• خانه
  • اخبار
  • هدف استارتاپ The Ebba در سیاتل، کمک به مردم برای یافتن و حمایت از مشاغل سیاهپوست است

هدف استارتاپ The Ebba در سیاتل، کمک به مردم برای یافتن و حمایت از مشاغل سیاهپوست است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف استارتاپ The Ebba در سیاتل، کمک به مردم برای یافتن و حمایت از مشاغل سیاهپوست است

هدف استارتاپ The Ebba در سیاتل، کمک به مردم برای یافتن و حمایت از مشاغل سیاهپوست است
تیم Ebba: تما وودز (راست)، اندرو مک دونالد (مرکز) و جیووانی ایریارته یانگ (چپ). (عکس ابا)

اندرو مک‌دونالد و جیوانی ایریارت یانگ در دانشگاه واشنگتن همکلاسی بودند که برای کنفرانس آفروتک به اوکلند رفتند. زمانی که آنجا بودند، آنها می خواستند از مشاغل سیاه پوست حمایت کنند، اما انجام این کار با برنامه های موجود دشوار بود.

پس خودشان یکی خلق کردند.

مک دونالد، سابقاً تکنسین سونار نیروی دریایی، و ایریارت یانگ، مهندس سابق بوئینگ، با یکی دیگر از فارغ التحصیلان UW و کهنه کار تما وودز همکاری کردند تا استارتاپ Ebba مستقر در سیاتل را راه اندازی کنند.

Ebba (برنامه Essential Black Business Business) به کاربران کمک می کند تا مشاغل سیاهپوست را در ایالات متحده در دسته بندی هایی مانند غذا، لوازم آرایشی، تناسب اندام، مسافرت، مهمان نوازی و موارد دیگر پیدا کنند.

این برنامه بخشی از یک تلاش رو به رشد برای برجسته کردن مشاغل سیاه پوست از طریق فیلترها در سیستم عامل های اصلی مانند Yelp یا برنامه های تخصصی مانند The Official Black Wall Street است.

تلاش‌های دیگری در سیاتل وجود دارد که مردم را به سمت مشاغل متعلق به اقلیت‌ها و زنان سوق می‌دهد، مانند TheWMarketplace و Intentionalist.

Ebba اخیراً نسخه به روز شده ای از برنامه خود را منتشر کرده است که به کاربران امکان می دهد ضمن کاوش در جامعه و داستان، محصولات خود را خریداری کنند. آنها قصد دارند واقعیت افزوده را در برنامه قرار دهند تا کاربران بتوانند محیط خود را اسکن کنند و درباره رویدادهای مربوط به تاریخ سیاه اطلاعات بیشتری کسب کنند.

مک دونالد گفت: “هدف کلی ما این است که مردم را وادار کنیم تا جوامع خود را کشف کنند، در طول مسیر یاد بگیرند و از مشاغل موجود در آنها حمایت کنند.”

8000 کسب و کار در این وب سایت فهرست شده است. برخی از آنها توسط صاحبان مشاغل اضافه شده و برخی دیگر توسط تیم Ebba انتخاب شده اند. این استارتاپ بر اساس میزان کسب و کاری که در این پلتفرم کسب می کند، از پورسانت درآمد کسب می کند.

هدف استارتاپ The Ebba در سیاتل، کمک به مردم برای یافتن و حمایت از مشاغل سیاهپوست است
رابط برنامه Ebba. (تصویر ابا)

هنگام مرتب‌سازی کسب‌وکارها، تیم باید زمینه صنعت را هنگام ارزیابی یک شرکت درک کند.

«کسب و کار چقدر سیاه باید باشد؟ چگونه می‌توانیم آن را با توجه به صنعت شرکت سیاه‌پوست منصفانه‌تر کنیم؟» Iriarte-Young گفت. بهترین موقعیت برای شرکت‌ها این است که در معرض دید قرار بگیرند و رشد کنند تا جامعه سیاه‌پوستان نمایندگی بیشتری در همه صنایع داشته باشد.»

ما با مک دونالد، Iriarte-Young و Woods برای این نورافکن پرتاب آشنا شدیم. پاسخ ها برای اختصار و وضوح ویرایش شده اند.

رقبای ما و تفاوت ما: رقبای اصلی ما گوگل و Yelp و همچنین Seamless هستند که توسط Grubhub طراحی شده اند. آنها به مخاطبان زیادی خدمت می کنند، اما واقعاً به همان میزانی که ما روی جامعه سیاه پوستان متمرکز هستیم، تمرکز ندارند، زیرا ما از جامعه سیاه پوستان آمده ایم. تمام شروع ما برای جامعه سیاه پوستان است، ماموریت ما تسریع رشد سیاه پوستان است – هیچ کس نباید ما را به آن سمت سوق دهد، این در حال حاضر در قانون اساسی تجارت ما انگیزه دارد. ما همچنین ارتباط صمیمانه‌تری با مشاغل سیاه‌پوست و مصرف‌کنندگان خود فراهم می‌کنیم و سعی می‌کنیم تجربه شخصی‌تری را در منطقه شما ارائه دهیم.

هوشمندانه ترین حرکتی که تا به حال انجام داده ایم: سعی نمی کند خیلی سریع رشد کند. ما می خواستیم با ورود بیشتر به کسب و کار گسترش پیدا کنیم و به خواسته های مشتریان گوش دهیم. ما می‌خواستیم بدانیم که آنها از چه چیزی می‌خواهند استفاده کنند تا بتوانیم آن را به گونه‌ای در برنامه پیاده‌سازی کنیم که به کارهایی که ممکن است شرکت‌های دیگر انجام نمی‌دهند، توجه داشته باشیم.

بزرگترین اشتباهی که تا به حال مرتکب شدیم: هر چه زودتر برای کمک هزینه اقدام نکنید. کمک‌های مالی زیادی وجود داشت که می‌توانستیم در سال گذشته دریافت کنیم، اما این کار را نکردیم زیرا فکر می‌کردیم باید به سرعت در معرض دید قرار بگیریم و رشد کنیم، اما به نظر می‌رسد که اینطور نیست. اکنون متوجه شدیم که شما همچنان می توانید آن پول رایگان را دریافت کنید و همچنان می توانید با سرعت خود پیش بروید.

اهداف آینده ما: ما قطعا علاقه مند به ورود به صنعت زنجیره تامین هستیم. ما همچنین به این فکر می‌کردیم که نسخه‌ای برای کودکان داشته باشیم که سواد مالی و مواردی از این قبیل را به بچه‌ها آموزش دهد. و ورود به فضای غذا و تحویل نیز.