• خانه
  • اخبار
  • هدف از کاهش 20 درصدی تولید آیفون SE 5G چیست؟

هدف از کاهش 20 درصدی تولید آیفون SE 5G چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدف از کاهش 20 درصدی تولید آیفون SE 5G چیست؟

اپل هر چند سال یک بار نسخه ارزان تری از محصول آیفون خود به نام SE را عرضه می کند. اما در این بین شاهد افت 20 درصدی تولید آیفون SE 5G هستیم که احتمالا دلایل خاصی دارد. اس ترنجی با من باش.

دلایل کاهش 20 درصدی تولید آیفون SE 5G چیست؟

همانطور که می دانید انتظارات زیادی از آیفون SE 5G می رفت. اپل برنامه ای عجیب برای عرضه گوشی های هوشمند SE خود در نظر گرفته است که آخرین مدل آن در سال 2020 عرضه شد. در ابتدا شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه آیفون SE 5G تفاوت کاملی با مدل های قبلی خود خواهد داشت. در نهایت مشخص شد که این دستگاه به سخت افزار آیفون 13 و 5G مجهز می شود. آیفون SE همچنین به عنوان ارزان ترین آیفون موجود در بازار می درخشد و آن را به یک فروشنده خوب تبدیل می کند. با این حال، به نظر می رسد که اپل در مورد عملکرد آیفون SE 5G چندان مطمئن نیست.

مدت کوتاهی پس از عرضه آیفون SE در اوایل ماه جاری، ظاهرا این شرکت تلاش های خود را برای تولید این محصول افزایش داد. این ممکن است نشانه این باشد که خود اپل انتظار ندارد دستگاه نیز کار کند. طبق گزارشی که مستقیماً از آسیا می آید، این شرکت به چندین تامین کننده گفته است که قصد دارد تولید خود را در سه ماهه دوم سال جاری، از اوایل آوریل تا اواخر ژوئن، 2 تا 3 میلیون دستگاه کاهش دهد.

20 درصد تخفیف برای تولید آیفون SE 5G

ظاهراً این شرکت قصد دارد حدود 20 درصد کمتر از برنامه ریزی اولیه هزینه کند. iPhone SE 5G (2022) تولید کردن. شاید این بدان معناست که دستگاه دیگر فروخته نمی شود؟

نیکی آسیا گفت که منابع آشنا به این موضوع تورم جهانی را مقصر اصلی ذکر کردند. جنگ در اوکراین عامل دیگری است که تقاضا برای آیفون را کاهش داده است. تورم طولانی مدت جهانی و ترس از درگیری روسیه و اوکراین باعث کاهش تقاضا در بازار مصرف شده است. ممکن است مردم قبل از خرید یک گوشی هوشمند جدید معیارهای مهمی را در نظر بگیرند، اما این شرکت در حال کاهش تولید آیفون SE 5G است.

تولید ایرپادها و سری آیفون 13 نیز کاهش یافته است

در این گزارش آمده است که اپل برای کل سال 2022 بیش از 10 میلیون سفارش ایرپاد را کاهش داده است. بنابراین، برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، موجودی خود را کاهش می دهد. سال گذشته، این شرکت 76.8 میلیون ایرپاد منتشر کرد. با این حال، امسال این مقدار می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

مطابق با GizChinaزوج آیفون 13 این استثنا نیست. طبق گزارش ها، این شرکت از تامین کنندگانش می خواهد که حدود 2 میلیون گوشی هوشمند آیفون 13 کمتر تولید کنند. این برای برآوردهای قبلی شرکت مضر است و در نهایت باعث کاهش سود احتمالی آن می شود. اپل این تعدیل را به نوسانات فصلی تقاضا نسبت می دهد و در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که آیا آیفون SE 5G موفق خواهد شد یا خیر.