• خانه
  • اخبار
  • نورا دیسیس ناظر قدیمی تحقیقات UW در مورد نابرابری جنسیتی، تحقیقات ترجمه و غیره.

نورا دیسیس ناظر قدیمی تحقیقات UW در مورد نابرابری جنسیتی، تحقیقات ترجمه و غیره.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نورا دیسیس ناظر قدیمی تحقیقات UW در مورد نابرابری جنسیتی، تحقیقات ترجمه و غیره.

نورا دیسیس ناظر قدیمی تحقیقات UW در مورد نابرابری جنسیتی، تحقیقات ترجمه و غیره.
دانشمند نورا دیسیس، مدیر مؤسسه علوم ترجمه و سلامت در دانشگاه واشنگتن. (عکس از ITHS)

مری “نورا” ال دیسیس در دهه 30 زندگی خود در دانشگاه واشنگتن تغییرات زیادی را دید. و او همچنین به عنوان مدیر مؤسسه علوم سلامت ترجمه (ITHS) که جریان علم را در کلینیک ترویج می کند، به ایجاد آن کمک کرد.

دیسیس، پروفسور انکولوژی پزشکی که از زمان شروع آن در سال 2007 این برنامه را رهبری کرده است، گفت: “هدف ما اینجا در UW این است که سعی کنیم کل شمال غرب اقیانوس آرام را به یک موتور تحقیقاتی ترجمه تبدیل کنیم.” این به معنای استفاده از تحقیقات برای بهبود سلامت است. از مردمی که اینجا زندگی می کنند.”

brooztechnology با Disis در مورد آینده ITHS، پیشرفت در واکسن‌های سرطان و چگونگی حمایت موسسات از زنان در STEM صحبت کرد. دیسیس در رویدادی که روز چهارشنبه به میزبانی مرکز سرطان فرد هاچینسون برای کمک به جمع آوری کمک های مالی برای تحقیقات سرطان به رهبری زنان برگزار شد، سخنران بود.

Disis شاهد تعداد فزاینده ای از زنان است که برای نقش های رهبری در UW انتخاب می شوند. دیسیس، که همچنین معاون علوم بهداشت ترجمه در UW Medicine، مدیر موسسه واکسن سرطان UW، عضو فرد هاچ و سردبیر JAMA (ژورنال of the اتحادیه پزشکی آمریکا). .

او گفت: “من فکر می کنم به نقطه ای رسیده ایم که تعریف کرده ایم نابرابری جنسیتی در علم وجود دارد.” می‌توانید به هر مجله‌ای بروید و کتاب به کتاب بخوانید که چگونه زنان ارائه‌های کلیدی انجام نمی‌دهند، چگونه در جلسات ملی حضور ندارند و غیره.

نورا دیسیس ناظر قدیمی تحقیقات UW در مورد نابرابری جنسیتی، تحقیقات ترجمه و غیره.
عکس تیم ITHS از عقب نشینی اخیر. (عکس از ITHS)

او به یک مطالعه اخیر اشاره کرد که نشان می‌دهد پزشکان زن در مراکز پزشکی دانشگاهی کمتر از مردان به‌عنوان دانشیار یا استاد تمام یا به یک بخش دانشگاهی ارتقا پیدا می‌کنند – و شکاف جنسیتی در 35 سال گذشته کاهش نیافته است.

“با جمع آوری داده ها بس است. دیسیس گفت: «اکنون زمان آن است که نسبت به تغییر سیستمی که مانع از مشارکت کامل زنان می شود، تهاجمی شروع کنیم.

دیسیس گفت که باید از زنانی که مسئول تربیت کودکان هستند، مانند مهدکودک یارانه ای حمایت بیشتری صورت گیرد. او گفت که زنان هنوز هم اغلب بار سنگین مراقبت را تحمل می کنند، به ویژه در سال اول زندگی کودک.

او گفت: “هیچ انعطافی برای زنانی که از آنها مراقبت می کنند وجود ندارد، هیچ حمایتی وجود ندارد.” روند پیشرفت تحصیلی ما باید شکسته شود.

دیسیس همچنین گفت که زنان باید در ایجاد جامعه خود پرخاشگر باشند و به طور منظم با یکدیگر تعامل داشته باشند، مانند باشگاه های مجلات یا گروه های پیاده روی. او افزود که دسترسی به پست های رهبری با موقعیت های پیش از رهبری که مردان اغلب آنها را کنترل می کنند آغاز می شود، مانند انتصاب هایی که توسط روسای دانشکده ها انجام می شود.

او گفت: «به مردانی که کنترل دارند توصیه و آموزش دهید که از دیدگاه‌های مختلف استفاده کنند و سازمان را از نظر ساختاری تغییر دهند تا افراد قبل از مناصب رهبری حداقل 50 تا 50 باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار Disis با ITHS، که اخیراً 63 میلیون دلار از مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده برای تأمین مالی برنامه برای پنج سال آینده دریافت کرده است، ادامه دهید.

او گفت: «ITHS پشتیبانی و منابعی را برای همه در منطقه ما فراهم می کند تا تلاش کنند تحقیقات خود را در مورد اکتشافات بهداشتی سرعت بخشند. این برنامه از محققان در واشنگتن، وایومینگ، آلاسکا، مونتانا و آیداهو پشتیبانی می کند. اما علاقه اصلی ما مقابله با مشکلات و موانع بزرگ علم ترجمه است: تحقیق در مورد چگونگی سریع‌تر، بهتر و کارآمدتر کردن فرآیند.»

brooztechnology: برای آینده ITHS چه می بینید و چگونه دسترسی به نتایج تحقیقات را افزایش می دهید؟

نورا دیسیس: ما همیشه از UW تا مناطق دورافتاده پزشکی از راه دور ارائه می دهیم. چگونه می‌توانیم این را برای تحقیقات تله‌کلینیکی، مقابله با مسائلی که برای جوامع مختلف مهم هستند، مانند سوء مصرف مواد و پیشگیری از خودکشی، به کار ببریم؟ موضوع دیگری که ما به آن توجه می کنیم این است که چگونه می توانیم از پرونده الکترونیک سلامت استفاده کنیم و به طور موثر عمل کنیم [studies to assess different interventions]. همچنین، بهترین روش‌ها چیست تا بتوانید از این داده‌ها برای نگاه کردن به هزاران و هزاران بیمار برای مشاهده مدل‌ها استفاده کنید، به عنوان مثال، پیش‌بینی کنید که چه کسانی با عفونت کووید وضعیت بدتری خواهند داشت؟ معلمان ما بر روی این نوع مشکلات کار می کنند، نه تنها به ایجاد راه حل ها کمک می کنند، بلکه آموزش پیرامون آنها را نیز توسعه می دهند.

یکی از چالش های شناسایی شده توسط ITHS این است که ابتکارات دانشگاهی و اولویت های جامعه همیشه سازگار نیستند. چگونه می توانید این شکاف را پر کنید؟

علم، به ویژه علوم زیست پزشکی، باید بیشتر جامعه محور باشد. مالیات ما هزینه علم است. جوامع باید بدانند که سرمایه گذاری کرده اند و باید نظر داشته باشند و دانشمندان باید این را بدانند. دانشمندان باید در مورد کاری که انجام می دهند و اینکه چگونه بر جوامعی که در آن جاسازی شده اند تأثیر می گذارد، ارتباط بهتری برقرار کنند. و مردم باید بتوانند نزد یک دانشمند بروند و سوالی بپرسند. من افرادی دارم که همیشه با من تماس می گیرند – و من او را تشویق می کنم، شما باید بتوانید یک سوال بپرسید.

دانشمندان باید در مورد آنچه انجام می دهند و اینکه چگونه بر جوامعی که در آن جاسازی شده اند تأثیر می گذارد، ارتباط بهتری برقرار کنند.»

ITHS یک “مدل آزمایشگاه بهداشت روستایی” را آزمایش خواهد کرد که در آن سیستم بهداشت روستایی و جامعه برنامه تحقیقاتی را تعریف می کنند. می توانید در مورد این تلاش برای ما بگویید؟

ITHS جامعه را در آیداهو متصل می کند [Clearwater Valley Hospitals and Clinics in Orofino] با بازرسان و آنها را دور هم جمع کنید تا بتوانند بفهمند چرا برخی از تصمیمات به این جوامع نمی رسد. بسیاری از اوقات افراد دانشگاهی دانش عمیق مورد نیاز خود را در زمین ندارند تا بدانند آیا مداخله موثر خواهد بود یا خیر. ما امیدواریم که این مدل جدیدی باشد که به جوامع کمک کند تا به محققان آنچه را که می‌خواهند بگویند و به محققان کمک کند مداخلات مؤثرتری ارائه دهند.

در سال 2021، ITHS مرکز توسعه فناوری را با مشارکت سایر برنامه های UW راه اندازی کرد. چگونه این کار راه اندازی و تجاری سازی را ترویج می کند؟

ما محققانی را شناسایی می‌کنیم که دارای مالکیت معنوی معقول و مستحکمی هستند تا ببینیم آیا آنها علاقه‌مند به ایجاد اسپین‌آف هستند یا خیر. ما یک سری از کارشناسانی را که مدتی است در ITHS داریم و تجربه ای در زمینه تولید دارو، فارماکولوژی و سم شناسی و مواردی در این زمینه دارند، به میز پیشنهاد می کنیم تا راهنمایی کنند. مهمتر از همه، چیزی که در بسیاری از دانشگاه ها گم شده است این است که ما یک فرد بسیار استثنایی برای توسعه تجارت در زمین داریم که اکنون با محققین همکاری می کند و سعی می کند با آنها مشارکت پیدا کند.

شما چندین دهه است که روی واکسن‌هایی علیه سرطان سینه و سایر تومورها کار می‌کنید، اما آزمایش‌های بالینی در مراحل پایانی در این زمینه نتایج خوبی به همراه نداشته است. چه چیزی در افق برای زمین می بینید؟

در پنج تا هشت سال گذشته، انفجار مطلق فناوری و درک چگونگی تشخیص و کشتن سرطان توسط سیستم ایمنی رخ داده است. در گذشته، مردم به این فکر می کردند که چه نوع پاسخ ایمنی برای از بین بردن سرطان لازم است. اکنون می دانیم و این همراه با بسیاری از فن‌آوری‌های واکسن بود که به ما اجازه داد آن‌ها را طراحی کنیم تا نوع مناسبی از پاسخ ایمنی را در سطوح نسبتاً بالا در بیماران سرطانی ایجاد کنیم.

بخش هایی از پروتئین وجود دارد [on the surface of cancer cells] که این نوع پاسخ ایمنی خارجی را ایجاد می کنند [when used in a vaccine]; و این یک فناوری است که ما اینجا در دانشگاه توسعه دادیم. توسط یک شرکت محلی، EpiThany، با همکاری Aston sci (دیسیس یکی از بنیانگذاران EpiThany) توسعه یافته است. آنها چهار مورد از واکسن‌های ما را در مطالعات فاز 2 تصادفی دریافت کردند. عود بیماری احتمالاً بزرگترین جایی است که واکسن‌ها همراه با درمان استاندارد استفاده می‌شوند.

ما همچنین واکسن هایی را در ترکیب با مهارکننده های ایست بازرسی ایمنی در نظر می گیریم [immune-modifying drugs] برای درمان یک بیماری ایجاد شده