• خانه
  • اخبار
  • هدف استارت‌آپ سیاتل این است که فروشندگان بادام زمینی پرتاب‌کننده را با پلتفرم تحویل استادیوم از کار بیاندازد

هدف استارت‌آپ سیاتل این است که فروشندگان بادام زمینی پرتاب‌کننده را با پلتفرم تحویل استادیوم از کار بیاندازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف استارت‌آپ سیاتل این است که فروشندگان بادام زمینی پرتاب‌کننده را با پلتفرم تحویل استادیوم از کار بیاندازد

هدف استارت‌آپ سیاتل این است که فروشندگان بادام زمینی پرتاب‌کننده را با پلتفرم تحویل استادیوم از کار بیاندازد
از سمت چپ: افسر ارشد درآمد جیک استون؛ CTO جیم کاستیلو؛ مدیر ارشد بازرگانی جاناتان میسی؛ و مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران توماس لافام. (عکس را بررسی کنید)

اگر این استارت آپ سیاتل راهش را بگیرد، فروشندگان بازی های ورزشی باید شغل جدیدی پیدا کنند.

چک، که به تازگی 8 میلیون دلار جمع آوری کرده است، یک پلت فرم سفارش و تحویل را به استادیوم ها و رستوران ها می فروشد. در حال حاضر، مشتریان در برخی از استادیوم‌ها می‌توانند از برنامه آن استفاده کنند تا کالا را مستقیماً روی صندلی خود تحویل دهند.

این شرکت 47 نفره توسط توماس لافام، مدیرعامل سابق و مشاور هیئت مدیره Asia Clean Capital، یک توسعه دهنده پنل خورشیدی در چین، تاسیس شد. جیم کاستیلو، مدیر سابق مهندسی نرم افزار در OpenTable، به او پیوست. افسر ارشد درآمد جیک استون، که قبلاً به عنوان CRO در Independent Sports and Entertainment خدمت می کرد. و جاناتان میسی، مدیر ارشد بازرگانی، یکی از بنیانگذاران یک استارت آپ مستقر در لندن که خودروهای لوکسی به نام Evolotu را اصلاح می کند.

چک با هدف افزایش فروش برای فروشندگان و در عین حال کاهش زمان انتظار برای مشتریان است. این استارتاپ یک برنامه کاربردی برای درخواست های پیش سفارش و تحویل و همچنین یک سیستم نقطه فروش ارائه می دهد. چک همچنین یک ویژگی شبیه به Venmo را ارائه می دهد که به مشتریان اجازه می دهد یک کالا را به کاربر دیگری “هدیه” کنند. برای مثال، شخصی که بازی را در خانه تماشا می کند، ممکن است برای یکی از خواستگاران یک آبجو بخرد.

این شرکت در حال حاضر در شش استادیوم ورزشی از جمله دلفین های میامی و دانشگاه واشنگتن حضور دارد. همچنین با حدود 100 رستوران کار می کند. این در حالی است که اپلیکیشن آن ماهانه بیش از 100000 کاربر فعال دارد.

آوردن فناوری سفارش به استادیوم ها و رستوران ها مفهوم جدیدی نیست. در سال 2013، استارت‌آپ‌های Bypass، SnagMobile و Yorder هدفشان این بود که بازی‌های ورزشی را در محل تحویل دهند. به گزارش فورچون، با این حال، تا سال 2015، دو مورد از این سه استارت آپ دیگر وجود نداشتند. تنها استثنا، Bypass، تبدیل به Clover Sport شد. این شرکت در حال حاضر سخت افزار تدارکاتی خود را به Miami Heat، Tampa Bay Buccaneers و دانشگاه آلاباما می فروشد.

بازیکنان بزرگ نیز سعی کردند نظم غذا در ورزشگاه را به هم بزنند. همچنین در سال 2013، نیویورک یانکیز با مسترکارت QkR شریک شد تا تحویل در محل را در مناطق منتخب ارائه دهد. در همین حال، Postmates با Los Angeles Dodgers and Yankees همکاری کرده است تا امکان پیش‌سفارش را فراهم کند.

در فضای رستوران، Cheq در برابر فروشندگان سیستم POS معتبر مانند Square، Toast و Clover قرار دارد.

Lapham استدلال می کند که Cheq می تواند خود را متمایز کند زیرا مشتریان جذب تجربه کاربر و جنبه های اجتماعی برنامه می شوند، در حالی که ارائه دهندگان مدل قیمت گذاری مبتنی بر اشتراک شرکت را ترجیح می دهند.

لافام در پاسخ به این سوال که چگونه این استارت آپ قصد دارد با فناوری خروج آمازون که در حال حاضر توسط Seattle Seahawks و Seattle Mariners استفاده می شود، رقابت کند، گفت: این استارتاپ “منفعل” است. او گفت که هدف اصلی فناوری پرداخت، افزایش کارایی است، نه فروش، در حالی که چک مستقیماً از تلفن آنها به مشتریان می رسد.

دور اول پس از این اتفاق می افتد که شرکت در سال گذشته 5.4 میلیون دلار جمع آوری کرد. این صندوق توسط صندوق فناوری WestRiver Group، با مشارکت یارد ونچرز هاروارد و سایر سرمایه گذاران رهبری می شد. این شرکت ارزش فعلی خود را فاش نکرد.