• خانه
  • اخبار
  • هدف استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی با تأثیرات اجتماعی یا زیست‌محیطی است

هدف استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی با تأثیرات اجتماعی یا زیست‌محیطی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی با تأثیرات اجتماعی یا زیست‌محیطی است

هدف استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی با تأثیرات اجتماعی یا زیست‌محیطی است
از سمت چپ: مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران جاش هیل. مارشال دانفورد، CTO و یکی از بنیانگذاران. (عکس شهروند ضرابخانه)

یک مدیر مالی سابق و یک مهندس نرم‌افزار کهنه کار با یکدیگر همکاری می‌کنند تا پلتفرمی بسازند که کاربران را قادر می‌سازد تا سرمایه‌گذاری‌های متمرکز بر تأثیر را در مشاغل خصوصی انجام دهند.

Citizen Mint امروز از حالت مخفی کاری خارج شد. استارت آپ مستقر در Bellevue در واشنگتن قصد دارد با مشتریانی کار کند که در غیر این صورت شانس شرکت در بازارهای خصوصی را ندارند و به دنبال سرمایه گذاری در پروژه هایی مانند مسکن ارزان قیمت یا انرژی های جایگزین هستند.

جاش هیل، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران، در بیانیه‌ای گفت: «تقاضای سرمایه‌گذاری، به‌ویژه در میان نسل X و Millennials، که منابع مالی را با منافع و ارزش‌های شخصی همسو می‌کنند، به سادگی در بازار امروز برآورده نمی‌شود.»

هیل سمت‌های ارشدی در راسل سرمایه‌گذاری و مدیریت ثروت Laird Norton داشت. مارشال دانفورد، یکی از بنیانگذاران و CTO، کار خود را بر روی انواع پروژه های توسعه نرم افزار گذرانده است. این شرکت در حال حاضر در مرحله جذب سایر مدیران و تشکیل هیئت مدیره خود می باشد.

سیتیزن می گوید که با پولی که از سرمایه گذاران جمع آوری می کند، «وسایل نقلیه با هدف ویژه» یا SPV های خود را راه اندازی خواهد کرد. این وسیله سرمایه‌گذاری یا در سرمایه‌گذاری خطرپذیر دیگر یا صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود، یا «حامی مالی» معامله‌ای مانند سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یا توسعه پنل‌های خورشیدی خواهد بود.

هدف استارت‌آپ سیاتل، تسهیل سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی با تأثیرات اجتماعی یا زیست‌محیطی است
انواع مشاغلی که Citizen Mint قصد دارد در آنها سرمایه گذاری کند. (اسکرین شات سیتیزن منت)

این شرکت می‌گوید سرمایه‌گذاری‌ها از نظر اندازه متفاوت است و از چند میلیون دلار تا 30 میلیون دلار متغیر است.

شهروندان ممکن است در هنگام رقابت برای معاملات سرمایه گذاری با رقابت زیادی روبرو شوند. به گفته PitchBook، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیش از هر زمان دیگری روی «پودر خشک» – سرمایه‌ای که هنوز سرمایه‌گذاری نشده است – نشسته‌اند و بیش از 290 میلیارد دلار آماده استقرار هستند. به گفته Climate Tech VC، همچنین حدود 20 میلیارد دلار در مخزن طراحی شده برای تامین مالی استارت آپ های فناوری آب و هوا باقی مانده است.

این شرکت می‌گوید که با در اختیار گرفتن 0.5 تا 2 درصد از دارایی‌های خود، با هزینه‌های متفاوت بسته به پیچیدگی سرمایه‌گذاری، درآمد خود را به دست خواهد آورد. همچنین پول سرمایه گذاران را برای مدت معینی نگه می دارد که می تواند از چند سال تا بیش از یک دهه طول بکشد.

در حال حاضر، تنها سرمایه گذاران معتبر مستقر در ایالات متحده می توانند در پلت فرم Citizen سرمایه گذاری کنند. این شرکت امیدوار است به سرمایه‌گذاران غیرمعتبر اجازه دهد تا در برخی مواقع در این پلتفرم شرکت کنند.