانیه ارائه شده توسط Havium به مشتریان خود. (عکس از هاویوم)

به اصطلاح proptech که شامل پلتفرم های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مانند Havium است، به فضایی شلوغ تبدیل شده است. چندین استارت آپ مرتبط ظهور کرده اند که هر کدام جایگاه خاص خود را پر می کنند.

برای مثال، Arrived Homes به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا برای سرمایه‌گذاری خرد املاک و مستغلات سرمایه جمع‌آوری کنند. تمرکز آن کاهش موانع ورود به این طبقه دارایی برای کاربرانش است. پاکاسو به سرمایه گذاران ثروتمند اجازه می دهد تا مالک بخشی از یک خانه لوکس از 2 تا 8 صاحب ملک باشند. و LEX، یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک، اعلام کرده است که قصد دارد ساختمان SOLIS در محله Capitol Hill سیاتل را تصاحب کند.

در همین حال، این استارت‌آپ‌های پروپ‌تک به دلیل عرضه محدود مسکن، به‌ویژه در شهرهایی با هزینه‌های مسکن بالا، با انتقاداتی مواجه هستند. به عنوان مثال، پاکاسو در جوامع مختلف از دره ناپا تا مائوئی به دلیل افزایش مالکیت ادعایی با دفع مواجه شد.

جیمی ناخت در پاسخ به این سوال که چگونه Havium در این گفتگو قرار می گیرد، گفت که این شرکت در بازارهایی فعالیت می کند که سرمایه گذاری در خانه های تک خانواده بر قیمت های رایج تأثیر نمی گذارد، مانند شمال غربی اقیانوس آرام.

افزایش نرخ بهره خرید خانه را برای برخی از خریداران بالقوه دشوارتر کرده است. این به نوبه خود تقاضای بیشتری برای موجودی املاک اجاره ای ایجاد می کند.

او افزود: «اگر افراد بیشتری به دنبال مسکن اجاره ای هستند – و اگر در این مدت مالک آن هستید – برای شما بهتر است. “این ضد چرخه قیمت مسکن است.”

یک راه برای توصیف مشتری هدف Havium این است که آن را در دسته “بسیار سودآور، هنوز ثروتمند” یا به اصطلاح “HENRY” قرار دهیم. این می تواند یک کارگر فنی با بسته غرامت بزرگ برای سهام یا شخصی باشد که اخیراً اتفاقاً به عنوان جراح استخدام شده است.

کریستین ناخت، یکی از بنیانگذاران، گفت: «آنها می خواهند در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. اما آنها زمان یا تمایلی برای مقابله با همه چیزهایی که با آن همراه است ندارند.”

این استارت آپ تا کنون امور مالی خود را آغاز کرده و تنها به تبلیغات شفاهی برای ارائه خدمات خود اتکا کرده است. کریستین ناخت گفت که این به شرکت اجازه داد تا روش کار خود را اصلاح کند و آن را به گونه ای تنظیم کند که بتواند به طور موثر در بازارهای جدید رشد کند.

هاویوم قصد دارد ترکیبی از تامین مالی اصلی و تامین مالی بدهی را افزایش دهد. بنیانگذاران می گویند که درآمد حاصل از تامین مالی اولیه برای توسعه نرم افزار، استخدام و گسترش جغرافیای جدید بازار مصرف می شود، در حالی که این بدهی برای کمک به تامین مالی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

جیمی ناخت گفت که او قبلاً هدف قرار دادن چند شرکت سرمایه گذاری را آغاز کرده است و برای چند هفته آینده “کوه های گفتگو” را برنامه ریزی کرده است.