• خانه
  • اخبار
  • هدست واقعیت مجازی Meta Project Cambria را بررسی کنید

هدست واقعیت مجازی Meta Project Cambria را بررسی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
هدست واقعیت مجازی Meta Project Cambria را بررسی کنید

کم کم زمان انتقال از پلتفرم «تخته شیشه ای» که تبدیل به «امتداد دستان ما» شده است، به پلتفرم «هدفون پوشیدنی» که «امتداد چشمان ما» خواهد بود، می رسد. برندهای بزرگ تشنه «میدان بزرگ» بعدی هستند و هدف یکی از آنهاست. در همین رابطه اخیرا ویدیویی منتشر شده است که در آن می توانید هدفون واقعیت مجازی Project Cambria متا را مشاهده کنید.

هدست واقعیت مجازی Project Cambria

هدست واقعیت مجازی Meta Project Cambria را بررسی کنید

سال گذشته، متا ساخت پلتفرم Presence خود را بر روی هدفون Quest VR آغاز کرد، هدفون هایی که قابلیت های واقعیت افزوده محدودی دارند. به عنوان مثال، می تواند صفحه کلید واقعی شما را در محیط کار مجازی شما نشان دهد. یا می تواند اشیاء مجازی را به مکان های واقعی متصل کند. به عنوان مثال، اگر یک صفحه شطرنج مجازی را روی میز قهوه خود قرار دهید، بین تجربه های مختلف پوشیدن این هدست قرار می گیرد.

این شرکت در حال کار بر روی هدفون های بسیار مدرن تری است که اکنون با نام Project Cambria شناخته می شود. این قابلیت های واقعیت افزوده Quest را به سطح بعدی می برد.

هدفون جدید دارای دوربین های بهتری خواهد بود که امکان انتقال وضوح بالا در همه رنگ ها را فراهم می کند. حسگرها و الگوریتم‌های بهبودیافته می‌توانند نمایش دقیق‌تری از محیط شما را بازسازی کنند و به دنیای مجازی اجازه می‌دهند تا به شکل واقعی‌تری مطابقت داشته باشد و با دنیای واقعی تعامل داشته باشد.

در این ویدئو، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا را در حال آزمایش کامبریا می بینید. خود هدفون‌ها شطرنجی هستند زیرا هنوز در حال تولید هستند، اما این ویدیو به شما ایده می‌دهد که چه نوع تعاملی را می‌توانید انتظار داشته باشید. این نمایش The World Beyond نام دارد.

World Beyond به‌زودی به‌عنوان نسخه‌ی نمایشی در Quest در دسترس کاربران خواهد بود تا آن‌ها را امتحان کنند، اما بدون امکان تغییر رنگ، تجربه محدود خواهد بود. اگر Quest دارید، می توانید آن را از App Lab دانلود کنید.

این ویدیو همچنین دستاوردهای متا با کوئست و چگونگی بهبود فناوری حضور مجازی کامبریا را که سنگ بنای Metavars است، نشان می‌دهد.

هدست‌های Project Cambria اواخر امسال در دسترس خواهند بود، اما ویژگی‌های نرم‌افزاری که برای ادغام دنیای مجازی و واقعی با هم استفاده می‌شوند زودتر منتشر می‌شوند تا توسعه‌دهندگان بتوانند برای ایجاد تجربیات واقعیت افزوده خود تلاش کنند. Cambria یکی از چهار هدفونی است که متا قصد دارد در چند سال آینده عرضه کند.

نظر شما چیه؟ آیا منتظر آینده ای هیجان انگیز هستید؟