• خانه
  • اخبار
  • نیروگاه هسته ای بریتانیا رکورد جدیدی را به ثبت رساند

نیروگاه هسته ای بریتانیا رکورد جدیدی را به ثبت رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نیروگاه هسته ای بریتانیا رکورد جدیدی را به ثبت رساند

نیروگاه هسته ای بریتانیا با رسیدن به 100 میلیون درجه سانتیگراد در همجوشی پلاسما، رکورد جدیدی را ثبت کرد. توکامک انرژی اکنون در خط مقدم نیروگاه های همجوشی هسته ای جهان قرار دارد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، کارخانه همجوشی Tokamak ST40 با بودجه خصوصی قرار است واکنش‌های هسته خورشیدی را برای دستیابی به انرژی هسته‌ای شبیه‌سازی کند. به طور کلی، برای ایجاد یک هسته سنگین تر، باید هسته های دو اتم با هم برخورد کنند. از طرفی انرژی زیادی برای غلبه بر قدرت دافعه هسته ها مورد نیاز است. پس از برخورد، انرژی تولید شده به قدری زیاد خواهد بود که می توان از آن برای استفاده روزمره به عنوان انرژی نامحدود استفاده کرد. اکنون توکامک انرژی برای دستیابی به انرژی نامحدود و پایدار در زمین گامی رو به جلو برداشته است.

قبل از توکامک، آزمایشگاه هایی مانند کیستار کره جنوبی و خورشید مصنوعی چین به دمای 100 میلیون درجه سانتیگراد می رسیدند. اما تفاوت در رسیدن به چنین دمایی در راکتور همجوشی کمتر است. Tokamak ادعا می کند که در مدت پنج سال به هدف خود در یک دستگاه فیوژن کوچکتر با بودجه کمتر از 70 میلیون دلار رسیده است. در صورت موفقیت، Tokamak ST40 به گزینه ای مناسب برای انرژی پاک ارزانتر در جهان تبدیل خواهد شد. این دما توسط ابزارهای پیشرفته توکامک کروی ST40 ایجاد می شود.