• خانه
  • اخبار
  • نینتندو در حال پیگیری یک کانال YouTube متمرکز بر موسیقی با بیش از 500 هشدار حق چاپ است.

نینتندو در حال پیگیری یک کانال YouTube متمرکز بر موسیقی با بیش از 500 هشدار حق چاپ است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نینتندو در حال پیگیری یک کانال YouTube متمرکز بر موسیقی با بیش از 500 هشدار حق چاپ است.

نینتندو در حال پیگیری یک کانال YouTube متمرکز بر موسیقی با بیش از 500 هشدار حق چاپ است.
صفحه اصلی کانال YouTube DeoxysPrime.

صاحب یک کانال یوتیوب کانادایی که بر موسیقی متن بازی های ویدیویی متمرکز است، گفت که بیش از 500 اخطار حق چاپ را از نینتندو آمریکا دریافت کرده است که او را مجبور کرده است تمام ویدیوهایی را که شامل موسیقی بازی های ویدیویی نینتندو هستند دانلود کند.

این دومین بارگیری عمده نینتندو در یوتیوب در سال جاری است. در حالی که این در محدوده حقوق نینتندو برای کپی رایت موسیقی بازی هایش است، اما نمونه خاص دیگری از شرکتی است که صراحتا از تعامل با مخاطبان خود امتناع می کند.

کانال DeoxysPrime در سال 2010 راه اندازی شد و تا صبح سه شنبه 165000 مشترک دارد. این برنامه عمدتاً بر میزبانی موسیقی برای بازی های ویدیویی متمرکز است و تأکید زیادی روی آن دارد سونیک جوجه تیغی سلسله.

DeoxysPrime روز یکشنبه در توییتر انجام داد برای اعلام حذف این داستان بعداً توسط مطبوعات بازی‌های ویدیویی در صبح روز سه‌شنبه، با شروع داستان بازی ویدیویی، مورد توجه قرار گرفت.

DeoxysPrime نوشت: “من قصد ندارم کانالم را حذف کنم، و سایر موسیقی متن های من غیر از نینتندو برای آینده قابل پیش بینی باقی خواهند ماند.”

این دومین درگیری DeoxysPrime با نینتندو بود، زیرا این کانال قبلاً در سال 2019 به دلیل میزبانی موسیقی از بازی های انحصاری برای نینتندو، مانند Splatoon 2، Xenoblade Chronicles، و سرنیزه 2.

پیش از این، نینتندو کانال دیگری به نام GilvaSunner را با بیش از 1300 اخطار حق چاپ در ژانویه منتشر کرد. پس از آن، این کانال و همچنین حساب های رسانه های اجتماعی مرتبط با آن بسته شد.

بازار بزرگی هم به صورت رسمی و هم غیررسمی برای موسیقی متن بازی های ویدیویی وجود دارد. ناشران و توسعه‌دهندگان بسیاری از بازی‌ها موسیقی رسمی را از طریق سرویس‌های آنلاین مانند Spotify و Bandcamp پخش می‌کنند یا تا آنجا پیش می‌روند که آثار کلکسیونی را در نسخه‌های محدود مانند صفحه‌های وینیل با اندازه کامل چاپ می‌کنند.

DeoxysPrime تنها یکی از تعداد زیادی یوتیوبر است که موسیقی متن بازی رسمی را بر روی این پلتفرم بازنشر می کند، خواه این نسخه رسمی باشد، یک فایل استخراج شده از خود بازی، یک ریمیکس، یک نسخه جلد یا چیزی حتی مرموزتر.

مدت‌هاست که نبردی در انتشارات مستقل یا خود منتشر شده است که در آن موارد عجیب و غریب در سیستم‌های یوتیوب، موسیقی‌های متن بازی را مانند سایر موسیقی‌های حرفه‌ای منتشر نمی‌کند و سازندگان ویدیو را به‌طور غیررسمی تشویق می‌کند از آهنگ‌های بازی برای محتوای خود استفاده کنند.

با این حال، به نظر می‌رسد که اکثر شرکت‌های بزرگتر تمایل دارند بایگانی‌های غیررسمی در سایت‌هایی مانند YouTube را تحمل کنند، اگر آن را تبلیغ نکنیم.

از سوی دیگر، نینتندو اگر کاملاً منحصر به فرد نباشد، غیرمعمول است، زیرا به هیچ وجه به این بازار خدمت نمی کند. او چندین آلبوم موسیقی متن رسمی در طول سال ها منتشر کرده است، اما به ندرت در خارج از ژاپن در دسترس هستند. به نظر می رسد جدیدترین مجموعه موسیقی غربی نینتندو منتشر شده است. تاریخچه سوپر ماریو 1985-2010، و یک بسته بازی Wii بود نسخه محدود Super Mario All-Stars در سال 2010.

علاوه بر این، نینتندو هنوز موسیقی خود را به طور رسمی بر روی پلتفرم های استریم مدرن عرضه نکرده است. اگرچه در زمان نگارش می توانید چندین آهنگ نینتندو را در Spotify پیدا کنید، اما همه آنها انتخاب های جداگانه ای هستند بهترین موسیقی برای بازی های ویدیویی، آلبوم جلد 2011 فیلارمونیک لندن. همچنین یک صحنه بسیار محبوب برای نسخه های کاور و ریمیکس وجود دارد.

(یک صفحه رسمی نینتندو در Soundcloud وجود دارد، اما من شک دارم که باشد در حقیقت رسمی.)

در مقام مقایسه، Spotify همچنین میزبان کل آلبوم ها با موسیقی متن بازی مانند Halo، Stardew Valley، Celeste، The Last of Us، The Witcher III، Skyrim، و افق: غرب ممنوعه، مستقیماً توسط ناشران و/یا آهنگسازان مربوطه ارائه شده است. شاید نینتندو تنها دارنده اینجا نباشد، اما به سختی می توان توسعه دهنده AAA دیگری را در سال 2022 پیدا کرد که این نوع چکش قانونی را در کتابخانه موسیقی خود حفظ کند.

نینتندو به طور سنتی در دفاع از مالکیت معنوی خود تهاجمی بوده است. با این حال، در روزهای اخیر، این امر به طور فزاینده ای از سوی طرفداران، مجموعه داران و مورخان به عنوان باقی ماندن پول روی میز در بهترین حالت و در بدترین حالت به طور فعال با تلاش های حفاظتی خصمانه دیده شده است.